Jump to content
FAS Goran
phantom

Koliko ima bajkera među nama? / skuteri, polaganje za A

Recommended Posts

U ovoj auto skoli je razlika 7000 dinara tj to je razlika u casovima koji se moraju odvozati i svaki cas je 1000 dinara a treba ih u odnosu na A2 odvozati 7 vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, razlika je 50 jevrića, malko jače, opet, ako neko planira voziti više od 125 ccm, isplati se.


Da se ne lažemo, ranije nije bilo toliko ovih malih prdavaca skuterčića i provlačenja između retrovizora... pre neki dan sam opalio u rupu jer nisam smeo da se pomerim ni milimetar u bilo koju stranu jer su mi s obe strane nailazili klinca na skuterima i da sam krenuo u obilazak rupe, jedan od njih bi obišao bolnicu.

 

Evidentno je da se skuterčići, motori i veliki skuteri provlače kroz saobraćaj kako bi samo brže prošli

Dakle, nemoj da mi sad neki bajker napiše, to samo oni, ja sam fin i slično

Svi vozači motora koji su me do sada prošli, zaobišli su se gurali izmedju auta, ali baš svi

Baš me zanima hoću li i ja biti takav bajker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam u planu neki čoper za laganu voznju i uzivanje ali mi se cini da su previse iskomplikovali to oko polaganja :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto moja zena sas hoce da polaze za A2 dozvolu sa kojom mogu da se voze motocikli do 600 kubika i 35kw ali i odnosom mase i snage koji ne sme da predje 0.20 ali eto moj skuter se u sve uklapa osim sa snagom koja je 37 kw i zbog toga mora da polaze za A kategoriju sa kojm moze da vozi sve dvotockase a zbog cega  treba da se izdvoji 29k dinara.

Tako i ti mali skuteri do 50 kubika ispunjavaju  uslove ali neki i ne i zbog toga ce morati da se polaze za A1 kategoriju sa kojom mogu da se voze motocikli do 125 kubika.

 

Daj mi reci, da li je 29k dinara sve, od lekarskog uverenja pa do dozvole ako se položi sve odjednom?

Kakva su uopšte pravila, mogu odmah za A polagat, što će verovatno biti iduće godine kad ću imati 28.

Share this post


Link to post
Share on other sites

29 ti je bez lekarskog i bez vadjenja nove dozvole. Lekarski je jos 2500

Dozvola ne znam koliko izadje

Mozes odmah ici za A

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dozvola je još maksimum 2-3000, što opet ispada ispod 300 evra, a meni jedan tip rekao da je cca 600.

 

Eh, da, nadam se da nije problem što nemam nijednu vozačku trenutno, mislim, iz Srbije. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena zavisi od toga sta pretodno imate od kategorija, recimo ja sam imao A1 i za A2 samo 7 prakticna casa i to je to sto se tice obuke, da nisam imao a1 imao bih i teoriju i vise casa sto naravno kosta...

Svaka kategorija se polaze posebno pa ako vec imas godine uvek je najbolje poloziti punu A, testovi su potpuno isti, voznja takodje(samo drugi motor), razlika u ceni ne nesto preterano velika a nikad se ne zna kad moze da zatreba(a ako si polozio recimo A2 a naidje nesto od 36kw povoljno moras sve iz pocetka, testovi, casovi, voznja itd).

 

A ide inace po ovoj tabeli, vidi koliko casova je neophodno, pomnozi sa cenom u auto skoli u kojoj polazes i to je to, imaces pribliznu cenu.

 

tabela_Casova.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne mislim menjat Hrvatsku dozvolu za Srpsku nikako, barem ovo položeno, jer 2023. dobijam za stalno dozvolu. Ovde bi polagao od nule, nije problem cena, samo me zanimalo koliko to ispadne na kraju. Naravno da ću se raspitat pre nego išta napravit, to i nije problem.

 

Što se tiče kategorije, naravno, idem odmah na A kategoriju ako je moguće, a ispada da jeste jer mi je potrebno samo da imam iznad 24 godine. Ionako je u planu neka jača mašina. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jos jednog bajkera medju forumasima....ja sam doduse jako davno polagao...i vozim motore od  petneste godine. Evo jedna slicica sa proslonedeljne voznje...Beograd..Venecija...Trst...Kopar..Portoroz...Umag...1800 km... :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha.

Ja odavno sam poceo da vozim, jos od 2000, ali zadnjih 3godina nista, nadam se da cu uskoro opet nesto da pazarim. Tada, u to vreme, i ona pamet, mi nije davala mira kad sednem na brzinca, i vise sam bio za fotelje, dosta ih izmenjao, a najvise se zadrzao na t-max, jednom ubica skuter. Iso je blesavo, ali je blesavo i trosio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sto ide blesavo, blesavo i troši.

E da, zbog pazara motora, pratim tržište skutera već 2-3 nedelje. Biće tu zanimljivo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ako oces fotelju, da uzivas i da ide poprilicno dobro tu je moj favorit yamaha majesty 400. Dizajn, tabla, polozaj sedenja, sve na mestu. Bar meni. ;)

Na koj si bacio pik :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se zaljubio u BMW R1200 GS, naravno ni 1150 GS nije za bacanje mada mi se cini da je 1200 R onako bas za uzivanje u voznji. Drugar koji ima 1200 GS kaze da je fenomenalan za duze voznje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...