Jump to content
FAS Goran
phantom

Koliko ima bajkera među nama? / skuteri, polaganje za A

Recommended Posts

ljudi zanima me Koliko ima bajkera među nama ??? odnosno sa položenom A kategorijom ???
razmišljam da položim sad dok još može po starom, odnosno dok je jeftinije i manje kompikovano jer planiram jednom u životu nabavku motora od preko 50cc whistle.gif
dakle, interesuje me gde je trenutno najpovoljnije i finansijski i vremenski i bez preteranog cimanja položiti za A question.gif
i ima li istine u priči - lakše je položiti van BG u okolini (PA, Mladnovac, Pazova, Indjija); nego u samom BG zbog nadrkanih pandura i korumpiranih vlasnika škola ...wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako druze, ja sam to odradio u Lajkovcu. A evo zasto, procedura je maximalno skracena i polaganje najlakse i najjeftinije. Evo zasto. Nema cimanja da ides da trazis motor, placas i podizes L tablu itd. Vlasnik skole ima par svojih motora sa L tablicama. Ti odes uplatis, on ti da motor malo se vozas koliko ti je potrebno dok skapiras motor, onda te oni provozaju, pokazu fore, cake itd. Provozas koji krug pre polaganja, oni ti upisu sve i miran si. U Valjevskim opstinama je propis neki da testovi i voznja idu isti dan, a ne kao kad sam ja polagao za kola ( sada ne znam kako je) moralo je prvo testove pa sledeci rok voznja. Ovde je sve u istom danu, ako prodjes testove odmah ides na voznju. A plus sto je gradic mali, tj varosica pa nema komplikovanih ulica, saobracaja, semafora i za prola je mnogo, mnogo lakse. Niko ti ne moze zasmetati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok hvala, može i ta priča, ali kad uračunam čorbu i sve troškove možda je ipak jeftinije negde bliže ... čuo sam dosta pohvala o pazovi, a ipak je bliže nego lajkovac ...

ovde su cifre oko 18 000 da svim njihovim papirima tablama, dok sa mojim tablama izađe oko 8 000 din, isti je propis i u pazovi ...

jel se ulajkovcu polaže na automatiku ili na onome sa menjačem :whistle: i koliko je tebe sve izašlo :question:

Edited by phantom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sve ukupno mislim negde oko 12.000 ili 10.000 pa sam dodao jos nesto, ne znam kako bese. Do Lajkovca imas nekih 60 km, pa se kombinuj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a reci mi koliko je časova realno najmanje neophodno? odnosno koliko puta treba dolaziti do škole ...

jasno mi je da je to individualno ali ipak ceo život vozim bicikl i jedno par kraćih vožnji na skuteru ... :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jednom kad dodjes da uplatis :) I pred polaganje jedno 3 sata da malo osetis motor, brzine itd... Sve ostalo je laganica, kazem ti varosica tri ulice nema semafora, jednosmernik ulica, tako da sto se propisa tice nemas sta da omasis.

Ja sam toliko vozio, e sad koliko ce tebi trebati ne znam. Ali da kazem da sam imao jedno 2 sata voznje pred polaganje.

Doduse, od 14 sam polozio psp i od tada sam vozio apn6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja polozio pre 3 godine, vozikao se na Viragu oko 2 god i onda ga prodao :( Sad nemam bajk jer nemam garazu, a zao mi da ostavljam makinu ispred zgrade. Jednog dana bice neki jaci kruzer, a sa njim se nadam i neka duza putovanja...

Najbolja ti je opcija Pazova (ta kombinacija je barem bila aktuelna pred leto jer sam se raspitivao za drugara) Uplatis sve (ne znam sad tacnu cifru, oko 13-14000), za nekih mesec dana stices pravo na polaganje (valjda dok se negde ubeleze casovi da si vozio :whistle: ) i onda je isti dan polaganje, i testovi i voznja. Ako prodjes testove, a to je smesno jer dobijes vec odradjene koje malo proucis, onda nastupa voznja. Motorce je Liberty automatik i ako si vozio bilo koji skuter ne trebaju ti casovi ;)

I moze da prica ko sta hoce, u BG-u je definitivno najteze polagati. I da, svejedno je gde polozio, jer price ako polozis u BG-u onda si pravi drajver ne prolaze. To pricaju samo oni koji su polagali u BG i ljubomorni su na ostale koji su pronasli malo laksi nacin B)

Ako si zainteresovan za Pazovu naci cu ime auto skole pa se raspitaj za detalje.

Inace polagao sam u Zablju, slicna fora kao Pazova, jedino sto sam ja imao odvozanu L tablicu pa nisam cekao mesec dana.

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima bajkera! :))

Kod nas je 7000 L tablice (2 nedelje samoobuka),3000 polaganje testova i 3000 polaganje vozhnje. Stvarno bi trebalo da imash 40 chasova i da vozish svaki ali ko je lud da to radi,uzmesh pred polaganje malo motor,upoznash ga i to ti je to ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto skola Rak Nova Pazova, liberty je motor, uzmes lekarsko i tablice, kada to zavrsis odes u Rak i uplatis 7000 dinara (testovi, polaganje i jedan cas) na tom casu prodjes poligon i dve rute gde se polaze koje su jako jednostavne. Sve se polaze u jednom danu. Tako sam ja polagao i jos dva moja poznanika, a sa jednim sam bio prosle nedelje i procedura je ista. Za mesec dana cu i sa bratom da idem da upise.

Auto skola je porodnicna firma i svi clanovi porodice rade i trude se da kantidatu pojednostave i omoguce sto lakse polaganje i za svaku su preporuku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok hvala :thumbup:, dajte i vi ostali neka iskustva sa vaših polaganja itd - što više info to bolje ... :coffee::book::welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

gospodo zanima me još par stvari:

1.šta su odvozane L tablice? tj kako se do njih dolazi :question:

2. ako uzmem regularne L table iz Sup-a jel mi treba motor na mene? ili ovlašćenje vlasnika motora overeno u sudu ili kako već i naravno pošto je ova igrarija ... :question:

jer ipak ovo je jeftinije od full "obuke " od 18-19 000 din :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zašto nisi pitao tamo gde si to pročitao? :) L tablice se uzimaju u SUP-u na već registrovan motor. Ako motor nije na tebe, treba da ide onaj na koga jeste i da potpiše da će ti davati motor da se učiš. L tablice se ''voze'' neko određeno vreme ne znam tačno koliko 15-20 dana i posle toga se prijavljuješ samo u auto-školu na polaganje s tim što se trebaš raspitati da li se u auto-školi polaže na automatiku ili manuelnom i ako baš želiš - da nađeš auto-školu u kojoj se polaže na automatiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

edit: dovla me pretekao :)

bolja opcija je da uplatis auto skoli obuku da se ne cimas za L tablicu. Okreni skolu koju je ficoman naveo i raspitaj se. Obuka+1 izlazak na testove+1 izlazak na voznju bi trebalo da bude max 13-14000 din. Tvoje je samo da im odneses lekarsko

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

@-dovla : prročitao sam ovde -zato i ovde pitam :whistle: hvala na info i def idem tamo gde je automatik tj; Aš RAK :unworthy::thumbup:

@ milan laki : rekoše mi za tu kombinaciju 18 000 + lekarski 2500 din ; ali ako se tako lakše prolazi iz 1 - onda ću tako ... :welcome:

mada biće zanimljivo jer nikad nisam vozio motor :scooter::sofa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo lekarsko koje je još 2-3 hiljade :lol:

da jbt nisam ni razmisljao da je tolika cifra, bas nas bre deru :lol:

@ phantom- mi ti predlozili proverenu kombinaciju, a ti kako hoces. Trebalo bi da seodlucis, nisam siguran kako ide polaganje za motor kad krenu kise, sneg i hladno vreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene da se javim. Ja sam isto polagao van BG. Krenuo sam obuku u BG, prodali su mi knjigu po kojoj sam polagao teoriju i pao sam. 30% pitanja sa testa nisu mogla da se urade, jer nisu bila u knjizi. Onda sam lepo otisao van Beograda, polozio lepo, mnogo lakse nego ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ milan_laki - ko je rekao da neću prihvatiti vaše predloge :question: (kad ih je potvrdilo još dosta ljudi van foruma) nego se dogovaram sa ortacima da više nas krene zajedno... :whistle:

Edited by phantom

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ milan laki : rekoše mi za tu kombinaciju 18 000 + lekarski 2500 din ; ali ako se tako lakše prolazi iz 1 - onda ću tako ... :welcome:

mada biće zanimljivo jer nikad nisam vozio motor :scooter::sofa:

procitah ovo pa ne bih da "bacis" 4-5000 dindzi vise nego sto treba. Niko ti ne garantuje prolazak iz prve (jedino da znas pandura koji ce ti biti na voznji :) )

Pre 3 godine kad sam polagao (rekao vec da je u pitanju Zabalj) od nas 50 u ucionici, 45 je bilo BG, NBG, Zemun, 3 iz NS i 2 momka iz Zablja :lol: Hocu da kazem slobodno povedi ekipu jer je slicna situacija verovatno i u Pazovi :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

opušteno, biće kako biti mora :thumbup: ni za šta nema garancija pa tako ni za ovo :wallbash: pozz :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast bajkerima :thumbsup::thumbsup: ,iskustvo voznje dvotockasa je verovatno nesto jedinstveno :yes

Ja sam kao mali vozio tricikl :huh: ,a sad ne bi vozio nista :no sto nema 4 tocka i gomilu gvozdja svuda oko mene B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pravu si mik i ja sve više uviđam potrebu za nekim Hammer-om :wallbash: kako ljudi ludački voze i ginu bezveze u saobraćaju ... :scooter:

ali ipak me nešto vuče da položim za A da me nebi pod "stare" dane opet videla auto škola ako me tad uhvate želje za motorima ... :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...