Jump to content
FAS Goran
phantom

Koliko ima bajkera među nama? / skuteri, polaganje za A

Recommended Posts

@neshaoct
Ma smor - Otisao na skijanje i okliznuo se na zaledjene stepenice. Dvostruki prelom skocnog zgloba :(


Sent from my Texas Instruments Scientific Calculator using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Periodična registracija motora uskoro u primeni

 

registracija-motora.jpg

 

Agencija za bezbednost saobraćaja je, u saradnji sa Moto asocijacijom Srbije, nakon nekoliko godina zajedničkog zalaganja i rada uspela da stigne do cilja i usvoji zakon o periodičnoj registraciji motocikala. Predlog zakona koji je dat na razmatranje Skupštini Republike Srbije je konačno izglasan i prihvaćen.

Po novom zakonu, periodična registracija motocikala će omogućiti da se dvotočkaši mogu registrovati na period od 1 do 12 meseci godišnje, koliko vlasnik motocikla to želi odnosno ima potrebe. Nakon isteka perioda na koji se motocikl registruje, vlasnik će imati mogućnost da u roku od 12 meseci ponovo registruje svoj motocikl bez vraćanja tablica. Ukoliko od poslednje registracije prođe više od godinu dana, vlasnik će biti u obavezi da tablice i saobraćajnu vrati, a prilikom ponovne registacije zatražite nove. Sada kada je zakon prihvaćen u skupštini, ostalo je još i da ministarstvo finansija odredi cenu periodične registracije. Nadamo se da će cena biti prilagođena ekonomskoj situaciji, realna i naravno niža od trenutne.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da...kako da ne...

Naravno da će biti niža od sadašnje ako se registruje na 2 ili 3 meseca, 6 meseci će biti 80% cene na godinu dana ako ne i više tako da koristi od toga će imati samo oni koji dođu turistički u Srbiju.

Neće se država odreći Svog dela kolača !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskustva oko registracije i akciza sa nasom drzavom u vezi motornih vozila su uglavnom negativna, ne znam sto bi ovo moglo doneti neki boljitak motociklistima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ce od cene zavisiti koliku dobrobit cemo dobiti, ali ono sto je meni vrlo korisno je sto cemo imati mogucnost da “pauziramo” registraciju po potrebi bez vracanja tablica


Sent from my iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima! Za mesec dana punim 18 i planiram tokom leta da polazem za A1 kategoriju. Razmisljam se da za prvi motor pazarim polovnog princa od 125cc pa me zanimaju misljenja o tom motoru, iskustva ako imate i neki saveti uopsteno.

 

Najvise bih vozio po gradu, a isao bih i do sat vremena van grada, tako da ako imate mozda neki bolji jeftin motor/skuter koji bi obavio taj posao slobodno predlozite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oooo... lepo lepo. Nek te srecno sluzi :)

 

@Lacman

Taj princ ti je ok kada mu izmenjas sve srafove i delove koji mogu da otpadnu sa njega.

A sto se neke druge preporuke tice, to zavisi od raspolozivog budzeta i tvojih zelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdravo svima! Za mesec dana punim 18 i planiram tokom leta da polazem za A1 kategoriju. Razmisljam se da za prvi motor pazarim polovnog princa od 125cc pa me zanimaju misljenja o tom motoru, iskustva ako imate i neki saveti uopsteno.

 

Najvise bih vozio po gradu, a isao bih i do sat vremena van grada, tako da ako imate mozda neki bolji jeftin motor/skuter koji bi obavio taj posao slobodno predlozite.

Nemam neko veliko iskustvo, od 16-18 te sam vozio novu mz 125cc, za njega ti mogu reći da je sigurno mnogo pouzdaniji od bilo kog kineza, da troši do 3 l, najčešće na 70km/h oko 2.5l, da je izuzetno udoban, da možeš sa njim i preko oranja ako treba i max brzina negde oko 110km/h koje ne preporučujem, da nije moderan, da ima karakterističan rad motora, meni se sviđa, da nije zahtevan za održavanje.

Od ovih kineza čujem da nisu loši sa sachs i keeway speed.

Mada ima baš solidnih polovnih mašina renomiranih proizvođača.

Šta je bitno po mom skromnom mišljenju da gledaš, da je mali potrošač (znači maksimalno do 10kw) da ima dostupne delove, da je udoban i stabilan u vožnji.

Ima ih mnogo i bez urednih papira pa obrati pažnju na to.

Još jedna bitna napomena koji god motor da uzmeš gume na motoru su najbitnija stvar, ako su loše i od nepoznatog proizvođača, pod obavezno menjati, nema malo ću samo voziti dok ne kupim, gume moraju odmah jer ode mlada glava.

Čak i ako novog kineza uzmeš, gume mu promeni za neke krštene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes' da su po mojim shvatanjima po mnogo čemu kreteni, ali svi koji su bili u Holandiji kažu da je prelepa i fantastično uređena zemlja.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove godine skromno. Juče produžio registraciju i pitao ima li novina za mesečno registrovanje i kažu još uvek je isto dakle neisplativo.

1700 din mi uzeli  jer su mi slikali motor i jer je morao biti 30 min parkiran! Šta ima da gledaju na motoru? Koči, svetli i kraj priče!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se drzim Balkana,i dalje,Hrvatske preciznije..,bio u Umagu na skupu,i sad u Puli...,i u medjuvremenu vozim se  u lokalu...,ove godine slabo..,ali bar se ponovio sa motorom..,pa nisam bas imao para za neki ozbiljni put negdje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sezonu 2018. sam zavrsio u novembru na neslavan nacin :(
Kombinacija kise i pesackog prelaza... proklizavanje prednjeg tocka. Epilog - slomljena kljucna kost i 2 meseca oporavka.

Zasto ovo pisem.. ne da bih se pohvalio, nego da naznacim koliko je bitna zastitna oprema.
Glava i koleno su prosli bez posledica iako su takodje primili udarac.
Inace nikada ne sedam na motor bez kompletne opreme!!!!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...