Jump to content
FAS Goran
shone

Fiat Punto mk.2 1.9D / JTD - menjač

Recommended Posts

kada vozim auto uzbrdo u 3 brzini desava se da menjac pocne da uji i da zavija i cim prebacim u 2 brzinu taj cudan zvuk prestane ,obicno pocne da se cuje ujanje na pola neke velike uzbrdice pa sam zakljucio da kada je veliko opterecenje manjaca u trecoj brzini nesto nije u redu. Zna li neko sta moze da bude da mozda mu ne hvali ulja u menjacu?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi zna li ko koliko ide litara ulja u mjenjac na Punta 1.9 JTD?

ocu da mjenjam ulje al ne znam koliko litara da narucim,posto bi da kupim onu Tutelu fabricki sto ide... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusaj da ga zagrejes u mestu dok je izbacen iz brzine, moguce da je ulje matoro i da se steglo zbog niske temperature.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem u pitanju je punto 1.9 d 2001 god ,menjac krci kada prebacujem iz pete u cetvrtu brzinu ne znam da li je otisao neki sinhron i da li bi pomogao neki aditiv da ga sipam!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je sinhron tesko ali nista neces izgubiti da probas tj. nece da skodi, samo gledaj da je odgovarajuci tvome ulju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu aditiva koji moze da ti resi problem, vracaj ga sporije iz 5 u 4 kako bi zupcanik imao vremena da se zaleti ;) ili skidaj menjac i menjaj sinhron.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već neko vreme na puntu 2 jtd 80 ks imam problem sa prebacivanjem iz 4. u 3. brzinu. Jednostavno, ne ide glatko u 3. uvek, a nekad vratim u 4. pa ponovo spustim u 3. i onda prodje. U principu, ne smeta mi mnogo (jer auto vozi žena, a ja samo ponekad po gradu), ali jednostavno ne volim takve stvari. Pošto žene po pravilu više mlate sa kvačilom osetio sam da pri polasku malo trese i kapiram da je korpa. Nekako u isto vreme se počelo dešavati ovo sa menjačem, ali ne smem 100 % da tvrdim da je istovremeno jer ne vozim auto svakodnevno. Da li je moguće da su ove dve stvari povezane? Ima li neko ideju šta je problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz

Zanima me koju gradaciju ulja sipati u menjac na 1.9ds?

Otisla mi leva manzetna do menjaca i tu curi ulje i fali ulja e sad bio sam u nekoliko radnji i u svakoj sam po katalogu dobio razlicit odgovor u sp sportu 75 85 u kit komercu 75 90 u jednoj drugoj radnji 75 80 i sad ne znam koje ulje da dolijem a da necrkne menjac

Nudili su mi i neko venol u top auto 75 90 ali je gl4 specifikacija a meni valjda treba gl5- kako mi je reko majistor

Necu da menjam ocu da dolijem

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Denis891 said:

Pozz

Zanima me koju gradaciju ulja sipati u menjac na 1.9ds?

Otisla mi leva manzetna do menjaca i tu curi ulje i fali ulja e sad bio sam u nekoliko radnji i u svakoj sam po katalogu dobio razlicit odgovor u sp sportu 75 85 u kit komercu 75 90 u jednoj drugoj radnji 75 80 i sad ne znam koje ulje da dolijem a da necrkne menjac

Nudili su mi i neko venol u top auto 75 90 ali je gl4 specifikacija a meni valjda treba gl5- kako mi je reko majistor

Necu da menjam ocu da dolijem

14741616_.thumb.jpg.905d6308ce92e93e03659a59fdecf1f3.jpg

 

Tutela 75w85 kao sa slike, skoro sam menjao i bolje i ti zameni a ne samo da dolijes jer ionako nije neki izdatak a vredi jer je pitanje da li je iko pre tebe menjao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Denis891najgore bi bilo da pomesas gradacije ako nisi siguran sta je prethodno sipano. Bolje naspes novo po fabrickoj preporuci i ne razmisljaj za 15€ (2L) sta bi bilo ako bi dosipao ovo ili ono.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako cu i da uradim mada mislim da cu mozda morati da menjam menjac na manzetni malo slini al kasno sam primetio i kad je auto u brzini podignem ga na dizalicu i na kanal i kad krenem tocak da pomeram napred nazad cuje se nesto da cakce u menjacu pa ako nista izvadicu ga posle pa cu sipati u drugi menjac znaci ide tacno 2l?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...