Jump to content
FAS Goran
Terza

Instalacija operativnog sistema? / pojedinačnih programa

Recommended Posts

Evo sta treba da uradim, na jednom racunaru treba da sredim sistem. To sam radio mali milion puta, ovog puta je u pitanju xp sp3 koji treba da reinstaliram, ali ljudi kod kojih to radim traze da im ubacim verziju koja je na srpskom...

E sad mi recite ako neko zna, da li da instaliram klasican sistem sa mog instalacionog diska, pa onda sa neta trazim neki dodatak za srpski jezik kao update ili moram naci neki instalacioni disk za xp koji vec ima srpsku verziju...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam isto SP3 ali na engleskom...

Mislim da za te varijante na srpskom moras imati XP na srpskom,verujem da su to originali koji su pravljeni za srpsko trziste i da su jeko retki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini ovaj patch i instaliraj nakon instalacije win xpSP3

Windows XP Patch za Srpski Latinica

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ga ne nadjes reci, pa cu ti ja okaciti danas to. Doslo u nekolik ooriginal windowsa za firmu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Hvala, puno, nisu orginali sigurno, jer znam za njih jos odkad ikad, kad niko orginale nije ni imao.

Hvala na informacijama, ja cu sad da odem da stavim svoj sp3, pa ako ne nadjem nista, trazicu od vas.

Mada ako ne zauzima mnogo, mogli bi odmah to da uploadujemo ovde, da ako zatreba jos nekome ne juri po netu!

H V A L A puno na pomoci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Instaliraj Win7, mnogo lakše i brže se instalira od XP, radi bez problema na konfiguracijama na kojima XP radi dobro (512Mb RAM i više), a izuzetno lako se lokalizuje. Čak se može podesiti da je lokalizacija različita različitim userima.

XP je popriličan cirkus po tom pitanju i može da pravi raznorazne probleme. Postoji i verzija XP na srpskom, kojoj nije potrebno ništa dodatno raditi, takođe i Office paket, ali ne preporučujem. Nemam pojma ko bi se snašao na tom, mislim da je lakše naučiti tih 15 reči engleskog koje se ponavljaju kroz sve poruke. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

druze Nidzo :) Bavio sam se ja ovim stvarima nekih 5-6 godina (tada sam bio u toku i imao sve zivo od programa), sada sam presao skroz u druge vode, a ovo radim volonterski. Nikad i nikome ne bih preporucio xp na srpskom. Tesko je biiip, a tek kad se udjes u office, onda si ga nagrabusio. Po meni i vista nije nesto, ali je sedmica vrhunska i skroz prilagodjena korisnicima, mnoge stvari su pojednostavljene, stavio sam sedmicu na bar 50 racunara i svi su odusevljeni.

Naravno, nikada nisam radio sa srpskim verzijama, zato se i sada slabo snalazim. Ovaj racunar nije moj, vec me je komsinica zamolila da njenim roditeljima sredim komp. A ljudi navikli na sprpski xp.

Jos jedna stvar komp ima 1 gb rama, pa ne znam kako bi tu sedmica odradila posao. I ja imam 64 bitnu sedmicu, tako da ni procesor na doticnom kompu ne bi to podrzao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje i dodaci i ceo winXP sa srpskim, a sve to ima i na latinici i na ćirilici... preporučujem ti sajt

www.phazeddl.com

samo kucaj u search šta ti treba i tu si... ja još nisam ostao bez programa na tom sajtu, a nisam nijedan virus nahvatao, prilično pouzdan sajt ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nenade, Hvala na informacija, oci si mi otvorio :)

Davola, hvala za sajt...

Nadam se da mi niko nikada vise nece traziti xp na srpskom! :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm. Izgleda da se ne snalazim lepo na ovom sajtu... Kazi mi ako negde gresim, nasao sam sve sta mi treba

http://www.phazeddl.com/search/petc%20for%20windows%20xp%20serbian%20lenguage%20pack.p1.htm

ali kad nesto pokusam da otvorim, za sve mi izbaci ovu stranicu

http://nowdownloadall.com/sorry.asp?PID=72bcc6b7-302a-4ac9-a120-eeea8d13999c&ts=8/17/2010%203:42:23%20AM&cr=1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve si ok uradio ali ono sto ti trazis (sudeci po linku koji si ostavio) je: "petc for windows xp serbian lenguage pack".

Ne znam sta je "petc" a i pise se lAnguage, sa a.

Pretrazivac ti je i izbacio: "Sorry no results found". Upravo sam sad pretrazio taj sajt i izgleda da nema srpski XP.

A ova tri linka sto vidis (Fast download drz-ne daj) su obicno neki sponzorisani linkovi koji te vode ko zna gde da skines ko zna sta. Ne znam koliko je pametno da ih klikas.

Ako trazis softvere, preporucio bih ti forum:

www.projectw.org

ili eventualno preko torenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma fora je sto tako ispise, a ne sto sam ja nepismen :D kad ukucam lepo on mi prepravi na ovo, o tome pricam... :rofl:

nesto slicno kao kad te google ispravlja :D

A na kraju krajeva,necu ni da radim taj sistem! Ne mogu da se smaram i da trazim tu sugavu srpsku verziju. I onako kao sto rekoh to radim volonterski i davno sam prestao ozbiljije time da se bavim. Pa ko hoce nesto od 98 do sedmice imam sve... Ako nece nek nadju nekog derikozu sa xp na sprskom pa nek im radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg nisam nikad tražio ništa srpsko na tom sajtu :D

Ali zato ima Google... evo linka koji sam na brzaka našao:

http://serbianforum.org/sistemski-alati/46976-windows-xp-language-interface-pack.html

Čini mi se da je ovo ono što ti treba, samo se treba registrovati na forum...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da ti pomognem.

Instaliraj sistem normalno, a zatim instaliraj jedan od ova dva LIP-a (Language Interface Pack), biraj da li ces cirilicu ili latinicu

My link

My link

Ovo su moji upload-i, tako da nemas brige

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam neki CD sa programima i XP interfaceom na srpskom jeziku... to je samo patch koji optimizuje sve na srpski. To je neki cd koji se zove CIRILICA, pogledajte na netu, mozda nadjete upravo to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potreban mi je link ako moze neko da okaci gde i kako instalirati MS Office 2010,skidao nesto ali nece?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Neso majstore,operacija uspesno izvedena.... :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...