Jump to content
FAS Goran
bokija

Ada Ciganlija

Recommended Posts

Koliko covek treba da otrpi dok ga cerupaju i ponizavaju razno razni zakoni i oni koji ih KAO sprovode.

Elem,dodjete na Adu sa porodicom. Platite sletanje na parking 150 rsd,pa idemo dalje... Dok pokusavate da nadjete mesto na plazi a da nije zauzeto od strane nekog restorana morate da pazite da vas ne polomi neki motorciklista, biciklista il neka lujka na rolerima. A da ne govorimo o cuvenom traktoru koji pod izgovorom da vrsi prevoz razgrce pesake i prevozi one koji imaju da plate;

Dok se smestite i oladite malo vec su tu novi prizori od kojih pritisak raste do probijanja barijere. Spasilac koji po vasceli dan duva u pistaljku kao da je u Guci a ne na plazi postaje zanemariv problem kad ugledate njegove bolje opremljene kolege koje ponosito i kurcevito u punoj brzini jezde izmedju glava kupaca na skuterima ogromnih gabarita i snage. Onda kao malo satro pricaju u motorolu da bi pokazali gradjanima da i ako ih polome svojim plovilom, mogu odmah pozvati hitnu pomoc. Posmatrajuci koliko puta dnevno pod punim gasom obidju jezero, moze se lako doci do zakljucka da samo gorivo za te alave masine kosta grad citavo bogatstvo.

I na kraju slag na torti kad vam pritrci dezurni duvac u pistaljku i kaze kako ne smete u jezero da unosite camac... A camac deciji od 180 cm,kraci od duseka. Onda lepo krenete da nesretnom spasiocu ugradite pistaljku tako da moze da duva i da vodi razgovor sa kupacima, ali se setite da ne bi bilo dobro da pred porodicom pravite scenu.

Sve u svemu eto jos jednog mesta u Beogradu gde su dosli divlji i oterali pitome. Da bude jos tuznije, oni koji bi trebali da se pobrinu da se to ne desi su gori od onih divljih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi Bokija....sve se slažem sa tobom. Ada je najboljem putu da postane još jedno zapušteno, nagomilano mesto poput šetališta na Pristaništu, Ušću, Zemunu... Tako nam je kad reda i zakona nema, a i da ima: nema ko da sprovodi: a pare trebaju svima: i kafedžijama, i državi od poreze...

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coveku se prevrne zeludac kad vidi sta napravise od onako lepog mesta.Sad Ada vise lici na cerupaliste pilica nego na kupaliste.Ako izuzmemo naturisticku plazu,70% ostatka je prekriveno stolovima i ligenstulima.Sredstva se uzimaju od grada i gradjana a posle te iste gradjane ceka masina za guljenje koju su oni finansirali...Izgleda da u ovoj zemlji obicnog coveka cekaju samo obaveze prema drzavi,a prava su rezervisana za one van zakona.Definitivno ovaj grad su okupirali i podcinili svojim interesima isti oni ljudi koji su do juce Beograd gledali samo na razglednicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa bokija, paradajz turizam se iz Grcke preselio na adu, ali upravo uvodjenjem lezaljki, kafica... se pslore sa paradajz turizma i pijace na erupaliste ilica, sto je svakako bolje nego pijaca. Tvoj izbor je da li ces platiti pice i lezati na lezaljci ili lomiti se na sljunku.

Inace slazem se u vezi one price o "nabildovanim Mic Bjukenonima" koji siste kao da je njihova plaza, inace mene zabole djoka sta ce da mi kaze, jer mogu da ccne ispred njega i da se izenjaxxxm u vodu, on moze da gleda i da duva u....(Nije pistaljka). Oni su tu samo da ti preporuce i da nadgledaju - Prava rec za to - Davljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema to veze prijatelju sa paradaizom i paprikom.Ja ne mogu da strpam zadnjicu i kafic i da gledam kako ce deca da razbiju glavu o neki sto ili klupu dok jurcaju naokolo.Jednog dana kad budes imao decu shvatices sta je to.Inace prica o preporukama spasilaca nije tacna.Ponasaju se kao serifi i naredjuju.Kad sam posao da jednom od njih prebrojim koske,iznemirila mi se deca i zena a ovaj moron zakukao da ce da zove policiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidiš dragi moj Bokija, zato i postoje načini gde možeš da izraziš svoj stav, negodovanje, protest. Jedan od tih koje ti stoje na raspolaganju si upravo iskoristio. Ovaj Forum. I to sasvim legalno, ispravno i efikasno. Tvoj stav će pročitati Chelic, ja, i još ne znam koliko ljudi, uglavnom će se složiti sa tobom, a Bogami, pročitaće ga neko i službe za praćenje javnog mnjenja (a te službe poseduju svi u vlasti..a na kraju Policija), pa se to smesti u neki referatčić, pomene na nekoj od skupština Gradske vlade - pa se malko povede računa o tome.

Koliko sve ovo nije besmisleno navešću ti jedan banal primer. Verovatno si čuo da se sprema velika akcija čišćenja priobalja od kojekakvih gradjevinsko-brodograditeljnih tvorevina. Zakon donešen 2005. ne primenjuje se uopšte - sve do nedavno. Odnedavno počeo. Za proteklih 5 godina, verovatno sam nekoliko sati proveo potsmevajući se nesposobnoj vlasti da sprovede Zakon koji je sama donela. Da, reč je o splavovima. Pogledaj malko na šta liči priobalje naše... Šta se tu sve dešava. Koliko ljudi tu mesečno pogine. Kakve se sve ludorije ne dešavaju na njima. Da cirkus bude najveći, vlast se diči da nam je "splavarenje Savom" turistička prednost!!! E, pa više neće da bude.

Naravno, nisam ja zaslužan što je Zakon počeo da se primenjuje, ali sam jedan od onih koji je učestvovao u guranju tog sizifovog kamena - i na kraju ga izgurasmo. Ne smemo nikako da dozvolimo "razvraćivanje" Beograda i njegovo pretvaranja u neuredno i kičerajsko vašarište svih vrsta poroka. Ne valja to zbog dece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema to veze prijatelju sa paradaizom i paprikom.Ja ne mogu da strpam zadnjicu i kafic i da gledam kako ce deca da razbiju glavu o neki sto ili klupu dok jurcaju naokolo.Jednog dana kad budes imao decu shvatices sta je to.Inace prica o preporukama spasilaca nije tacna.Ponasaju se kao serifi i naredjuju.Kad sam posao da jednom od njih prebrojim koske,iznemirila mi se deca i zena a ovaj moron zakukao da ce da zove policiju.

Pa deca mogu da razbiju glavu o sto trceci po kuci, sto ne znaci da ne treba da ga drzis u stanu.... pitaj Mikija kako on izdrzava sa njegovim malim :D pa se malo ugledaj na njega :D

Sto se tice serfa, napisao sam da on MISLI... veoma bitna rec... da je serif i da MOZE DA NAREDjUJE... Samo jedno pitanje, iz koje je on to jedinice mupa, koja ovlascenja ima ili nek ti pokaze papir gde pise da je on vlsnik ADE ili dela plaze... ne zove se to a dzab javno kupaliste, da moze da zabranjuje, niko ne bi izaso van ogradjenog prostora... iza bova, a ni decica se ne bi kupala van kaFeza!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako vas volim ljudi. Gradjanska inicijativa! Vratimo Beogradu izgled, karakter i značaj prestonice!. Džaba se busamo u prsa sa nacionalnim obeležjima, kad se ovako odnosimo prema prestonom gradu. Da mi ne zamere drugari iz Novog Sada, Niša i Kragujevca (mogu sad redom Pirot, Vranje...) ali svaki naš grad u unutrašnjosti ima autentičniji i civilizovaniji izgled od Beograda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...treba da se uvedu komunalci koji ce da spartaju svaki dan po svim krajevima grada... kazna za opusak 10 000 kazna za bacanje papira 10 000, plus da ima ovlascenja kao i regularni pandur sa privodjenjem i sl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To Komšija! Svi zajedno u borbu protiv primitivizma i bahatosti!! Dovoljan je glas - jedanput izgovoren, iz mnogo usta - čudo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja volim Adu, preko trideset godina je posećujem, i zaista je bila ponos Beograda. Mesto gde si mogao lepo i skoro besplatno da se provedeš sa dobrim društvom. Obilje sportskih terena, velika i čista plaža, šetališta, biciklističke staze...

Međutim zadnih nekoliko godina primetio sam velike promene, nažalost nagore. Sve je komercijalizovano, cene u restoranima su među najvišima u gradu, spasioci se bahato ponašaju (to sa skuterima stvarno iritira). Restorani se šire preko svake mere, naročito oni na Makiškoj strani (Red šuz, Sanset...).

Došla je izgleda neka nova uprava i Ada je izgubila onaj prepoznatljivi šarm, tako da sve ređe idem tamo. Shvatili su džiberi da je to ogroman biznis i laka zarada, i tu više nema povratka, vremenom će nažalost upropastiti sve.

Edited by Bukira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno to je mesto koje treba zaobilaziti u sirokom luku,sve dok vampiri ne odu na neko drugo mesto kad shvate da tu vise nema kome da piju krv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokle god kafići budu puni a cena koka kole od 0.3 je 170 dinara, dok za 300 dinara možeš da se najedeš u istom restoranu, biće i njih...

I kako Beograd nema većeg a džabe ulaznog kupališta, biće samo još posećenije...

Mene najviše nerviraju:

što ne možeš čamcem u vodu

vozić

kolona pri izlasku sa Ade, gde je svako pametan da krene levom trakom pa se ubudžuje posle nazad

motori (ne skuteri) koji se u večernjim satima mic po mic probijaju kroz gužvu, naravno sa turiranjem do 10 ljada obrtaja

a panduri ne kažnjavaju...

a najviše me nervira činjenica da je sve veći akcenat na ugostiteljskim (čitaj: naplati) objektima i uslugama dok je sama voda tj kupalište stavljeno u sedmi plan, kamenčići koji su užas, koje naspu jednom u 3 godine i slično...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i posle pusti sitnu decu da se brckaju u savskom jezeru!

a stvarno, zanimljivo je od cega je crko? ocigledno ga nije nista krupnije pojelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tesko, somovi zive po 100+ godina i mogu da budu i mnogo veci od toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava se s vremena na vreme da somovi riknjavaju od nedostatka kiseonika posto je somovima prirodno staniste tekuca voda ili velike vodene povrsine zatvorenog tipa!!!

Takodje se desava da u mrestu skapavaju, tako da se nikako ne moze reci da je ovaj som uginuo od prljave vode jer je ada u 2. kategoriji cistoce, sto je daleko od save i dunava koji si 3. i 4. stepena cistoce(da se podsetimo... 1. kategorija je pitka izvorska voda, a 2. kategorija je cista voda koja je pitka u odredjenim situacijama).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Somovi su jako osetljivi na cistocu vode i cim negde uopste ima somova, pokazatelj je da je voda cista i bezbedna. Ukoliko je voda zagadjena, nebi uginuo jedan, vec bi bio pomor somova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...