Jump to content
FAS Goran
Petza

Grande Punto / Fiat Panda 1.3 MJet - zamena lanca?

Recommended Posts

On 4/20/2015 at 0:04 AM, diskusija said:

Ja imam okruglo 100000 fabričkih. Al nisam nikad ranije imao auto sa lancem pa sam stalno u nekom grču.. Niko da mi da pravu informaciju lanac se menja na toliko km i to je to!

 

Ja sam recimo na oko 200.000 na satu i čuje mi se lanac tako kaže majstor a majstoru treba da se veruje.
Imam recimo zvukove u malim brzinama 2ga 3ća Vu,vu,vu ono kao da nešto mota kako se brzina povećava tako se i ubrzava taj zvuk Vu,vu,vu.
Na brzinama između 60-110km/h
ne čuje se ništa kao da lepo radi.
Posle na 120km/h već se čuje čudna buka iz motora kao da radi neka vršilica, kad čujem taj zvuk onda me strah da ga teram preko 120km.
Ali čuje se kao da nešto zvoni na 120 . Preko 120 kao malo da se smanji taj zvuk ili ga ublaži zvuk vetra .
To Vu,vu,vu u gradskoj vožnji me nervira u PM.
Auto je sa placa inače uzeto, menjao sam mu samo tečnosti i bile su katastrofa zajedno sa uljem i filterima. Odmah sam mu očistio usisnu granu i EGR, sipao nove tečnosti i promenio sve filtere.
Verovatno je lanac dostigao vrhunac ili neki deo tog sistema. Nije problem kupiti ceo set lanca pitanje je koliko će majstor biti čovek i promeniti sve što mu doneseš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovako mojoj agoniji sa majstorima nema kraja, platio sam delove oko 30.000 din i ovaj mi kvazi prevarant majstor uzeo 180e za ruke. 

Uzeo auto vozio par dana opet isti problem auto neće da upali niti da zavergla, mislim da auto uopšte nije ni prezupčio što se vidi iz komentara forumaša. Isti je sindrom akumulator je odličan 12,3v ovo je nešto sa  strujom Anlanser možda četkice. Sutra ga šlepamo kod drugarovog zeta pošto još u njega imam poverenja.

 

IMG_20161029_132907_224.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, srecna nova godina i Bozic svima... Naime, vozim Grande Punto 1.3 75. ks, od danas kad sam ga upalio odjednom se cuje kao neko lupkanje u motoru, slicno kao ovom u linku 

 

 

samo se ne cuje ovo kao cvilenje nego vise kao lupkanje, bas sa te strane gde je klima.. Da li je neko imao slicnu situaciju ili mozda zna o cemu se radi mnogo bi mi znacilo? Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovo ne deluje kao neko ozbiljno cvrkutanje.. Više kao nešto bezazleno tipa da nešto od nešto malko češe..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu sam.. Nego iskreno slabo komentarišem, više čitam. Nekako od kada je ovaj neki "vrljavi" tapatalk nikako da se naviknem i priviknem.. I onda bukvalno ako pukim slučajem uspem nešto da napišem i pritom i pošaljem onda slavim..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me vase misljenje?

Cuje se samo kada je hladan,kada je vruc ne cuje se nista.U kabini se takodje ovaj zvuk zvonjave ne cuje,vec samo sa otvorenom haubom.

Lanac?  (izvinjavam se zbog dupliranja posta,ali je ovo daleko posecenija tema od moje) Najbolje se cuje na pocetku snimka..

Quote

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, meni se ovako čuo samo par sekundi nakon verglanja, zatim se odmah stiša... reko nije strašno... posle 2-3 meseca mi preskočio, srećom bez neke ozbiljne štete.

 

Ja se ne bih igrao sa tim. Ali ajde, možda ima ovde neko stručniji pa možda "prepozna" nešto više sa ovog snimka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najmanje mi je do igre,veruj mi,zivim od auta.Mene buni sto se taj zvuk zvonjave javlja samo na prvom paljenju,traje par minuta i kraj,nema ga vise do sutra.Auto normalno vuce,radi tiho i ravnomerno,nista ne cvili,grebe..itd...Samo ujutru i to je to...Sutra cu do majstora,pa cu videti.Intresovalo me misljenje ljudi sa foruma,ali eto sem tebe niko da se javi.

Verovatno ce sutra dok steignem do majstora taj zvuk prestati(a majstor je na 600m od mene),ali cu videti da raskacimo nosac motora i da probamo da kroz "prozorce" gvirnemo i pogledamo u kakvom je stanju zatezac lanca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zatezac je mogao da izadje jos otprilike 1/3,a lanac je mogao rukom da se pritisne otprilike 1cm,lancanici nisu bili nazubljeni.Uglavnom zamenio sam ceo set,lanac,lancanici,klizaci,zatezac i semering.Set je placen 9600 dinara skf,uzeo u gazeli.I glavna stvar..Nestalo je ovo zvonjenje sa snimka B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih rekao...Koliko kostaju spaner,roler i zubcasti?

Sada racunam nesto..Jeste jeftinije :)

Edited by werp690
Edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi e ovako jako zanimljivo šteta što nisam pre video topic, ja sam skoro odradio veliki servis i stavio sve što je bilo najskuplje u kit komercu mogli ste da pročitate gore pošto auto nije namenjen preprodaji.

E ovako i posle velikog servisa javlja mi se ovaj zvuk kada je auto hladan, čim je zagrejan sve to nestaje... Taj zvuk dolazi kod mene sa desne strane motora kada se gleda iz pravca otvorene haube tako mi se bar čini da dolazi sa desne strane u delu ispod plasticnog prekrivača za filter vazduha.

Taj plastični deo koji prekriva motor sa te desne strane šraf ne drži i udara u motorni deo od vibracija doprinoseći tom zvuku ali ne dolazi od njega, povremeno čujem i puckanja u središnjem delu motora oko hladnjaka. Ponavljam to se čuje samo kada je auto hladan, kada se upali i nije toliko bučno kao na ovom snimku sa jutuba. Kako se motor zagrejava tako zvuk nestaje...

Svratio sam bio kod mog majstora da mi promeni kočiona creva u koga imam poverenja čovek kaže čuje se lanac i posle uradjenog velikog servisa, prosto neverovatno? samo sam zakolutao očima kad mi je saopštio tu vest, rekoh mu brate čovek mi je dao garanciju 100.000km na veliki servis rekao čak i doživotnu, ako mi ne daj bože nešto rikne idem pravo kod njega! Vozim normalno od tada već mesecima i ništa se ne dešava auto radi normalno iz kabine ne čujem nikakve sumnjive zvukove.

A da da ne zaboravim kada sam radio veliki servis kod ovog majmuna jer ne znam kako drugačije da ga nazovem insistirao sam da mi zapakuje sve stare delove i da mi stavi u gepek što je i učinio.

Ne verujem da je baš toliki majmun da mi je napravio duplu štetu bez ikakvog povoda. Mada ko bi ga znao do tada teram ako mi nešto rikne u motoru nateraću ga da pojede motor sa svom plastikom...

Edited by Danko77
ubacio još neki tekst.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi savet, (nije pre kupovine, vec imam auto o kome ce sada biti rec), interesuje me sledece: vlasnik sam Fiata Grande Punto 1,3 mjet (75 ks, 5 brzina), auto je proizveden 2008 godine, ima realnih 120.000 km ali do sada nikada nije radjen veliki servis (lanac, lancanik, PK kais, zatezaci). Po tehnickom uputstvu, stoi da lanac se menja na 200-240.000 km, ali auto ima 10 godine, pa pitanje je dali da pravim veliki servis sad ili moze da se vozi do nekih 180-200.000 km, znam da mnogo zavisi od stanje auta i da ima razlika od autw do auta ali ipak sta mislite, hvala unapred na savetu

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lanac nije kaiš pa da truli. Ako je prava kilometraža ja bih lično odvezao auto u neki kršten servis da ispitaju rastegnutost lanca i sve što ide uz to.
Servis posle kupovine se podrazumeva, ulja, filteri i ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/27/2018 at 12:51 PM, Filip MK said:

Treba mi savet, (nije pre kupovine, vec imam auto o kome ce sada biti rec), interesuje me sledece: vlasnik sam Fiata Grande Punto 1,3 mjet (75 ks, 5 brzina), auto je proizveden 2008 godine, ima realnih 120.000 km ali do sada nikada nije radjen veliki servis (lanac, lancanik, PK kais, zatezaci). Po tehnickom uputstvu, stoi da lanac se menja na 200-240.000 km, ali auto ima 10 godine, pa pitanje je dali da pravim veliki servis sad ili moze da se vozi do nekih 180-200.000 km, znam da mnogo zavisi od stanje auta i da ima razlika od autw do auta ali ipak sta mislite, hvala unapred na savetu

Savet:otvoriti,pregledati lanac,zameniti po potrebi.Ja to nisam uradio na prethodnom autu zato sto je majstor rekao da je to normalno da se malo cuje lanac,takav je motor.Posle desetak hiljada je prezupcio.

Edited by Goksi1980

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...