Jump to content
FAS Goran
Mateo

Chevrolet Cruze ili Renault Megane

Recommended Posts

Drugar hoce da uzima nov auto iz salona ali je u dilemi da li da uzme Cruza 1.6 LS ili megana 1.6 16v. cruz bi isao u full opremi sve sem koze a megan u malo salbijoj ali bi ga uz to i kostao vise za nekih 700 800 evra...

1.Cruse

yi8Ci.jpg MiZQ0.jpg

2.Megane

Mj3Pi.jpg yiszr.jpg

Sta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lično mi se Kruz čini automobilom koji je za klasu viši od Megana. Megan je pri tom skuplji (skuplja marka, skuplji radni čas u fabrici...) Chevrolet iz Koreje ("dajevunu" u biti..) radjen je na konceptu Opelovih vozila. Po spoljnim gabaritima Kruz vuče više na Insigniu, mada nema njene motore. Opremljen je sa motorom koji se u ovom izdanju javljaju i u Astri 1.6:

Chebvrolet Cruze

Engine Capacity......... 1 598 cm³

No. Of Cylinders......... 4-cylinders,

In-lineAspiration......... Naturally aspirated

Power........................ 80 kW @ 6 000 rpmTorque150 N.m @ 4 000 rpm

Transmission............. 5-Speed manual

Drive type.................. Front-wheel drive

Acceleration............... 0-100 km/h in 10 seconds (claimed) Top Speed................. 175 km/h (claimed)

Fuel Consumption ..... 6.7 l/100km (claimed combined)

izvor: http://www.auto.ba/t...let-cruze-16-ls

Reno Megan 1.6 16v:

Engine Capacity.......... 1 598 cm³

No. Of Cylinders.......... 4-cylinders,

In-lineAspiration.......... Naturally aspirated

Power........................ 80.5 kW @ 6 000 rpmTorque150 N.m @ 4 000 rpm

Transmission.............. 6-Speed manual

Drive type.................. Front-wheel drive

Acceleration............... 0-100 km/h in 12.20 seconds (claimed)

Top Speed................. 190 km/h (claimed)

Fuel Consumption ....... 10.2/6.1/7.6 l/100km (claimed combined)

izvor:http://www.carfolio....odels/?man=5406

----------------------

Praktično isti motor (u kubik), Reno mi se čini kao da se bolje vozi, ima 6 brzina, veću maksimalnu brzinu...Kruz je ipak veći automobili i pruža više luksuza za poprilično manje pare.... Ja bih uzeo Kruza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih razmishljao,uzeo bih odma Chevroleta! Kod Megana mi se svidja taj 6-o stepeni menjach i nishta drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih razmishljao,uzeo bih odma Chevroleta! Kod Megana mi se svidja taj 6-o stepeni menjach i nishta drugo.

Mislim bas isto.

Pametniji izbor bio bi Chevrolet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atraktivniji mi je Cruse...jedino što nije isto u Srbiji kasnije prodavati Renault ili Daewoo (Chevrolet)...

Ali, ovo sam napisao bez gledanja bilo čega drugoga, osim što mi je Cruse daleko lepši auto. :thumbup:

p.s. A, vidim da dobro ide i u WTCC :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek on uzme tih 700-800 evra u džep, nek vozi Korejanca, to mu badava 3 godine osiguranja i registracije, ili ukoliko su mu prihodi stabilni i ozbiljni može da dobije i jedno malo letovanjce frai. A da se pritom vozi u znatno ozbiljnijem vozilu (što se gabarita tiče). Pitanje je veliko koliko će u prodaji posle jedno 5-6 godina da izgubi u odnosu na Renoa. Nisu ti Koreanci više tako beznačajni proizvodjači!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Mateo!

Vec nekih godinu dana radim u renou i mogu da ti kazem sto se tice megana uradili su ga dizajnerski boli glava a i oprema je stvarno bogata i dobra .Jedino mi ne odgovara izbor motora jer taj 1.6 ima varijabilnu bregastu za usisne ventile.Jako cest problem kod nje posto je to radio DELPHI (citaj amerikanci) ne moze da sastavi ni 30000 hilada kilometara i onda ti opale u servisu ceo program zupcasti vodena pumpa remenica i ventil i vec si na 800-900 eura a to se ponavlja periodicno.

Moj savet ti je nikako 1,6 benzinac i nikako 1.5 dci jer u protivnom auto ce biti lepo opterecenje za kucni budzet. :yes

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reno :geek:

Ipak mi Reno nekako ozbiljnije deluje i odaje veci utisak kvaliteta,a za taj 1.6 francuski motor sam cuo da ide jako lepo i odaje utisak kao da je za nijansu snazniji nego sto jeste,od brata,koji je inace profesionalni vozac,sluzbeni auto mu je bio Audi A8 L,a imao je prilike da provoza ovog megana i bio je zadovoljan ;) .

Sto se tice Shevroleta,licno mislim da je on najslabija Korejska marka,pre njega bih uzeo i Hyundaija i Kiu,a evo i zasto,ujak mog drugara je taxista i kupio je ganc novog Sevroleta Evandu,u to vreme to je bio top model te fabrike,kvarilo mu se sve zivo,nesto su mu priznali u garanciji,nesto ne.

Takodje direktor jedne firme je resio da se ponovi i pre nekih godinu i po dana uzeo je Sevrolet limuzinu,posle prvih par hiljada kiometara poceo je da ima problema sa prednjim trapom,i onda je usledila setnja servis-vulkanizer,vise puta,stavljanje kojekakvih guma i sve to na novim kolima.

A takodje sam pisao,ovde na forumu, i o testu polovnjaka u reviji SAT,u pitanju je bio Sevrolet Aveo 1.4 sa predjenih oko 75 000 KM,na kolima je izriknjavalo dosta stvari za tako malu kilometrazu(trapovi,elektrika...)

Poruka ove price je da su Korenaci(pogotovo Sevrolet,po meni ,klasicna konfekcija,sljajsteceg dizajna,atraktivne unutrasnjosti i pomalo vuku na kich,dok je Reno firma sa dugom istorijom i tradicijom,vlasnik Japanskog Nissana,i da kao takva ima moje poverenje.

Sad procitah post iznad mog,i on me podseti na najvecu manu Francuya,skupa tehnicka resenja i skupo odrzavanje :no .

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim za sada cruse ubedljivo vodi u odnosu na megana....Vlasnik PERLA - AUTOLAKIRERSKE RADNJE ovde kod mene u komsiluku mi je rekao da se curse jako dobro pokazao od kada se prodaje, posto kod njega dolaze na popravku chevroleti preko Djelmasa...Iz prilozenog sto je okacio Damnjanovic vidi se da se radi o vrlo slicnim motorima u oba automobila jedina razlika je u menjacu u korist renoa ali sudeci po ovome sto je Jagodinac rekao i ja ozbiljno razmisljam da svoj glas dam kruzu....

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar ima Cruz-a vec godinu i kusur - iako sam u startu bio protivnik istog, moram da priznam da me prijatno iznenadio - odlican auto.

Stvar je jednostavna - i Kia i Hyundai su isto tako sledili primer Japanaca iz 80-tih, pa sto ne bi i Daewoo/Chevrolet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno uzimasj Cruze,samo ako mozhesh,zgrni josh malo love i kupi neki jachi motor,ovo ce da ti troshi kao blesavo,moj savet ti je diesel motor da uzmesh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

brat je kupio nov Chevrolet Spark 800ccm pre 2 god i do sad presao oko 45.000 sa njim, jedini kvar sto je imao je neki senzor za gorivo koji su u ovlascenom servisu ocistili prilikom prvog redovnog servisa. Jako je zadovoljan i ja sam osim gomile plastike umesto tapacirunga, potrosnja 4l u gradu, jeste da ne moze vise od 140 a i svakako nema gde da ga vozi brze. Jedina zamerka kod koreanaca je isto kao i kod opela i forda, tvrd je u pm.

drugi prijatelj je kupio avea 1.6 benzin i jedva je cekao da ugradi plin, trosio je ko sumanut, inace nikakvi kvarovi vec 3 god i 100.000 predjenih, ali kad presednem iz jednog od ta dva u mog punta, punto je uf, neuporedivo prijatniji, nekako mi odmah dodje toplo oko srca.

Ja bih ipak dao glas za renault, jer recimo moj drug vec ceka za daewoo nexia prekidace za el podizace 1.5 godina da stignu ali bi pre mozda isao na lagunu, vrlo malo skuplji imas 2.0 dizel, sto to ide, sto je prijatan, sto su sedista udobna, nemam reci, to je jedini auto posle Lade 1300 da se posle 10h za volanom ne izadjes ukocen iz kola, imas utisak kao da si otisao iza coska do prodavnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja bih isto glasao za lagunu ali trojku. Auto je da se smrznes, susta suprotnos od lagune dva, a i motor 2.0dci je stvarno odlican.

Do sad nismo imali nikakih problema kod ovog auta sa ovim motorom bez obzira koliko konja ima. Konacno je reno dosao do zakljucka da kad ne znas nesto da uradis onda pusti druge da to urade jer 2.0dci je razvijen u NISAN centru za motore :thumbup::thumbup::thumbup:

Ako mozes sebi ovo priustiti nema mesta gresci, veruj mi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj glas ide Meganu, ali samo pod uslovom da ima bar srednji nivo opreme. Kod ovog Megana i kvalitet plastike enterijera varira u zavisnosti od opreme. Imao sam priliku da se provozam u Meganu sa 1.6 16v motorom u najnizem nivou opreme, tako lep auto, dobro ide, nov, ali kad vidim onaj plasticni volan muka me uhvati. Dakle Reno ali u Dinamik nivou opreme.

Ako vec nema novca za tu opremu onda je bolji izbor Cruze u full opremi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E kamo te srece da ja uzimam nesto od ova dva :) auto kupuje moj drug pa me je zamolio da vidim sta drugi misle posto je on u dilemi.

Sto se tice ove teme stvari stoje ovako.Kruz bi ga izasao sa nekim popustom kako mi je rekao negde oko 13000e u ful opremi sve sem koze, a Megan bi kostao 800 evra vise i to u srednjem nivou opreme EKSPRESSION... inace taj megan u Dynqmique opremi kosta oko 15000e navodno sa nekim popustom, posto vidim da se i laguna pominje, i ja mislim da bi to bio odlican izbor za svakoga ko se odluci na kupovinu novog automobila ali laguna 2.0dci nije ispod 18000e u najslabijem paketu opreme bar tako Hit auto kaze, tako da ona gotovo sigurno otpada.

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam video da je novo u pitanju, u tom slucaju nek razmislja o hondi, mazdi ili toyoti, neuporedivo iznad evropljana, jednostavni, cvrsti, snazni i marke posle kojih uvek kupujes isti, osim redovnog servisa nema o cemu vise da razmisljas, sipas i teras AUTO. Ali o5 stvar ko sta voli i ko sta misli da je dobro, ali Japanac jos uvek nije napravio nista lose ne samo kod automobila nego icega. Imao sam prilike da vozim Yarisa dizela u full opremi, i da se vozim u Accord S ima razloga zasto kosta 2-3 evra vise od konkurentskih evropljana u klasi velicine i motora. Ali taj accord S, srce me zaboli kad se setim voznje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pod predpostavkom da će taj novi auto voziti najmanje 10 ili više god nek uzme Cruza ako mu se više sviđa i vidim da većina ovde njega preporučuje ...

ali ako nema stabilne prihode itd onda je Megan def bolji izbor ako nizbog čega drugog onda samo zbog manjeg gubitka na vrednosti i lakše prodaje ...

po meni pročiće još mnogo vremena dok ostatak Srbije južno od BG shvati prednosti drugih kola osim švaba i domaće proizvodnje :whistle:

na kraju što baš samo Cruze i Megan :question: - za 15 000 ima da se bira šta oće: moj favorit SX 4 :thumbup: ili Bravo :thumbsup: druge da ne spominjem ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chevrolet Cruze WTCC Edition

91777-chevrolet%20cruze%201.jpg

Kako bi obeležio uspeh u WTCC šampionatu, Chevrolet je ponudio specijalno izdanje Cruze sedana. Cruze WTCC Edition je za sada namenjen kineskom tržištu gde cene počinju od 123.900 juana (oko 15.000 eura).

chverolet%20cruze%2011.jpg

Ukratko, deo paketa čine i aero body kit (pragovi, izmenjeni zadnji branik, spojler na prtljažniku...) i dekorativna grafika na bokovima automobila, dok su u ponudi motora 1.6L i 1.8L benzinci (sa 115KS i 150 Nm odnosno 145KS i 177 Nm).

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh!

Da se ne lazemo... koji god da uzme lepo ce da se navoza obzirom da su oba glanc nova automobila.

Chevac ce da trosi i to dobro.

Reno ima savrsen 1,6,16v

Ja vise preferiram naftaricu ako se ja pitam i jos ako je spakovana u Fiat Bravo ili Lanciu Deltu onda se nebi dvoumio!

Moj rezon je Lancia Delta polovna nego ovo novo.Lancija je svemirski brod za oba automobila.

Bio sam od pomoci! ;) ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snimljen novi Chevrolet Cruze

93756-chevrolet%20cruze%20111.jpg

Druga generacija Chevrolet Cruza je ovih dana "ulovljena" na zimskom testiranju. Model bi u prodaju trebalo da krene 2014. godine, a veruje se da temeljito kamuflirani prototip koristi GM-ovu novu D2XX platformu. Navedena platforma će se verovatno naći u čitavom nizu budućih modela Chevroleta i Opela, uključujući nove generacije Opel Astre i Ampere, kao i ostale modele GM-ovih brendova Buick, Cadillac, Holden i GMC. Kompanija tvrdi da će novi Cruze imati poboljšanu unutrašnjost i efikasnije motore.

93757-chevrolet%20cruze%2011.jpg

Stajling vozila se ne može videti zbog temeljite kamuflaže, ali izgleda da će model biti duži i elegantniji od svog prethodnika. U ponudi će se sigurno naći karavanska, hatchback i limuzinska verzija, kao i niz unapređenih benzinskih i dizel agregata.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...