Jump to content
FAS Goran
Karlo2105

Lybra 2.4 JTD - omjeri brzina?

Recommended Posts

zanimalo bi me ako netko vozi Lybru sa ovim motorom da li mu auto u 1. 2. 3. 4. i 5. brzini vuče do maksimalne brzine koje je deklarirana u knjizi, naime meni piše da u 3. stupnju prijenosa ide do 110 km/h a evo baš prije par dana sam sam uvjerio da to nije točan podatak, naime kad 3. vučem do kraja dođem do brzine 135-140 km/h. što kažete na to ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

cuo sam nekad davno da se maksimalna brzina (ona deklarisana) dobija tako sto se u autu nalaze 4 prosecne odrasle osobe (oko 80 kg) + pun rezervoar goriva... logicno je zakljuciti da su se na isti fazon izmeri i za stepene prenosa ponaosob (valjda)... e sad ti u gore pomenutoj situaciji sigurno nisi imao pun rezervoar a ni mnogo opterecen auto, plus dodaj na to da ti sat laze 5-10km/h i to ti je to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brzinomer laže. 5-10 Km/h je sasvim uobičajeno ''laganje'' brzinomera na većim brzinama.

To su performanse za nova vozila...i ja nešto ne bih ni probao da izvučem maksimum kod auta starog 5 ili 10 godina. :thumbup:

A, sigurno ima veze i to sa težinama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo nas je 4 + prtljaga išlo se na more i tank je bio full, zato me to i čudi, prema gps-u laže 2-3 km/h sve do 180km/h, tako da me iskreno to jako čudi, prva lybra koju sam imo 1.8 vvt je sve bilo po papirima kak je pisalo, ne znam, auto je iz uvoza, palo mi je na pamet da je možda čipiran ali opet sumnjam jer 0-100 nije baš jako brz ali poslije doslovno auto poteže u kakvim god uvjetima nenormalno, prema onoj 1.8 ovo je zvijer, znam jtd i momenta ima i kubikažu al još uvijek sam u čudu, ne znam morat ću vidjet do kolko ide 4 i kolko ga do kraja vučem ... možda onda neke stvari budu jasnije

evo tu se vidi da čak podaci ne pokazuju krajnju moguću brzinu po stupnjevima prijenosa nego optimalni maximum kad treba šaltat u veću, vidi se da u 3. ima još mjesta da se razvrti a došla je do 120 ... izgleda da je to normalno :) sad mi je lakše :) hvala vam na odgovorima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi Karlo (2105) thumbup.gif. JTD bilo koji motor, sa 4, 5 cilindara, sa multidžetom, ili unidžetom "pliva ko riba u vodi" na 3000 obrtaja. Jeste da razradjen motor premašuje maksimalni broj obrtaja i do 10%, pa ćeš umesto 4000 videti 4400 ( u leru će i 5 da prebaci) ali to je u principu nezdravo za dizel motor. 3000 mu je majka, kad on leti. Nit se čuje, niti trese, u petoj uživaš na 160 (u mom slučaju) - u tvom 170, ne izazivaj vraga...

ltMS.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahhh pa i kod mene u trećoj je normalno da prebaci 120, ti podatci su optimalne a ne max vrednosti. Inače 10 godina starim autom sam dogurao na 195, malo bolje gume i da nemastim dizne hmmmm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam konkretno za Lybru 2.4 ali:

Ubrzanje i među-ubrzanje se meri sa dve osobe i punim rezervoarom, bez vetra u oba smera.

Maksimalna brzina u pojedinim stepenima prenosa treba da bude podatak do granice gde počinje crvena zona.

Za merenje maksimalne brzine uzima se određena dužina puta (ne znak koliko) na kojoj to mora da se postigne, tako da neki automobili mogu i malo brže ali za to im je potrebna čitava večnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...