Jump to content
FAS Goran
penguin

FIAT Stilo service and workshop manual

Recommended Posts

Uzeo sam kao primer Vista OS jer on najviše zeki :)

Dakle:

1. Skineš instalacioni CD (ISO file) ako je u zip-u ili 7z-u, pre svega ga raspakuješ.

2. Mount-uješ ISO file uz pomoć Daemon Tools-a: DAEMON Tools Lite v4.35.6 (with SPTD 1.62)

3. Odeš preko Windows Explorer-a na virtuelni drive i pokreneš file: "DteSetup.exe"

4. Klikneš na "Install" na setup prozoru.

setup1.jpg

5. Strpljivo sačekaš da instalacija odredi šta ima, stoji neko vreme na 99% ali radi u pozadini... traje nekoliko minuta...

6. Na kraju klikneš "Exit" i restartuješ sistem.

setup2.jpg

7. Ponovo mount-uješ ISO file. Na desktop-u imaš DTE ikonicu. Dupli klik na nju...

8. Pokrene se prvi prozor programa...

setup3.jpg

Tu klikneš dugme koje liči na Play dugme (dole desno).

9. Izabereš svoju verziju Stila:

setup4.jpg

i eto te na glavnom prozoru:

setup5.jpg

Može li prostije :)

P.S. Ista procedura i za Server 2008 i za Win7, na XP nisam probao ali 100% ide identično i radi.

Uživajte...

Ko ima problem sa FTP-om verovatno je pokušavao jednu od sledećih stvari:

  1. Admin login
  2. Anonymous login
  3. Multiple connections sa jedne IP adrese

U tim slučajevima sledi auto ban na serveru.

Koristite user/pass koje sam vam kreirao da do toga ne bi došlo!

Ako ste neki od tih "srećnika" kontaktirajte me na PP ili mail, tako što će te mi poslati vašu spoljnu IP adresu: Koja je moja spoljna IP adresa?, da vidim da li ste na ban listi.

Poz.

Edited by penguin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodao sam na FTP i ono što svi već imaju, a to je:

Fiat Stilo - Owner Handbook.pdf

tj. PDF od 5MB na Engleskom (nije skenirana verzija).

I, takođe, ePER sotver, koji nije baš teško pronaći, ali mislim da ga nema na 4umu.

U pitanju je verzija .45 i stand-alone je.

ePER je u principu spisak svih delova i komponenti za sve verzije Stila.

Lično mislim da je najbolje koristiti net verziju, zvaničnu, FIAT-ovu na:

FIAT ePER - The FIAT Forum

Ali kome treba sve to na primer, na laptopu kod majstora ili dok se sam "igra" u garaži, ima ovo moje koje služi svrsi.

Ceo image je unutar "FIAT ePER DVD .45" foldera, ali sam napravio i zip istog u root-u.

Raspakovan je oko 2.2GB.

Poz,

Penguin

Druže pokušavam da se nakačim na taj server ali nikako ne ide, ili ti je ugašen komp ili nešto drugo nije u redu, uglavnom ne mogu da pristupim fajlovima! pomoć! Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da zahvalim kolegi za postavljanje ovog. Meni kao totalnom laiku ce ovo BAS dobrodoci. Laptop u ruke i pravac garaza :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže pokušavam da se nakačim na taj server ali nikako ne ide, ili ti je ugašen komp ili nešto drugo nije u redu, uglavnom ne mogu da pristupim fajlovima! pomoć! Pozdrav

Ma comp je sve vreme OK ali SjeBeBe zeki :(

Druge koleze su to kačile isto imaš unutar ove teme i lenkove ka drugim lokacijama, ako ti se žuri...

Trenutno sam sve isčekiro i sve radi...

Da nisi grešio login pa popio auto ban? Pošalji mi javnu IP adresu (What is my IP) da proverim dal je do toga.

Poz,

Penguin

Samo da zahvalim kolegi za postavljanje ovog. Meni kao totalnom laiku ce ovo BAS dobrodoci. Laptop u ruke i pravac garaza :D

Nema na čemu.

BTW, potpis ti je xtra! Totalna istina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao nevera, softver nije bas sasvim kompletan iz nekog razloga (bar meni). Za pocetak sam hteo da iskoristim lepo sansu da skinem prednji branik i poigram se malo sa nekim stvarima. Kad ono - nema uputstva za prednji branik? O_o ima za zadnji, vrata i sta ti ja znam. Ali 7210E10 (front bumper) ne postoji :(

"Information not available in this edition" :( i nije samo za front bumper, nadjoh jos par stvari koje fale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao nevera, softver nije bas sasvim kompletan iz nekog razloga (bar meni). Za pocetak sam hteo da iskoristim lepo sansu da skinem prednji branik i poigram se malo sa nekim stvarima. Kad ono - nema uputstva za prednji branik? O_o ima za zadnji, vrata i sta ti ja znam. Ali 7210E10 (front bumper) ne postoji :(

"Information not available in this edition" :( i nije samo za front bumper, nadjoh jos par stvari koje fale...

Lepo, sad i da ostali znaju...

Od onoga što je mene interesovalo, sve je bilo tu, tako da nisam to ni izvalio :coffee:

Hvala što si to primetio... Da ostali budu upozoreni da nije baš tuto-kompleto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selim server na drugi hardver.

Moj FTP će biti van funkcije u narednih nedelju dana, recimo.

Imate unutar teme linkove do drugih share-ova.

Ako neko ima problem, može porukom da me cimne...

Poz,

Penguin

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Pozdrav, uspeo se da se konektujem na FTP server ali skida ocajnom brzinom od 0.5 kb/s.Ako mozes da okacis na rapidshare ili megaupload bilo bi sjajno.

Hvala ti puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima :harhar:

Imam jedan problem pa sam hteo ovde vas da pitam,izvinjavam se ako sam promasio temu..

Desava mi se po zimi najcesce kad palim auto (Stilo 1.9 JTD 2003) kazaljke za brzinu i obrtaje prilikom kontakta prvo izgubim,svetlo na inst. tabli pa onda kazaljke polude,idu gore dole i ispuste neki cudan zvuk (eror teski) :wallbash: valjda me je neko razumeo :D

Ne znam da lije to do akumulatora ? ja imam od 56 ampera ne znam da lije to dovoljno

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo linka

http://dl.dropbox.com/u/5448187/FIAT%20Stilo%20service%20and%20workshop%20manual.7z

Ali, ni tu nema ništa.

Cimnuću Boccu da okači negde ponovo, pa ću okačiti na FLCS server i onda će biti zauvek dostupno. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

POZDRAV LJUDIMA DOBRE VOLJE,a sta je sa nama koji bi voleli da imaju to uputsvo a patimo se i da ukucamo poruku kako treba da nam se ostali nebi smejali? kao ja da dodjem do toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko nije uspeo da skine manual za Stila,kao ja npr :wallbash:

Neka u Google ukuca 'download FIAT Stilo service and workshop manual' i izbacice par sajtova sa download linkovima. Vrlo jednostavno se skida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

skinuo sam sa više linkova ali nisam uspeo pokrenuti. Jednostavno se posle pokretanja gasi.... xp je u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imah i ja isti problem davno kada sam pokušavao ovo da pokrenem...isto XP, nikada nisam osposobio da radi, mada se nisam nešto posebno ni trudio. Očigledno je da ima neki problem jer teško da baš svi ne znamo da ga instaliramo i pokrenemo kako treba. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima.

nov sam na forumu pa mi je potrebna mala pomoc.

imam stila 1.9jtd. vidim ovde da ima neko uputstvo zza servis(ako sam dobro shvatio), pa jel mi moze neko reci kako to da skinem?

dal je tu objasnjeno kako se naprimer skida filter vazduha itd.

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...