Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
MilanLaki

Smd H7 umesto halogene H7

Recommended Posts

97627843.th.png

Uploaded with ImageShack.us

Sta mislite, da li moze jacina svetla smd H7 da se poredi sa obicnom halogenom sijalicom. Da li se moze izmeriti jacina svetla sa onim uredjajem sto postoji na tehnickom ili meri samo ugao osvetljenja ili sta vec...

-ovo je mozda pitanje za bezbednost u saobracaju-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam na drugom forumu gdje je covjek stavio bas ove SMD na dugom svjetlu i kaze da ne mogu ni prici halogenim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavio sam i ja nego da pitam. U opisu uglavnom stoji fog/day light, ali na par mesta pishe da mogu i oborena svetla. Mozda ne bi bilo losa opcija za maglenke. Inace izadju oko 20$ sa sve postarinom

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.polovniautomobili.com/oglas410045/led_diode_h7_h11_sijali

Pored xenona u farovima ove sijalice u maglenkama bi bile jako dobar izbor, a ako je za verovati da je vek trajnja 50 000 radnih sati stvarno je odlicna stvar...a neka je i pola od toga pa je vise nego dobro.

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec ih ima i kod nas u oglasima :coffee: doduse po malo jacim cenama :blink:

http://www.polovniautomobili.com/oglas410045/led_diode_h7_h11_sijalice/

u inostranstvu su dosta jeftinije :o

http://store.ijdmtoy.com/H7-LED-Daytime-Running-DRL-Fog-Light-Bulbs-p/led_fog_h7_sku_44.htm

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.37115

E sad koliko vidim njihova snaga se krece od 160 do 190 lumena :geek: ,dok standardna halogenka ima od 1000 do 1500 lumena :huh: ,a xenon 3000 i vise :o .

Verovatno zato :question: LED H4/H7 preporuciju za sijalice za dnevna svetla,maglenke i tek na kraju stidljivo sa oborena svetla odnosno nocnu voznju,mada pretpostavljam da bi se sa njima nocu tesko sta videlo :X .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam narucio H1 dva kompleta, od 68 i od 26 dioda. Planiram da ih stavim u duga i stavim da rade stalno kao dnevna svetla. Zato sam i narucio dva modela, ne znam kojom jacinom svetle pa da ne remetim druge mnogo. Duga ionako ne koristim od kad sam meto xenone... Javicu kako sljaka cim stignu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podvarak preko cega si ih narucio? ja sam takodje zinteresovan za h1 ali kod nas nisam nigde nasao da se prodaju ima samo h7 i h11 ....koliko ce te izaci obe sijalice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam video na jednom audiju ovde gore i iskreno daleko slabije od normalne h7.

Po meni za dnevno svetlo odlican izbor ali za noc bar ove sto sam ja video nebih preporucio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mateo: preko ibeja. Slabija varijanta $5.50 a jaca $11... i to sam bidovao, kad hoces da ih kupis bez aukcije cene su nesto vece ($2-3 preko)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok hvala...ide mi ortak sredinom meseca u hanover pa cu mu reci da pogleda....a ako neko zna gde ima kod nas da se uzme h1 nek javlja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako neces sam da se cimas i narucujes preko ebay-a ( a ne vidim zasto ne bi, funkcionise odlicno) uvek mozes naruciti preko posrednika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jedno pitanje: trenutno su mi na pozicijama ubodne diode koje navodno ne prijavljuju gresku medjutim na mom autu to nije bas tako na tabli mi cim upalim pozicuju zasija zuta lampica koja se inace pali kad sijalica crkne , znam da je to zbog nedovoljnog otpora ali me zanima da li ce to biti slucaj i sa H1 SMD sijalicama i kako mogu da resim problem otpora ??

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

na Puntu prijavljuje gresku samo za pozicije i stop svetla. Ne zam kakav je slucaj sa Grande Puntishom. Skini konektor sa jedne H1 sijalice pa vidi da li ima greske :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednje Magleneke nece biti problem zato sto su naknadno ugradjene i nisu povezane sa kompom toga sam se tek danas setio a narucio sam ove h1 Smd treba da stignu za 10 dana..tako da jedino sto me zanima sta trebam da uradim povodom zute sijalice koja mi svetli na tabli zbog Led pozicija... kako se to resava? dal neko zna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj ovu temu:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=37936

A, onda možeš i ovu:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=40109

Zar nije brže potrošiti 2 minuta najviše i pronaći odgovor putem pretrage Foruma, nego pitati...pa onda čekati pola dana ili još duže da neko napiše, ili da link kao što sam ja sada to uradio? :whistle:

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zar nije za maglenke u faru kod Stila H1? ili?

42_72_60120_sijalica_d_4b7522e1e946d_1.jpg

Da,za maglu su H1,ali H7 120 smd je bolja zato sto je bukvalno u dnu fara, pa je refleksija izrazajnija.Naravno skinuo sam kapicu u faru pa vise nema fizicke smetnje niti usmerenja snopa svetla.Ranije sam koristio H1 smd i zbog gornje navedene razdaljine od dna fara efekat je u korist H7 B)

Mozda to jeste ok,ali si u neku ruku izgubio funkciju svetala za maglu! :question::whistle:

Ako apsolutno prilagodis brzinu,veruj mi, svetla za maglu nisu potrebna.Sa ovim smd dovoljno su uocljiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...