Jump to content
FAS Goran
kole3mk

Fiat Punto mk.2 - problem sa ABS-om

Recommended Posts

desava se sledece....

pocelo je pre par meseci da mi se desava da kada god vozim /odnosno kocim pri brzinama manjim od 60km/h kao da se non stop pali ABS...

non stop osecam na papucici kako mi pruza otpor...

u medjuvremenu sam promenio diskove i plocice,ali idalje se desava isto..

pitao majstora on kaze da je kod Fiata osetljiv ABS i da moraju da se stave originalne plocice...

zna li neko da li je do toga ili ipak nesto drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li prijavljuje grešku? Šta kaže dijagnostika? Da li dobro koči?

Svi imamo ABS i znamo kako radi tako da mi nije jasno ovo "kao da se...". Radi ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada ukocim naglo on odradi svoje...

dijagnostika nista ne javlja....

zato i ne razumem....:(

a "kao da se.." uzasno nervira jer stalno se cuje "dong,dong,dong" a osecaj pod nogom kao opruge da udaraju u papucicu...

Edited by kole3mk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad si menjao pločice, jesi sigurno uzeo za model sa ABSom? Koliko ti je bajato kočino ulje? Koliko ga ima? Da nije ušlo u glavni kočioni cilindar...

Da ne nagađam dalje, prepuštam pametnijima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

da nisi menjao neki lezaj tocka ili ti je neki los,citac uzima signal sa njega pa ako je ostecen ili montiran lose oce da se tako ponasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo neko moje iskustvo sa abs, dok nisam promenio plocice, znaci na autu su bile neke plocice kad je kupljen i ja presao 30 000 km sa njima, i recimo pada kisa, ja idem drugom sasvim sporo, i pritisnem kocnicu i abs pocne da odradjuje kao lud, onda desavalo mi se na suvom da pocne da mi odradjuje al to kad malo vise isforsiram auto i to po vrucem asfaltu. Otkad sam promenio plocice stanje se znatno popravilo, abs mi sad da kazem odradjuje samo kad treba. Eto to je neko moje iskustvo nadam se da ce ti na neki nacin koristiti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam menjao lezaj tocka ni jedan...al moguce da je neki los....

treba danas da zamenim ulje i filter ulja pa cu i to da proverim...nekako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja jedno pitanje vezano za ABS...Kada kocim,naglo,ali bas naglo da se celom tezinom nabijem na kocnicu cuje se kao da neko brzo udara cekicem...Ne pali mi se lampica...Jel to normalna pojava ili ?

Jer kad prikocim naglo ali ne tom snagom,koci normalno,bez takvih zvukova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

desava se sledece....

pocelo je pre par meseci da mi se desava da kada god vozim /odnosno kocim pri brzinama manjim od 60km/h kao da se non stop pali ABS...

non stop osecam na papucici kako mi pruza otpor...

u medjuvremenu sam promenio diskove i plocice,ali idalje se desava isto..

pitao majstora on kaze da je kod Fiata osetljiv ABS i da moraju da se stave originalne plocice...

zna li neko da li je do toga ili ipak nesto drugo?

meni se desavalo isto na JTD-u kada sam ga kupio da mi pri manjim brzinama pali abs i to ne pri nekim ostrim kocenjima,ali prednje gume su bile stare tako da nisu bile mekane,nego vise plasticne,cim sam kupio nove gume problem je nestao,i ima logike jer je punto JTD mnogo tezak napred i lako proklizi sa losim gumama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ABS uopste ne radi....niti prijavljuje ikakvu gresku....tj kupio sam ga takvog...ne znam dal ce moj problem resiti kupovina novog senzora koji je 60e? :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

i znaci ,niko nema predstavu sta bi moglo da bude resenje za moj problem...

ili nekog majstora koji bi mogao to da sredi....?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U posljednjih par mejseci kada god stisnem kocnicu pali se ABS,tj onaj zvuk koji je najlakse opisati kao zzZZZzZzZzZ-tj aktivira mi ABS ali ne znam zasto...hmmm...Ako je neko imao problem slicne prirode bio bih zahvalan...Nekada se desi ali samo nekada kada brzinski pritisnem jako papucicu kocnice da se ne cuje ali to je 1 od 1000 puta...

HVALA

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bi trebalo da je problem u mehanizmu,da nije slucajno zakacio za magnetni prsten na zadnjem lezaju tocka ili da ti je metalne opiljke od struganja zalepio na senzor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav za sve ljude foruma!Imam jedno pitanje,vezano za abs!Kad upalim auto(normalno sacekam da se pogase sve moguce i nemoguce lampice),svetli mi lampica abs-a!E sad,mene zanima da li treba da bude upaljena,ili ne i koji je uzrok tome!Hvala svima unapred..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...