Jump to content
FAS Goran
kole3mk

Fiat Punto mk.2 - problem sa ABS-om

Recommended Posts

Pozdrav svima, imam problem sa ABS-om, tačnije sa senzorom. Na dijagnostici je prijavilo grešku na prednjem levom točku,  majstor je rekao da senzor ne radi. Promenio sam senzor, ono ista greška. Na kraju se ispostavilo da je prethodni vlasnik promenio kompletnu glavčinu i stavio drugu (ne znam od kojeg modela punta, pretpostavljam da od drugi auto ne može). Da li može da se stavi senzor od drugog modela punta, npr. starijeg, punto 2? U pitanju je Punto 1.3 Multijet 2004.godište.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje jedno,

Do sada nije bilo potrebe za ABS-m....Pa cisto da  probam kako drze gume,zabodem kocnicu

i umesto da ABS odradi auto krene kao sanke.

Od lampica svetli "samo" check. A to cu cim ugrabim vremena da vidim sta je.

 

E sad......ispod haube imam onu budzu za ABS,al' na tabli nemam nikakvo upozorenje da nesto ne radi. 

Menjao sam plocice pre nekih 1000km,i auto koci sasvim normalno (doduse,kocio je i pre zamene)

Jel ima neko predstavu o cemu se ovde radi? 

Hvala unapred.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas ovu budzu za ABS kao sto kazes

8d582b24d92000bc0fae774401e235ab.jpg

onda si morao da osetis podrhtavanje kocnice pod nogom.

Da je problem u elektronici pokazao bi gresku na istrument tabli, ovako lako moze da bude problem mehanicke prirode. Trebalo bi proveriti one ozubljene prstenove koji se nalaze na glavcinama i oni znaju da prave problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da bi mu check engine signalizirao kvar na abs-u.

Morao bi da mu svetli posebno signal za abs. A mozda i gresim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upalio bi lampicu od abs a ili od rucne kocnice, nikako check engine. Da neko nije iskljucio lampicu pre nego sto si ga kupio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidis to za lampu mi nije palo na pamet....Kad bude isao na dijagnostiku,i to ce da se pretrese.

Kad malo razmislim,jedino mi to ima smisla. Da je neko iskljucio....

 

Ljudi hvala vam. Javljam sta sam saznao,pa da vidimo koliko ce da izadje resenje problema.

Nije dzaba iskluceno(ako je)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo Sretna Nova i sve naj!

 

A sad za onaj ABS...

Sledeceg dana isto nije radio.....al' zato danas onako iz zezanja po ledu nagazim kocnicu i pedala pocne stidljivo da skace.

Probam jos koji put i sad radi kako treba. Ja tek sad nisam pametan sta je bilo. :ermm:

A niko nista na kolima nije dirao....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!Treba mi pomoc oko abs-a na puntu 1.2 16v 2002god.Desio se problem sa cilindrom zadnjeg levog tocka,zamenjen cilindar,paknovi na oba tocka,ali abs lampica svetli,auto oteran na diagnostiku,i pokazao neispravan senzor brzine zadnjeg levog i zadnjeg desnkog tocka.Zamenjeni senzori,ponovo na diagnostiku,iskljucena greska,auto provozan,ali ponovo je upalio abs lampu,ponovo na diagnostiku,i opet pokazuje istu gresku.Da li je neko imao slican problem,i da li neko zna sta moze da bude u pitanju?Hvala,unapred.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto ti je majstor zajebao pri montaži.

Nemaš problem sa nekim posebnim kvarom, već jednostavno je nešto drugo oštećeno u tom procesu otklanjanja prethodnog problema. Teško ćemo ovako da ti pomognemo bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je ostecen prsten abs-a na glavcini,treba i to proveriti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, pre 2 dana sam imao problem spala mi je poluosovina, otisao sam kod majstora, majstor je ustanovio da mi je zeger(osigurac) spao(ili nije ni bio ne znam) i kupio sam nov kineticki zglob i poluosovinu e sad mi se upalila lampica za abs dal pravi problem to sto mi je auto trenutno na rezevnoj gumi(copak ili kako se vec zove) ili mi je pukao senzor prilikom namestanja Fiat punto 1.2 16v sporting

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li kod Pande 169 lezaj tocka treba da ima integrisan magnetni prsten ili je magnetni davac integrisan u glavchinu?

Ovakav je moj lezaj kupljen u ap-sport al bez prstena i sarafa.

Cuscinetto per Panda.jpg

Edited by Zan Batist

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umro mi abs na puntu mk2 sad pred tehnički...
Jel zna neko kako da ugasim lampicu na tabli?
Sutra ću po danu da proverim i ovaj F04 MAXY FUSE od 60A...
Ali za svaki slučaj,da znam kako da je isključim

 

07ea2a30b27d35273c0fad749120b10e.jpg0408abb5f3e760784c3e1c885b3e4458.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ne možeš drugačije nego da rastaviš tablu pa staviš nešto na tu diodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda možeš (radili su to na nekim placevima), markerom crnim samo spolja prebojiš mesto gde ta lampica isijavana tabli.

Ali, šta kada odeš na valjke, onaj pritisne pedalu kočnice do kraja, a tebi točkovi blokiraju umesto da auto samo legne? Jedino ako može da pomisli da je tvoj Punto bez ABS-a, ali opet može lako da ga vidi čim otvori haubu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes ona budža od abs centrale velika, a otvaraće haubu...jbm li ga šta ću...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa ABS-OM, tacnije kada vozim pri brzini od 110-120km/h neko vreve, upali mi se lampica ABS i lampica za rucnu kocnice(parking kocnica).

A takodje mi se javlja problem sa ABS-OM kada na primer hocu da kocim malo jace javlja mi se zvuk neki kao da proklizama nesto kao da zupcanik od zupcanik udara.NPR(kada ne mozes u brzinu da ubacis pa se cuje menjac, takav zvuk od prilike. A ovako koci on super sek kada ocu naglo da kocim i pri vecoj brzini se pale lampice. Ako je neko imao slican problem molim za savet. U pitanju je Fiat Punto 3b   1.4 16V. Hvala u napred :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...