Jump to content
FAS Goran
alexbgd

Farbanje / prelepljivanje folijom plastičnih delova enterijera

Recommended Posts

Pa moze da se pokusa, ali treba pogoditi nijansu da se slaze sa ostatkom unutrasnjosti.Inace, ima na Smederevskom putu, kada se ide prema kaludjerici, radnja u kojoj se prodaje plasti dip.Ima cak i velika reklama pored ulice, da se ne promasi :)

Edited by Angell

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel postoji neki sprej za plastiku ali sive boje?
VIdeo sam na prvoj strani da je Nesa postavio slike nekih detalja u Stilu farbanih u sivo.

Hteo bih da odradim okvire ventilacionih otvora u sivo, ali da to ne bude sljastavo nego nalik na one fabricki sive otvore ventilacije :) Da malo razbije monotoniju u enterijeru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo farbali bili spojler obicnom crnom i onda mat lak i ako se ne nanese ravnomjerno taj mat lak na nekim djelovima bude malo sjajnija, a na nekim mat.

Pricao sam bio sa lakirerom kada mi je farbao konzolu i kaze da u pravilu najbolje je samo mat boja. Preko nje ne ide lak i dobije se zeljeni mat efekt. Iako ako ces raditi samo otvore ventilacije mozes ovako kako je rekao Dejan, ali za vece povrsine bolja je mat boja

Edited by DinoG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji li plasti dip u sivoj boji?
Razmisljam da odradim otvore ventilacije sa plasti dipom. Ako mi se ne bude svidjalo, u svakom trenutku mogu da ga skinem, a i tu ne bi trebalo da se zguli, ne cacka se to toliko. Samo se ona krilca drndaju, ne dira niko onaj ram oko njih :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji naravno. Mada, ne verujem da ti se nece svideti, jer cim planiras da farbas, znaci da ti se svidja, a to nije velika povrsina da te zahebe nesto :D

Tako da mozda moze i nekim kvalitetnijim sprejem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma svidece mi se sigurno sto se tice boje, nego kad bi nekim kvalitetnijim farbao morao bih da ih poskidam, a gledao sam da nije bas jednostavno. Pola table mora da se rastura da bi se skinuli. Ovako planiram samo fino da zastitim sve i da isprskam pa kako mi Bog da :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa plasti dip mi deluje kao jednostavnije rešenje. Bila je i folija u planu, ali opet bi moralo sve da se skida.

Odradicu ovih dana pa možda napravim i neku forku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, Mislio sam ofarbati nason za ruku od fiata stila u belo jer mi je beli enterijer a on je crn. pa me zanima moze li se to izvesti jer je gruba plastika i kakav je postupak ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusacu da ti objasnim kako sam ja radio zadnje tapacire koji su isto tako bili hrapavi ili grubi kako ti kazes, prvo sam sekao neke rupe za zvucnike, ali smo promasili totalno i onda smo varili plastike da bi zakrpili rupe, posle smo sve fino zakrpili gitom, malo smirglali i isprskali zastitom za pragove, a posle toga ofarbali crnom bojom i to je izgledalo lepse nego fabricki :)

 

A ti mozes da osmirglas dok ne dobijes ravnu povrsinu, onda plastik prajmer i posle u belu boju ofarbas. 

 

A mozda mozes i da potrazis negde da zamenis taj crni za beli ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tesko cu ismirglati do ravne povrsine.. ako ne moze nema veze radije cu kupiti crne presvlake nego menjati naslon jedvo sam i ovaj nasao :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo da osvezimo temu :D

 

Imam par pitanja u vezi farbanja plastika u enterijeru:

 

1. da li je potrebno, i zasto, smirglati postojecu farbu ili je bolje nanositi novu preko postojece? ovo pitam zato sto sam cuo obe verzije :D 

 

2. da li je boja za te plastike na vodenoj bazi ili uljanoj ili nitro ili akrilne? Svi ovi termini su mi nejasni, pa sam mozda glupavo postavio pitanje.

 

3. da li postoje neke specificnosti za lak (osim naravno kakav zelim da bude, mat, sjaj itd)?  

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Ovaj tutorijal mi deluje dosta temeljno i razumno... samo nisam siguran da li mi treba onaj filer, za popunjavanje rupica... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...