Jump to content
FAS Goran
shone sd

Vraćanje / provera kilometraže / provera godišta (podmlađivanje)

Recommended Posts

Ne verujem da bi imao više od 15thkm godišnje da predjem

Edited by siera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad da predjes kad si stalno u kamionu? Ja sam prosle godine kolima jedva presao 10hkm a kombijem 40hkm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato kažem, nekad mi se dogodi situacija da sam 30 dana na putu, možda bi u tom periodu supruga otišla do grada i nazad i to je sve cca 150km  :laughing: mesečno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ne znam koliko je komplikovano vraćanje na kilometar satu a koliko u motornom kompjuteru i ostavljali posledice za sobom, pri ovom mislim konkretno na Lanciu. 

 

Ako i vrati na motornom sigurno nece vratiti u centrali Airbag-a i centrali ABS-a a i one pamte kilometrazu,na ovim "nasim" autima se to ne isplati i niko ne radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači kilometraža ima zabeležena na više mesta, slično kao i na kamionima (beleži se na više mesta) 

Koliko je komplikovano očitati kilometraže sa tih centrala, odnosno ako se zameni neka od njih iz nekog razloga (jel ta zamenjena čuva neku svoju prethodnu kilometražu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nikakav problem da se očita. FES ili MES je čitaju. Piše odmah na prvoj stranici kada se pristupi motoru,ABSu,volanu jedino nema na centrali vaz jastuka tamo ima vreme rada ali opet verovatno je različito od modela do modela.

Što se kilometraže tiče nije ništa nenormalno da auto ima 30-40 godina i da ima 50-80 000km. Kod mene u mestu jedan čovek ima punu garažu takvih! Sve teška nemačka eksluziva i relativno retki modeli. Skuplja kolekciju 20,30 godina.

I moj auto bi kod njega mogao da završi samo da je eksluzivniji model prošle godine sam prešao 2000 km. Sreća da sam išao na more inače bi prešao manje nego 500. Tako da se svuda može naći auta sa extremnim razlikama u pređenoj godišnjoj kilometraži.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nikakav problem da se očita. FES ili MES je čitaju. Piše odmah na prvoj stranici kada se pristupi motoru,ABSu,volanu jedino nema na centrali vaz jastuka tamo ima vreme rada ali opet verovatno je različito od modela do modela.

 

ok nije problem da se očita, ali kako da čovek bude siguran da je to prava kilometraža? tj ako se ta očitana kilometraža i kilometraža sa sata ne poklapaju sta onda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Više me zanimalo tehnički šta može i odakle da se očita nego da znam da li je to pravo ili ne. S područja Italije godine starosti pre uvoza pomnožiti sa 50thkm i to je nešta približno pravom stanju. Uvek me više zanima ta tehnička strana nego li nešta da utvrdjujem koliko je :)  


Nije nikakav problem da se očita. FES ili MES je čitaju. Piše odmah na prvoj stranici kada se pristupi motoru,ABSu,volanu jedino nema na centrali vaz jastuka tamo ima vreme rada ali opet verovatno je različito od modela do modela.

Što se kilometraže tiče nije ništa nenormalno da auto ima 30-40 godina i da ima 50-80 000km. Kod mene u mestu jedan čovek ima punu garažu takvih! Sve teška nemačka eksluziva i relativno retki modeli. Skuplja kolekciju 20,30 godina.

I moj auto bi kod njega mogao da završi samo da je eksluzivniji model prošle godine sam prešao 2000 km. Sreća da sam išao na more inače bi prešao manje nego 500. Tako da se svuda može naći auta sa extremnim razlikama u pređenoj godišnjoj kilometraži.

Kad smo ovde pomenuli kilometre ima kod mene u blizini džip Čiroki mislim da je 90 godina ne verujem da je prešao više od 40-50thkm. Benzinac sa ugradjenim plinom bez prednje vuče sa originalnim fabričkim gumama. Sve stoji kao iz fabrike jedin je pukao španer alternatora i to je rešeno tako što je uvezano žicom 2mm na predenac.

Ima i takvih auta ali oni čine verovatno manje od 1% svih :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima naprethodnim stranama već dosta o tome. Uglavnom sve se može namestiti tako da nitko ne može znati da li je nesto dirano ali zbog toga postoji opšte stanje vozila koje je često merodavnije od kilometraže.

Da kažemo sreća da je dosta skupo manipulisati sa kilometražom na svim mestima na autu pa to nitko ne radi nego se u 95% slučajeva samo dira kilometraža na tabli sto je kod Fiata toliko jeftino da svaki uvoznik ima taj uređaj.

Moj auto je uvezen iz Italije i imao je servisnu,star 2 godine i 38 000 km a dizel je. Dakle mnoogo manje od 50 000 godišnje. Kumova 159ka 3 godine i 45 000km. A drugarov C5 2 godine i 140 000 km iz Holandije.

Nema tu pravila!

Kod mene u firmi službeni auti isto stari jedan ima 20 000 km a drugi 240 000!!!

Jedan se ne gasi a drugi uglavnom stoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje jedno u vezi kilometraze, skoro mi je izbacio chek engine lapicu i oteram na dijagnostiku da vidim sta je. Ucitanu gresku izbrisem, inace je koriscen multiecuscan i elm 327. E sad kod mene na satu je sada 250 i neka hiljada a pise da je gresku izbacio na 193 hiljade i kada odem na odometar izbaci mi isto 193000. Drugar isto kacio na tu dijagnostiku da pobrise greske a njemu je na satu 185 hiljada a na dijagnostici na odomeatr pokazuje 245 hiljada. Da li je ovo tacan podatak sa dijagnostike i da li je moguce da je nekad neko na mom autu digao km zbog carine a da nije vracena?

Edited by darkobb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto sam zeznuo moju originalnu instrument tablu, tj. sama se zeznula, pa sam probao nesto da prckam  naravno...nisam mogao vise da petljam i namestam, narucio juce i stigla mi je danas nova polovna...

Sta sada sa kilometrazom, jer kilometraza na tabli ili tabla samo daje podatak sa kompa? Ako je kilometraza na tabli, kako da vratim moju kilometrazu, sta kako zasto?

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilometraza je na tabli, ako budes u prolazu javi se pa cemo da namestimo. Ako je na tabli manja pa oces ds je povecas mozes i sa MESom, a ako je obrnuto mora alatka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je kilometraza za originalni auto sa koga je tabla...

Upravo kako Kuvalja kaze :)

Edited by Angell

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko sto rece kolega mes-fes-om mozes da podignes ili dignes na 999999 vozis par kilometra pa prikacis opet i onda namestis na kolko hoces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze, ali lepo u MESu pise da ne racunas na tu foru posto nece uspeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kuvalja :thumbup: eto sta bih ja bez kolega drugara ;) super da mogu ipak na laksi neki nacin da resim i ako je veca

Nadam se da ce trebati dizanje kilometraze, ja sam sada na oko 205 hiljada, a retko ko sa HGT-om predje tu kilometrazu :laughing:  ako bude veca na ovoj sada javicu se nekom prilikom

Ja se izvinjavam - sta je MES?


EDIT : MultiEcuScan! Upalila mi se lampica :)

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se nisam upisao kad sam prvi put u MESu procitao upozorenje da moze samo da se podigne km uz napomenu!!!-dizanjem do 999.999 necete nista uraditi i km se nece vratiti na 0

 

hahahahahhaa provalili su nas i pre nego sto smo toga bili svesni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...