Jump to content
FAS Goran
shone sd

Vraćanje / provera kilometraže / provera godišta (podmlađivanje)

Recommended Posts

Takav kvar hoce da se desi kada se servisni interval resetuje sa nekim alatima.

Potrebno je ucitati novi softver u tablu,i radice posle kako treba.

Razlika u kilometrazi u motornom i u tabli je dozvoljena -/+ 5%.

Edited by Sima-Koya

Share this post


Link to post
Share on other sites

druze koyo u pravu si.... drugar je resetovao servis sa opusom i od tada ne pravi problem...  :guitar:  nadam se da ce sada biti ok.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
U Engleskoj niču legalne firme za vraćanje kilometraže

 

kilometraza.jpg

 

Engleska je ovih dana preplavljena oglasima kompanija koje nude uslugu smanjenja broja kilometara koje je automobil prešao. Radnja koja je kod nas poznata pod nazivom vraćanje kilometraže odavno nije mehanički postupak, već se obavlja elektronskim putem preko centralnog kompjutera automobila. Vraćanje je prvo zamišljeno za one korisnike kojima se kilometar sat pokvario, pa ne prikazuje ispravnu kilometražu, ali su onda otkrili da ujedno postoji i zakonska rupa. Naime, vraćanje kilometraže legalno je ako to korisnik radi za svoje potrebe i iz nekog svog razloga, a ako takav automobil prodaje, dužan je da budućeg kupca obavesti o tome.

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ovi nasi preprodavci sto uvoze kola iz inostranstva (nemacka, italija, austrija) kilometrazu vracaju na carini, ili jos tamo u zemlji iz koje uvoze kola?

 

Mislim, koje su vece sanse, gde je vracaju?

 

Cesto se na papirima sa carine vidi jedna kilometraza, a onda ti kad ga kupujes na tabli vidis duplo manju, pa je izgovor da je on podigo na carini da bi manje platio (sije mu ga Djura. Ima istine da se manje plati carina ako je veca km, ali to moze samo da im bude izgovor za vracanje km?).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može da bude samo izgovor, ali ima i situacija kad razlika u carini nije uopšte zanemarljiva za veću kilometražu. Uglavnom je ovo prvo.

 

Kilometraže vraćaju i Italijani, Belgijanci, Nemci, Austrijanci... Nisu samo naši ljudi skloni tome  :) Ja sam imao slučajeve da sam dizao kilometražu pre prodaje, jer mi je nerealno malo bilo to što je pisalo na satu kad je auto stigao ovde  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drug gleda kola po oglasima i kad vidi neki koji mu se na prvi pogled svidi, auto fino izgleda, vidi se da je ocuvan, kilometraza mu 200.000 on digne ruke i kaze "ma ovo mnogo preslo, da me zaj***s".

 

Reko cekaj bre, ti trazis auto 2003-2005. godiste iz uvoza koji na satu ima 130-150.000? Ja licno nailazio na oglase gde se prodaje auto star 2 do 3 godine sa kilometrazom od 160.000...

 

Sta hocu da kazem?

Ocigledno, kod nas ako hoces da prodas auto on na satu mora da ima max 150.000, bez obzira sto je star 10-15 godina. A garantujem da je u gorem stanju nego neki sa 250.000 na satu (realno, taj da je vracao vratio bi je sigurno na ispod 200.000).

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Velika je razlika u 2003. i 2010. godištu.

 

Ovi stariji su svi od fizičkih lica (koja i ne moraju baš milione da pređu), dok su sva ova novija od firmi, pa im je i kilometraža u skladu sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svejedno, kako od automobila iz Nemacke koji je star 12 godina da ocekujes kilometrazu 120, 130.000? :D

 

Mi u ovoj maloj Srbiji prelazimo godisnje bar 10.000km, koliko onda oni u Nemackoj prelaze? 20 najmanje, verovatno i 30.000 :)

 

Daleko od toga da ne postoji auto iz Nemacke star 12 godina sa kilomerazom 130.000, ali on ne kosta 2500-3000e, i verovatno nije uvezen u Srbiju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Benzinci oko 20 a dizeli 30000 najmanje slazem se Bane sa tobom

Taj auto do 200000 recimo Punto u Nemačkoj mnogo kosta cak do 1000 eura vise nemoj da se lazemo bacite pogled na mobile.de i sve je jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Da li moze da se razlikuje kilometraza  na satu i motornom kompjuteru za 2000 km? Odometar daje 118000 a sat 120000. Slucajno sam danas prikacio FES.

Edited by statichawk

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, hvala, to me je malo kopkalo, auto nije uvezen, vec je kupljen ovde, cisto sam hteo da vidim koliko ima stvarnih km. Znam ko je bio vlasnik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta ako se vrati direktno u motornom kompjuteru? Examiner će da očita ono što je zatečeno prilikom kačenja kompjutera. Koliko sam razumeo može kilometraža da se vrati i na km satu i motornom kompjuteru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ne znam koliko je komplikovano vraćanje na kilometar satu a koliko u motornom kompjuteru i ostavljali posledice za sobom, pri ovom mislim konkretno na Lanciu. 

Edited by siera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dozvoljena je razlika kilometraze u motornom kompjuteru i u tabli,zato sto motorni kompjuter ne belezi kilometar po kilometar vec po sekvencama od recimo 2-3000km.

 

Kod motornog je vracanje komplikovanije,nego u tabli,i nema nikakvih posledica.

 

Realno stanje kilometraze Fiat-a iz uvoza kod nas je 250000km i vise.Nadje se i poneki ispod toga,ali jako retko.

Inace rekorder je bio blizu 650000km.

Naravno 1.9JTD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam bio sa drugarom koji drži otpad kod mene a njemu sam i prodao moju kappu, ima Stila sa 470thkm 2005. enterijer prilično uredan ali spolja se vide kilometri i to prilično. Nema dima kad je ga upalio, mirno radi. Realno kod italijana je mislim oko 50 thkm godišnje za dizele sa manje km su znatno redji.

Kad sam kupio Kapppu 2000god bila je vraćena za cca 100thkm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...