Jump to content
FAS Goran
shone sd

Vraćanje / provera kilometraže / provera godišta (podmlađivanje)

Recommended Posts

Na satu mi je 122 831 a na ECU stoji 121 032. Da li postoji jos neko mesto na stilu da se pogleda kilometraza i da li je moguca ovoliko dostupanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je odstupanje bilo skoro 3 hiljade, manje je pokazivao na kompu nego na satu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiat bravo 1.2 1998, na satu mi je 177000 a fes na odometru pokazuje 1100000 (milion i nesto) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci moze da se proveri realna kilometraza...

Ne može uvek. Sve zavisi ko je i kako vraćao. Ako je vratio kako treba niko ne može nikada da vidi pravu, tj. kilometražu pre ''intervencije''.

Evo Nesa vam je rekao sve i kratko!

fiat bravo 1.2 1998, na satu mi je 177000 a fes na odometru pokazuje 1100000 (milion i nesto) :)

to mi je opet ,pa mnogo,ispade da je skoro 80000godisnje prelazio sto je jako tesko

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

zanoravih reci, auto je od 2004 u srbiji i od tada je presao 90k (sto posto pravi podatak), odnosno uvezen je sa samo 80k :)

Edited by yunoise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Evo moje situacije: u oktobru prosle godine sam kupio mareu 1,6 2001. god. Uvezena 2010. i lik od kojeg sam je kupio je prvi vlasnik u Srbiji. Km na satu je bila 198.000 km, a covek (inace veoma normalan) mi se kune da je auto presao 100.000 manje, tj. da mu je podignuta km zbog carine. Auto je inace u extra stanju, enterijer, exterijer, trapovi, motor... Kada sam radio veliki servis, posle skidanja lezajeva i rolera, na nekoliko njih sam video godinu proizvodnje 2000. Majstor kaze da je sve prva ugradnja. Pre 20-ak dana sam menjao termostat (uzet nov od boleabarth, SVE POHVALE), na kojem je ista god. proizvodnje, 2000. Sve selne fabricke (ubio sam se dok sam ih skinuo). Juce sam ga kacio na dijagnostiku, i ona kaze 76.000 km! Sta je sad to? Sad je na satu oko 205.000 km. Ima li neko ikakvu predstavu koja je moja kilometraza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nije diran ecu 79000km :) A ako jeste teško da ćeš utvrditi pravu. Po pravilu pokazuje ecu jedno 3000km manje nego što bi trebalo da stoji na tabli ako nije diran. A podizanje kilometraže na tablama je čest "trik" da se smanje troškovi carine i poreza jer se automobil carini na kilometražu koja piše na tabli, a i podići kilometražu na tabli Fiata je stvarno baš lako posao.

 

Što se delova tiče to je sasvim u redu što su stariji od kola, da su mlađi značilo bi da su u međuvremenu menjani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za delove mi je skroz OK, po meni to ide u prilog km sa ECU-a! A onda ispade da sam kupio nov auto za 2000 evrica! :guitar: Salu na stranu, stvarno verujem liku od kojeg sam kupio auto da je km podizana zbog carine. Al opet 73.000 km (ili 79), malo mi je malo! U svakom slucaju, ja sam autom zadovoljan. Samo jos da mu malo sredim potrosnju i bice vrh!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da li AR 147 1.9JTD ima na sebi motornu kilometrazu ili ti ako je ocitavaenj putnickog racunara na instrument tabli i onog koje vidi racunar preko OBD2 porta slicno da li je to neki pokazatelj da je kilometraza realna ili se sve ovo moze stelovati pri kupovini polovnjaka, pa da zaporavo nikad ne znam realno stanje predjene kilometraze?

 

Zahvaljujem

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno...km i nije toliko bitna ako je motor dobar, mada je naravno najbolje da bude sto manja km...mada opet kazem, danas se sve radi za nekoliko desetina evropskih tako da mislim da ocitana kilometraza nije merodavna, tj.ne treba se puno oslanjati na nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekada je bolje da ne znaš pravu km, manje te boli glava. Što bi rekao Čorba "al je lepo biti glup"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilometraza na satu se podesi za 10ak eura. Za ECU je prica malo komplikovanija i mnooogo skuplja pa to trgovci kod Fiata retko (skoro nikad) ne rade. Tako da ako je kilometraza na tabli i u ECU ista (razlikuje se u par stotina KM) moguce je da je i realna. Jeftino se i moze resetovati kilometraza u ECU ali tada pise "0".

Pored ECUa i ins table imas i Body,ABS,Air bagove i EL servo i na nekim od njih se isto nalazi kilometraza ali takodjer i vreme rada.

 

Sve se moze namestiti zbog toga prvo krenes od opsteg stanja vozila pa ako mozes dobro proceniti pogodit ces i kilometrazu.

Takodjer nije isto ni 50 000Km u gradu sa bezbroj hladnih startova i milion ulazaka i izlazaka i 150 000Km na otvorenom i na dugim turama!

Gledao Doblo za drugara. Pravih 70 000Km a auto GROB! do njega isti takvi ali sa 180 000Km u top stanju. 

Dakle prvo opste stanje auta pa tek onda kilometraza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je sto se ekipa ovako fino zabavlja  :thumbsup:

 

Ne znam da li je negdje na forumu obradjeno ovo pitanje (ako jeste, molim vas da me uputite na taj post). Kad smo kod kupovine, interesuje me postoji li nacin 100% da se utvrdi stvarna kilometraza automobila.  Znamo da ona moze biti podesena, vracena itd.. da bi prodavac lakse prodao auto.. Ali primjetio sam, vecina dilera koji prodaju mnogo ne brinu (mada vjerovatno muljaju) i kazu da u ovlastenom servisu nije problem to provjeriti. E upravo zato me i brine, da li i je ovlasteni servis 100% siguran za tu provjeru?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji 10ak nacina da se proveri, ni jedan nije 100%siguran.

Tabla, comp jedan drugi treci - peti, warning lista (ili tako nesto) i slicno, ali naci nekog ko sve to zna je teslo i skupo, ali opet ne garantuje da je to ta km....

Tako da sa srecom.

Takodje ne zaboravi da nisu isti 100.000km i 100.000km.... zavisi odakle je auto dosao, ko je vozio, kako je vozio, sta je vozio, kako je odrzavao, ko je odrzavao.....

Lako mozes naci auto od prvog vlasnika koji je presao 100.000 a izgleda realno daleko gore od vecine sa 200.000km.

Nista ti u zivotu nece promeniti 50.000km gore dole, vazno je samo da nema 400.000+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...