Jump to content
FAS Goran
shone sd

Vraćanje / provera kilometraže / provera godišta (podmlađivanje)

Recommended Posts

Sve je to manje vise jasno i poznato ali tvrdnja kako vracanje km i apartura koja je za sve to neophodna nije osmiljeno u svrhu zarade i uvecanja profita meni je nejasna. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U vezi cele te price, primetio sam da su se u toku godina (poslednjih 6 otkako sam kupio I prodao Bravoa) isfiltrirali malo placevi. Naravno idalje ima onih koji se otvore, rade par meseci I katanac, ali nekoliko placeva koji su radili 2012. rade I danas. Ono sto mi je zanimljivo kod njih je da su se svi oni preorjentisali na prodaju auta 5, maximum 6 godina starih! Moje skromno misljenje je da to ima veze sa ovom temom, videli ljudi da da bi imali stalne kupce ne smeju petljati mnogo oko vozila, a to podrazumeva I vracanje km, a kako je prosecnom srbendi 180 kkm gornja granica tolerancije, oni uvoze mladje. Verovatno na njima imaju I manju zaradu, ali sigurno I dobru prodaju. Na jednom od njih sam gledao par primeraka starih dve, jednog cak I godinu dana sa km izmedju 160 I 190 kkm! Svi su mirisali na novo, enterijeri besprekorni, da su ih spustili na 80000 ne bih primetio! Samo jedan je imao cleave gume skroz, pa bih I pomislio na vise...

Kada mi u glavama budemo shvatili, a onda I proverili na nekim od stranih pretrazivaca, koliko u proseku auti prelaze u EU, a koliko kostaju oni koji su presli manje od 150 000 tamo, onda ni necemo gledati I kupovati svakakve krseve, pa se posle cuditi kako ode lambda sonda, zamajac, turbina itd, posle samo 2-3000 predjene u Srbiji, a majstori ce izgubiti cuveni argument, ma to je zbog loseg goriva!

Nemoguce je da na jednom placu modeli XY stari dve, tri godine stoje sa 160+, a na drugom isti modeli sa 130-150 kkm!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio auto sa vracenom km ali imam evidenciju i znam pravu, vlasnik je vratio to je inace moj drug, ne zbog prodaje - bmw ces prodati i sa 300+k, nego sto je njemu bilo lepse da gleda u 200k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam sta ste zapeli za km

ako ne mozete svariti da na nasem trzistu 99% prodavaca vraca kilometrazu da bi prodali auto i da ce braniti svoj posao sta god vi trdili ili raspravljali, vi lepo u salon i kupite novi auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je kao upotreba steroida u sportu. Sportista koji ih ne koristi je u startu daleko iza korisnika steroida jer ce vise da se povreduje, duze oporavlja, gubi na kilazi,..

I rezultat je da u profesionalnom sportu nema sportiste koji nije na steroidima.

Isto je i za kilometrazu. Ako jedan spusta, ima da ubije konkurenciju, onda krene drugi i morace svi nakon odredjenog vremena ili ce biti izbaceni iz posla.

Koliko god neko bio dobar ili posten, ne moze da se takmici sa prodavcem koji kupi auto za 1-2000e manje.

 

I sve je to jasno i cisto. Samo ne treba pricati bajke ni sa jedne strane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kada se novo vozilo kupi nije tacna kilometraza :)

Zato sto ima "reset" kilometraze kada dodje auto kod dilera da ne bi neko kupio nov auto za 20-30km.

 

Ako moze tada da se uradi reset neprimeceno, moze i posle, pa makar taj reset bio i na 120 000km.


Tako da kolika je realna kilometraza ne vredi mnogo razglabati. Stisnes zube, pregledas auto i nadas se najboljem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam Punta uzeo od ćerke kevine gazdarice u Nemačkoj.Žena ima 63 godine!Kada sam ga dovezao crkao mu servo motor,Goran,majstor ga stavio na dijagnostiku...Na satu 147000 a u bordu 167000...(plaćen 650€)

Šta reći i nemačke babe vraćaju kilometražu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je x=63, onda je y=63+z, pri cemu z tezi beskonacnosti..:rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, igor0511 said:

Koliko god neko bio dobar ili posten, ne moze da se takmici sa prodavcem koji kupi auto za 1-2000e manje.

Moze, itekako moze. Samo sto za takve automobile (dobre i sa pravim km, sa tek neznatnim i poznatim, lako resivim problemima) moras da budes na oglasima i dan i noc i da imaš sreće da te ne pretekne neko iz zemalja treceg sveta, ili četvrtog gde smi mi i ostale Moldavije. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pocinjem da mislim da je ova rasprava neka posalica.

Kako nema kilometraza veze sa cenom?

Pa prvo sto gledas je godiste i kilometraza cim otvoris oglas i poredis sa cenom, pa u zavisnosti od toga i gledas ili ne gledas dalje.

 

Pa mene je prvog bolela dusa da dam 10 000e za auto koji je presao koliko i moj Stilo,  a da je bio 2000e jeftiniji ne bi bilo tako.

 

I objasni ti ljudima koji su ziveli u nekom lepsem vremenu da je danas 300 000km normalno i da to jednako vredi kao 90 000 kada su u njihovo vreme menjali Juga na 100 000km jer obrne cajger i zvekne motor :)

 

Sad samo cekam jos analogiju sa devojkama i brojem partnera sa sve poredjenjem koja je bolja riba i sa kojom se vise uziva, to zvuci kao argument koji govori u korist kilometraze :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko zeli pet godina star auto, sa pravih 22000, mazen I pazen, ortak prodaje Astru H, 2013. za male pare!!! Jos oglas nije okacio. Danas je porucio novi SUV!:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, vagenovac said:

Hahah, a ako cerka kevine gazdarice ima 63g koliko ima gazdarica :D

Majka joj ima 92 godine.Jos uvek vozi.Ima audi a3 2016. godiste....

Vidim da ste skontali poentu,bar neki...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina je,majka mi radi kao negovateljica kod te babe od 92 godine.
I muž isto vozi.On ima Range Rover jer još ide u lov!Bio,video svojim očima...
Kod nas kada imaš više od 70,bacaju te u kantu za đubre...Kod njih nije tako
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/8/2018 at 11:47 AM, igor0511 said:

To je kao upotreba steroida u sportu. Sportista koji ih ne koristi je u startu daleko iza korisnika steroida jer ce vise da se povreduje, duze oporavlja, gubi na kilazi,..

200w.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da što se tiče Evropskog trzista štete od varaćanja kilometraže se mere milijardama evra..Ima  na yt emisija o tome nemačkih televizija..Dešavalo se da su od velikih firmi kupovana vozila dosta mlađa

sa velikim km pa vraćana..Posle su uveli da samo licencirani trgovci mogu da kupuju od njih a ako se desi malverzacija gube licencu i plaćaju velike kazne..

Zato je tamo vraćanje km rizičan sport..Naravno naše trzište je ove mizerno što zbog standarda što zbog drugih stvari.

.Ne razumem ljude koji rade neku vrstu prevare još se ovde javno hvale time..

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, LjubeVG said:

...ovde smo SVI MI "dangube", koji ubijamo vreme, i od ove "grupice" neće možda ni 2% doći da od tebe uzmu auto. Neka još 1% prenese "loš glas" o tebi, znači od FLCS foruma ti zavisi posao koliko Japancima izvoz televizora od kupaca u Nikaragvi.

''Dule021'' je ime koje Dule koristi na PA, kao i na slikama automobila (koje prodaje) na posebno izrađenim tablicama...što bi se reklo, to mu je komercijalni nick. Šta se dogodi kada na Google ukucaš to ime? Čiji link izađe visoko gore u rezultatima pretrage? ;) Inače, ova ''grupica'' :D zvana FLCS Forum je od 01.01.2018. do 08.05.2018. imala 821.608 poseta.

 

Kada spojiš te dve činjenice - eto zašto je svakome važno šta se o njemu piše na FLCS Forumu. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...