Jump to content
FAS Goran
shone sd

Vraćanje / provera kilometraže / provera godišta (podmlađivanje)

Recommended Posts

Krivi su prodavci jer oni svojom ponudom kreiraju traznju.
Prodaju se I u evropi I kod nas I auta sa preko 300k bez problema, samo sto imaju svoju cenu I nisu bagatela, ali jeftinije od ovih sa 150k, tako I zaradjuju, uzmu auto od 300k prodaju kao auto id 150k.

Ili se doteruju poluispravni auti, tipa iscukan/izgreban, nesto pocrkalo od mehanike/elektronike jer se to ovde jeftinije sredi.
Sto bi opet bilo ok da se sredjuje kako spada, a ne neke budzevine.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni nude ono gde vide svoju zaradu, a zarade u prevari uvek ima, svake vrste, ne samo auta.

Tako da nisu krivi kupci I nisu oni stoka koliko god nerazumni bili vec drugi preprodavci.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam problem da kupim auto i sa 370k samo ako vidim da je odrzavan i ako znam da je to neki auto koji prelazi daleko vise, ali kad imam takav auto dolazim u problem da ga prodam jer svi vise vole da pise 200k.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, bane1321 said:

Dok je ovaca biće i vune! Lepo je Dule rekao da kupci žele da budu prevareni! Svi hoće jeftin auto 10+ godina star, do 180 000 km, a prodavca samo osluškuju tržište! Znate li koliko sam se naslušao kukanja na veliku kilometražu dok sam prodavao Bravoa!? Pa bre šta ljudi očekuju od 11 godina starog auta? Onda lepo odu na plac xy kupe nekog ispoliranog i ulickanog krša, kome je km vraćena tri kruga i kukaju kako je FIAT njesra!! A pritom ga plate 200-300€ manje, a ti im nudiš dokumentaciju kompletnu!

Ziva istina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja poenta nije da su trgovci prepušteni, nego da im i kupci svojom naivnošću i glupošću pomažu da budu prevareni! 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 13/02/2018 at 9:36 PM, integralac said:

Nisam, mozda sam i ja trazio jer dovozim auta iz Ch i znacilo bi mi da proverim kao i buducim kupcima

Jednom sam jednog prodavca u CH pitao da li je KM tačna, vraćana i slično... ljudi, kako se tip naljutio!!! Shvatio je to kao uvredu i otkačio me kao idiota. Posle sam saznao da za takvu mahinaciju,ako se otkrije, padaju glave u ch, tj kazne su drakonske. Tako da su sva auta koje sam uvezao, bila sa km tacnom u metar i visz ne sumnjam ni u jedan auto odande, sto se toga tice. 

Naravno, kao i svuda ima raznih prodavaca u razne robe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potvrdjujem ovo za CH, problem je sto zbog ovih vracadzija ovde vise niko nikome ne veruje za km

Skoro smo imali jedan sa 95000, savrsen, covek ga je kupio ali do posledenjg momenta nije verovao u to kao ni u servisnu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 30.4.2018. at 9:11 PM, gile smederevo said:

Jednom sam jednog prodavca u CH pitao da li je KM tačna, vraćana i slično... ljudi, kako se tip naljutio!!! Shvatio je to kao uvredu i otkačio me kao idiota. Posle sam saznao da za takvu mahinaciju,ako se otkrije, padaju glave u ch, tj kazne su drakonske. Tako da su sva auta koje sam uvezao, bila sa km tacnom u metar i visz ne sumnjam ni u jedan auto odande, sto se toga tice. 

Naravno, kao i svuda ima raznih prodavaca u razne robe. 

A postoji li za svajcarsku provera preko tablica poput one italijanske `ultima revisione`?
@Ivanisto  pitanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam saznao za to do sada. Renault i VW imaju recimo mogućnost da se kod oblašćenog u Srbiji provere servisi. A, samim tim i km koji su u oglasu. Ne znam za ostale najčešće prodavane marke. 

Meni je dovoljno da auto ima ispravnj servisnu knjižicu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/2/2018 at 6:13 PM, rkoma1986 said:
Bingodalton je kontaktirao Porshe Novi Sad i rekli su mu da takve informacije ne daju zbog ne znam ni ja cega

Po njihovom pravilu, samo će vlasniku lično reći - i to usmeno, pročitati mu šta piše u kompu. Nikakva štampa servisne istorije im ne dolazi u obzir.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ja sad kao vlasnik vozila mogu da odem i da pitam za poslesnju evidentiranu kilometrazu?

 

On 5/2/2018 at 6:16 PM, gile smederevo said:

Eee, treba imati insajdera u Poršeu..;)

Imas li? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/2/2018 at 6:11 PM, gile smederevo said:
Ja nisam saznao za to do sada. Renault i VW imaju recimo mogućnost da se kod oblašćenog u Srbiji provere servisi. A, samim tim i km koji su u oglasu. Ne znam za ostale najčešće prodavane marke. 

Umreženi su i Opel, Toyota, PSA (njima se uglavnom samo vode vanredne intervencije u garanciji, ali ne i redovno održavanje), Mercedes samo do određenih godina starosti, BMW u principu ima u ključu istorijat i to bi otprilike bilo to.
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, totti said:

Toyota

Pre godinu dana, ja sam zvao ovlasceni servis za Toyotu i rekose mi da su oni umrezeni samo za exYu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Porše Novi Sad u poslednjih godinu dana neće da daje podatke, ranije nisu pravili problem. (pričam o varijanti dobar dan meni treba provera, verovatno je druga priča ako nekog lično znate)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/3/2018 at 10:50 AM, Smireni said:
Pre godinu dana, ja sam zvao ovlasceni servis za Toyotu i rekose mi da su oni umrezeni samo za exYu.

Jbm li ga sad... redovno proveravaju ljudi one zavedene u Španiji mahom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilimetraža može da se proveri naravno..Ali uglavnom ne može da se proveri..Tako da se uvek veruje prodavcu..Još ako se zakune u šurnjaju, to je sto posto to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava se da ljudi zabodu dobar primerak..jednom u 100. Imam kolegu koji je cesto isao za skandinavske zemlje i vracao se kolima koja tamo kupi.
Bilo je vrh automobila zaista, ali i krseva. I to je sve kupovao za sebe i porodicu, vise kao hobi. Sve ukupno mozda 4-5 automobila za 5-6 godina. I opet nije uspevao da nadje odlican primerak svaki put.


Sa druge strane imamo nekog ko bira kola od uvoznika koji su vec "isfiltrirali" automobile i izabrali sta im odgovara i sta ne. I vec zaradili na tome.

Znaci, nisu sigurno kupili auto od prvog vlasnika sa 50 000km jer i taj kosta, vec neke sa placa, lizinga, licitacije i udri djuture. I ugradil se, naravano. Nista lose, mora svako od nas od neceg da zivi.

E onda tu ima druga ruka.Koja malo upicani auto, opet mora da zaradi i na kraju dolazi kupac.


Recimo da je prosecna carina za auto 500-1000e. Zarada uvoznika neka je 200-300e po automobilu, njima vise ne treba jer rade na kilo.

I krajnji prodavac uzme jos ~500e.

Pa racunajte koliko taj auto zaista vredi. Onda se otvore oglasi i nadje auto u istoj vrednosti sa pola miiona km.

 

Ne kazem da je tu ista lose!

 

Pa vecina ljudi ne bi ni imala kola da nije takvog pristupa i ko ne vara ljude svaka cast!

I isto tako znam da je gorak ukus nekom ko kupi taj auto ako sazna da je kupio automobil od 1000e, a ne od 3000e.


Ali isto tako vecina nas nema mogucnosti da sama ode i izabere kola, uvozi, zeza se sa carinom, sredjuje, farba,...tako da je sve na mestu.

Samo ne treba pricati kako se kupcima cini usluga spustajuci kilometrazu i da je to za opste dobro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...