Jump to content
FAS Goran
shone sd

Vraćanje / provera kilometraže / provera godišta (podmlađivanje)

Recommended Posts

Sta znaci kada izbaci 0 u polju za kilometrazu? 

 

Tipo Veicolo Targa Data Revisione Esito Revisione Km rilevati dall'operatore
AUTOVEICOLO EK646NA 13/06/2016 REGOLARE 0

Share this post


Link to post
Share on other sites
On ‎3‎/‎13‎/‎2019 at 10:16 PM, rkoma1986 said:

zna li neko sajt za provjeru automobila iz Svajcarske?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/13/2019 at 11:33 PM, dekirs said:

Sta znaci kada izbaci 0 u polju za kilometrazu? 

 

Tipo Veicolo Targa Data Revisione Esito Revisione Km rilevati dall'operatore
AUTOVEICOLO EK646NA 13/06/2016 REGOLARE 0

Auti prve dve godine ne idu na tehnicki, te o njima ne postoji informacija o predjenoj kilometrazi. Sada je tako isto i kod nas :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam preko aukcije u FR- BCAUTOENCHERES, Citroen C5, totalni full, 2.0hdi 163ks automatic, hidro...Datum prve reg 31.12.2012. Pise da je presao samo 116 000km i u izvestaju pise da ima servisnu istoriju i da je garantovana KM. Poslao sam poznaniku koji ima nalog kod njih (depozit) i iizlicitirao ga je (stize za 20-ak dana) i mogu da ga dobijem po ceni koliko ga je izlicitirao+ trosovi aukcije + transport,spedicija,pdv+neka nadoknada njemu, ali na kraju bi izaslo dosta povoljnije nego bilo koji takav sto ima kod nas da se kupi, plus ovom je KM (ako je originalna) manja za 100 000km od ovih na oglasima...


Da li se moze smatrati da je ovo provereno tacno i da su ovi automobili provereni?

 

Citroen-C5-beli-BCA-1.jpg

Citroen-C5-beli-BCA-2.jpg

Tehnical-Inspection-C5-1.jpg

Tehnical-Inspection-C5-2.jpg

Edited by NebojsaBg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bela kola su uvek bila povoljnija tako da tu nista nije cudno sto je tako povoljnija cena. 

E sad imas dve verzije bele, obicnu i perla a ova druga je svakako lepsa daleko. 

Kilometri sa tih licitacija su koliko ja znam tacni. 

A i sta se osvrtati na kilometre kad taj motor provereno prelazi milion km. Bitnije je stanje samog automobila a ti to ne mozes znati kakav je dok ga ne vidis. 

S druge strane ja sam kupio jedan auto preko Arvala na slike i kad je stigao to blage veze nije bilo sa onim autom sa slika i bilo je dosta da se ulozi te sam ovom preko kog je islo sve rekao da ga proda nekom drugom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je bela perla, nije obicna bela. Stanje ne mogu da znam, sem ono sto sam okacio da su istestirali i da od ulaganja trebaju 2 gume, da ima blago ulubljenje na haubi,  par ogrebotina na prednjem braniku i mali servis na 120k.. Kilometraza me vise interesovala zbog Aisin automatskog menjaca (Q-tronic kod alfe isti menjac), koji ako mu se ne menja redovno ulje (mora na masini) zna da napravi probleme i pre nego sto dodje do 200 000km.  Nisam znao da je taj 2.0hdi od 120kw / 163ks tako dobar motor s obzirom da ima Delphi ubrizgavanje koje je ranije pravilo ogromne probleme (raspadanje pumpe visokog pritiska, stradanje dizni...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Austriji regularno smeš da voziš više auta u svom vlasništvu na jedne table. Skineš, staviš. Samo plaćaš registraciju/osiguranje za skuplji.

A ovde ga je majstor lepo vratio. 200k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz, nedavno sam uzeo punta 1.2 8v, ne radi mu na satu total km, izbaci samo crtice....ne brine me koja je stvarna km a koja nije samo bi voleo da to resim radi odrzavanja i racunanja servisa.Imate li neki lredlog odakle poceti.Unapred zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bolle Druze jedino da ga kacis na dijahnostiku, drugog nagadjanja nema. Tu ce da ti se ocita prava, a bas da je neko sakriva na puntu u body-compu je malo neisplativo.

 

Dodatno, kada se potrefi km realna i na satu, ona ce prekinuti da blinka/crtice ispisuje. Mislim da se radi preko tkz Examiner-a.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bolle

 

Examiner je Fiatova fabrička dijagnostika. Imaju je ovlašćeni servisi i dosta specijalizovanih servisa van sistema ovlašćenih.

Za novije modele FCA fabrička dijagnostika je wiTECH.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima iskustva sa aplikacijom TARGA SCANNER, , izbacuje mi 0 km, 27.03.2017.

Auto je 2008god a kupio sam ga oktobra 2017., pa je Ok. da je servis bio 27.03.2017. u Italiji.

Kako je moguće da piše 0 km?

Ako neko ima bolji program neka proveri DM364PD.

Alfa romeo 159 1.9 jtdm je u pitanju i dobro me služi, nego čisto radoznalost i da imam aplikaciju za ubuduće.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...