Jump to content
FAS Goran
shone sd

Vraćanje / provera kilometraže / provera godišta (podmlađivanje)

Recommended Posts

Spustacete i vi sami  verujte mi samo da ne idete dva x na tehnicki.;)

Neki i ovako spustaju a ako jos dodje takav lud zakon na  snagu ima da se obogate ove sajdzije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće, jer to nije nauka velika pa će ljudi sami sebi krenuti raditi auta i to će dovesti da će se raditi spustanje za crvenu i radiće ih gomila ljudi kao sto se sad rade softveri na telefonima...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nije bolje ''nemačko'' - svakom drugom autu štelovali kilometre

 

Evropski parlament indirektno je priznao kako brojni automobili na tržištu polovnih imaju skinutu kilometražu.

 

httdee.jpg

 

EP je izglasao izveštaj o manipulacijama sa brojačima kilometara pa se predlažu zakoni kojima bi takve prevare bile tretirane kao krivično delo. Prema istraživanju ADAC-a gotovo svaki treći korišćeni automobil koji se trenutno prodaje u Nemačkoj ima skinutu kilometražu. Ali, u slučajevima polovnih automobila koji su namenjeni za izvoz ta se brojka penje do gotovo 50 odsto.

 

preuzeto sa - b92.net

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovi vezani za pricu o osiguranju, prebacivanju premijskog razreda na novu polisu - prebaceni su u odgovarajucu temu:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

AN66SAzecbAIWivWQv4Feh6B4s4wQONjaJ0EXk2a SAT: Kako prepoznati vraćenu kilometražu?

 

Od 06:25 do 09:10

Od 14:25 do 18:50

Od 19:55 do 21:50

Od 25:45 do 28:52

Od 30:02 do 33:30

 

Od 33:30 počinje deo sa ''zaštićenim svedokom'' :D, tj. čovekom koji se bavi spuštanjem broja kilometara i koji pojašnjava određene detalje:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije baš tačno da ne postoji auto kome je nemoguće vratiti kilometražu, kako kaže "zaštićeni svedok". Kod Johnson tabli na VW i Škodi ne može.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

21:26-21:52

Dokaz da  ovi pojma sa zivotom nemaju.

Kilometri se vrate pre granice  i eto lazne kilometraze na  homologaciji za koju ovaj tvrdi da je merodavna.

Glupson.

Naravno nisu sva kola  presla mnogo vise ali treba ih ceniti i platiti vise od proseka  a problem je u kupcu sto i takav automobil poredi sa onim najjeftinijim na oglasu.Eto ja sad imam Bravo koji sam oglasio i ovde na forumu a koji cenim 3999 i zove me juce lik ispita me i na kraju koliko disem sa cenom i ja mu rekao koju stotku a on ce da je mislio da ce bitzi veca korekcija jer on ima 3000-3200.  

A prijatelju nisi razmislio da je ovo auto a ne krsina  koje si dosad gledao? 

Jos ima obraza i da nazove i lupeta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa prethodnim komentarima.

Kao clanci po zenskim casopisima :D - bombastican naslov, gde nakon citanja nisi saznao apsolutno nista novo i korisno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, meni te reportaze u SAT-u vezane za kvalitet goriva, izgradnju puteva, tehnicke preglede, pa sad i ovo, uvek budu onako, teorijske.. a u praksi nidje veze s tim sto oni i njihovi gosti pricaju u emisiji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mog Punta na nemačkim papirima piše 167K a na amss 147K...to sam provalio tek skoro.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Darkoo

 

Za motor ne znam, a za kola moze maltene svako ko.ima dijagnostiku. verovatno je ista prica i za motor, zovi neki servis jaci

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Američki trgovac uhapšen zbog vraćanja kilometraže - preti mu do 30 godina zatvora

 

polovni.jpg

 

Kako piše B92, trgovac polovnim automobilima iz Sjedinjenih Država vraćao je pređenu kilometražu u proseku za oko 200.000 km po prodatom vozilu. Praksa preprodavaca automobila da polovnjake prodaju sa vraćenom kilometražom nije zastupljena samo u Srbiji, već je prisutna i u mnogim uređenijim zemljama od naše. Tako je ove godine u Španiji održano suđenje organizovanoj grupi koja je manipulisala kilometražom na 305 automobila kod više od 150 auto dilera u toj zemlji. Najnoviji slučaj prevare sa kilometražom zabeležen je u Alabami, SAD. Američka federalna vlast optužila je Rendija Grina, vlasnika firme za prodaju automobila u Hantsvilu, da je vratio kilometražu na najmanje 12 vozila prodatih između oktobra 2014. i novembra 2016. godine. Iz Ministarstva pravde saopštili su da je Grin na prodatim automobilima u proseku vratio kilometražu za oko 122.000 milja (skoro 200.000 km). Najdrastičniju je slučaj vozila koje je prevarenom kupcu prodato sa 218.000 milja manje (oko 350.000 km) nego što je realno prešlo.

 

Međutim, organi gonjenja nisu sigurni da su istragom obuhvaćeni svi automobili koji su bili predmet prevare, pa pozivaju vlasnike vozila koji sumnjaju da im je Rendi Grin prodao auto sa vraćenom kilometražom da prijave slučaj vlastima. Grinu će se suditi na osnovu 15 različitih optužnica, od čega je 12 u direktnoj vezi sa prevarom kupaca putem vraćanja pređene kilometraže. Za svaki auto na kome je vratio kilometar sat preti mu kazna do 3 godine zatvora i do 250.000 dolara, a prema važećem zakonu ukupno bi mogao da bude kažnjen sa maksimalnih 30 godina zatvora.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...