Jump to content
FAS Goran
shone sd

Vraćanje / provera kilometraže / provera godišta (podmlađivanje)

Recommended Posts

On 6/3/2018 at 11:18 AM, totti said:

Nego, pošalji mi ono za Google, onu animaciju što si mi već jednom slao. Zaboravio sam kako beše

Imas PP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde još jednom neki sajt za proveru km...

Holandija ili koji radi za holandiju

A zamor materijala, kod žena se to ogleda, ako je prešla mnogo, teško emocionalno vezivanje, svojeglavost, vrlo često nemogućnost reprodukcije zbog raznih sitnih bakterijskih upala iz ranijih dana, i na kraju vrlo lako možeš ostati sam jer se naučila da menja kad joj dosadi.

Tako da je kilometraža dosta bitna stavka pri izboru žene ako hoćeš da ti traje, bez velikih ulaganja, mali potrošač i td...

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za svađu je potrebno dvoje (minimum), što se vidi na prethodnim stranicama.

Međutim i za prevaru je potrebno dvoje! 

Utvrdili smo da svi (odnosno svi sem Duleta) prodavci mažu i lažu, ali... Odakle im lova da se idalje bave tim poslom??? Pa prosto, daju im kupci, a onda ćute i mole se da je km spuštena samo sto iljada, spolja uglancan auto noću voze u servise da komšije ne vide. Opet pitam, kako je to moguće? Pa ne može te niko zaštititi od tebe samog. Džaba forumi, inspekcija, majstori, ako si ti toliki idiot da veruješ u bajke. Bre ljudi doba je interneta, sve je neko probao pre nas i napisao iskustva, i opet se zalećemo na svetlucavi auto koji je za 10g prešao 123000, iako nam pored stoji duplo mlađi sa istom km... 

Da svaki kupac, ali svaki insistira na full dokumentaciji i proveri, većina prevaranata bi stavila katanac. Ali, naš čovek stavi pare u džep za Punta, a sa placa se vrati sa Stilom i očekuje da sve šljaka. Pa nek ih šišaju kad su ovce!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

U vecini slucajeva kola sa vise km su jeftinija. Tacka. Naravno da ima suprotnih primera koliko god hoces jer i na trzistu evrope ima ko zna koliko miliona automobila. 

 

Uzmes primer gde su u firmi vozena dva identicna automobila i vidis da je onaj sa vise km uvek nesto jeftiniji. Ako je obrnuto onda nesto nije u redu. Ili je ovaj sa manje km havarisan ili je nesto neispravno. 

 

Ovako kad na nemackim oglasima nadjes dva auta od dva vlasnika pa se uhvatis ko pijan plota kako je ovaj sa manje km jeftiniji nista ne dokazujes. Pre svega ne znas ni da li je i kom od ta dva auta prava km. Ne znas istoriju odrzavanja, ne znas da li je i koji neispravan i td.

 

Ako pogledas na primeru gde jedan prodavac prodaje vise identicnih vozila (ista oprema, godiste, proverljiva ali razlicita km) gotovo uvek su ona sa vise km jeftinija ili im je cena ista ukoliko je ta razlika u km neka minimalna. Naravno ako neka od njih nisu havarisana ili neispravna ali u tom slucaju radi se o izuzetku, a ne o pravilu. 

 

 

Edited by ултрас

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, danijel55 said:

Takodje cvrle auto Kragujevac ima vrhunska vozila.

Sad ce da kaze da nije dovoljan domaz hahahaha :D

Taj cvrle vraca km sa 600+k na ispod 200k imas moj post na temi vozila koja treba izbegavati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vam se ne svidja ponuda na domacem trzistu i sumnjate u km lepo polozite kaparu kod nekog od uvoznika pa sami licitirate. Svaka lizing kuca daje uvid u sva ostecenja i pravo stanje vozila pa svako moze i da se uveri koliko kosta auto sa kojom kilometrazom.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar je uzeo punta 1.3mjet  od cvrla.Posle 3god ni jedan jedini kvar.Cak ni stabilizator,ama bas nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, Dule 021 said:

Ako vam se ne svidja da kupite kola od prodavaca ili sa placa a vi pravac  na licitacije samo sto tu opet postoji problem sto ja evo vrlo  retko sam dozeiveo da neko hoce da kupi auto na nevidjeno prvi put i svi hoce da vide,sednu i opipnu auto.Tako da vam jedino preostaje da sdednete na bus,avion ili metlu i da odete preko i samostalno uvezete automobil.ali avaj,opet postoji problem jer takav isti auto u Srbiji kosta manje pa se otprilike 70% vas vrati praznih saka

Naravno da je jeftiniji kada onaj u inostranstvu ima stvarnih 200000km a ovaj u srbiji ima "180000"km na satu a prešao možda 500000km.

U inostranstvu da kupi takvog sa 500000km i da ga sam uveze koštao bi manje nego takav u Srbiji za zaradu preprodavca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je fascinantno da ljudi tvrde da ovaj ili onaj ima dobra vozila, a da pritom sami nisu vlasnici tog placa. Ja, bre, za mog Bravoa sam smeo da garantujem samo za poslednjih 90kkm koliko ga ja vozim. Za onu prethodnu km ni u ludilu. Iako plac na kome sam ga kupio još uvek dobro radi i dovozi novija vozila. 

Godinu dana od kupovine, odem sa ortakom na taj plac i gledamo Astru Je. Ona kao čaša, meeeđutim, slučajno otvorim suvozačeva vrata i vidim da nedostaje bravica airbaga... Tad se i plac Balkan auto otvorio/preselio na 

Misu, na Vršački put, pa nisu stigli da ispeglaju sva vozila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eneterijer zbombaju još tamo napolju na placevima, pa šta misliš gde rade svi ti naši, rumuni, bugari bez škole.

 

Imam jednog poznanika, čisti pere, komada spaja na placu nekom u luksemburgu...

Šta kupuju bugari, mi, rumuni, ono što tamo ne može da se registruje, potrebno mnogo servisnih sati i delova, to je većina, naravno uvek postoje i oni koji drže do sebe i kupuju ono što vredi i to se oslikava i na ceni vozila.

Toliko naivno sam krenuo u kupovinu velikog karavana sa kukom tipa ford mondeo ili c5 i da nisam sa sobom imao prijatelja koji se skoro 25g bavi autima, kupio bih neki krš koji bi me finacujski ruiniro. A povoljni su na KP

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da nahvatam jednom da ne pricate samo kako branim prevarante. 

Prodavac je hteo da pokaze koji je datum prve registracije pa izlozio i targu koja kaze ovo. 

A sad vidite da se i benzinci preko znaju fino voziti. 

 

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/11908529/renault-clio-12

 

0B8BA366-FBFC-4093-BDCB-6919F0BAF7FE.jpeg92EE85F7-FF46-463F-97D2-DD94D5B6814F.jpeg4063FE8E-CA92-4992-BF91-3C388DD832C8.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je 100 000km priča duga 10 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne brini, reaguje Neša samo- tako! Pre svega na sve one komentare, koji nemaju veze sa temom, a imaju za cilj da druge provociraju i podjebavaju. Ti si prijetelju očigledan primer, na sta smo ti jedan član i ja, ukazali na onoj temi o prodaji Muse, kada si "posle 6 godina" došao da SVESNO provociraš @Dule 021

Share this post


Link to post
Share on other sites

@LjubeVG prodaji Lybre, molim te budi precizan.. auuu teske rijeci, ponasaj se pristojno.

P.S. bar mi kazes prijatelju kao Duci Simonovic..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zan BatistIzvinjavam se na nepreciznosti i nepristojnosti. Ako treba neki VORN od admina, spreman sam za konsekvence!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/12/2018 at 9:25 AM, LjubeVG said:

reaguje Neša samo- tako! Pre svega

...baš kao i na temi koju si @neshaoct brže- bolje zaključao! A tamo sam ti JASNO napisao da: "često umeš", što nije nikako u koliziji sa ovim da reaguješ samo- tako. Da ti pojasnim. Recimo, moja žena sprema jela samo- tako, ali često ume da...Pozdrav, i IPAK pohvala što si zaključao temu u vezi @Dule 021, mada nije trebalo ni da je postavljaš. Ali, ko smo mi da ovde bilo šta kritikujemo i osporavamo?! Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...