Jump to content
FAS Goran
shone sd

Vraćanje / provera kilometraže / provera godišta (podmlađivanje)

Recommended Posts

 

@italiano

Da ne spamujemo dalje temu: Bravo je otisao jer mu je bilo vreme, a ne zato sto je bio los. :) Uvek tezim da kupim auto star 3 do 4 godine, i da isti prodam nakon 3-4 godine. Tako sve vreme vozim relativno mlad auto i aktuelan model, a ne gubim puno novca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vec godinama u nazad pratim oglase(recimo preko 10god),grohotom se smejem... Vozila 2000,2001,2,3 kilometraza se ne pomera i dan danas ta auta su isto presla :D Nepunih 200000 ili nesto preko... Gde mi to zivimo? Sta je sa mozgovima ovog naroda... Dal neko moze da poveruje da su ta auta presla manje od 500000? Ja verujem da ima po neki primerak ali bas svaki prosto je pocelo da mi ide na zivce :D Pogotovo prevaranti sa auto placeva i pogotovo uvoz iz Italije... Kad vidim pasata b5.5 1.9 tdi sa manje od 200000 dodje mi da odem i da ih isamaram...

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam gledao Punta, tamo 2010, 120kkm je bio neki standard za auto star 8-10 godina.

 

Zna narod sve, zna i za novo, ali zna i koliko mu je cebe dugacko :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se u ogromnoj meri sa navedenim.
Međutim, od kada je ovaj auto kod mene prešao sam oko 120.000km, a došao je sa nepunih 140.000km.
Dakle za evo zamalo osam godina, a vozi se.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa presla malo,jer nisu imali pata za gorivo:D,posao im blizu kuce,pa nekad sa autom na posao,na more nisu isli,samo dva puta u neku banju:rofl:

pa svi smanjuju kilometrazu i u inostranstvu ,a pogotovu kod nas,a da se kod nas vozi vozi se,svaki dan je sve vise i vise auta,pogotovu u bg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj nije izlazio iz auta ,sunce ti jbm :D kao japanci taksisti jedan vozi drugi spava u gepeku i tako u krug :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

..."Originalna kilometraža, vozila ga neka baba samo do pijace, a pijaca na svu srecu blizu njenog stana".... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pomocu kojeg programa se moze videti orginalna kilometraza,,ja imam dijagnostiku Opus ali pomocu nje nemam opciju da vidim km ,a probao sam da instaliram ecusan i nisam uspeo da se konektujem ,stalno nesto izbacuje neki eror

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema te dijagnostike koja ti to pouzdano moze reci, kod nekih proizvodjaca postoje druge fore npr kod BMW-a i mislim kod mercedesa km se cuva i na kljucu, ali je cak i to moguce vratiti. Najpouzdanije je ono kada je radjen poslednji servis u ovlascenom ali to ima smisla samo za vozila do 5 godina. Drugar je kupio BMW 2005 god i na kljucu i tabli je 214 000km, a poslednji servis radjen 2013 na 258k km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ja sad racunam 30.000 godisnje i cao.ajd u srb mozda malo manje se prelazi od toga   ali tu je negde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim se pre par dana u taxi jetta 2010 650k, a ima I auta sa malom km svih godista, samo sto je retko ko spreman da plati, a zasto bi kad ima I kod preprodavaca I nakupaca mala km za manje para samo nemoj previse da proveravas :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/11/2017 at 11:57 AM, Falcon said:
pomocu kojeg programa se moze videti orginalna kilometraza,,ja imam dijagnostiku Opus ali pomocu nje nemam opciju da vidim km ,a probao sam da instaliram ecusan i nisam uspeo da se konektujem ,stalno nesto izbacuje neki eror

Ukupnu potrosnju goriva niko ne moze da izbrise. Podelis sa prosecnom potrosnjom i dobijes rezultat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Falcon ja prelazim oko 30000 godisnje u zemlji Srbiji... i platom od 400e...Mogu samo zamisliti koliko preko prelaze sa platom od 2000-3000e a istom cenom goriva :D Ali najjace su mi ove "premium" klase tipa pasati audijevi a6 bmw 5 serije,mecke e klase. presli su oko 200k a stari po 10-15 godina... Jedino ako se to tretira preko kao gradski auto pa ljudi kupovali da ga voze iskljucivo po gradu,ahahahaha... Jedna tragedija u svakom slucaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sramota kakve se prevare ovde rade pogotovo automobila iz Belgije i Holandije kad ih vidim po oglasima najezim se koliko malo km imaju ovde a koliko po njihovim oglasima...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Trofeo said:

@Falcon ja prelazim oko 30000 godisnje u zemlji Srbiji... i platom od 400e...Mogu samo zamisliti koliko preko prelaze sa platom od 2000-3000e a istom cenom goriva :D Ali najjace su mi ove "premium" klase tipa pasati audijevi a6 bmw 5 serije,mecke e klase. presli su oko 200k a stari po 10-15 godina... Jedino ako se to tretira preko kao gradski auto pa ljudi kupovali da ga voze iskljucivo po gradu,ahahahaha... Jedna tragedija u svakom slucaju

Ti u prevodu pola plate das na gorivo? To je tragedija Srbije...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/11/2017 at 12:18 PM, djomla said:

Meni su najjači opisi NOV, NOV a auto 10+ godina. emoji23.png
A Passat, mislim da je gasen samo kad se menjalo ulje emoji23.png

Gde pise da je menjano ulje? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...