Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
fiatBL

Stilo 1.9 - oil pressure failure / low oil pressure

Recommended Posts

Vise sam mislio na to inace kako se odrzava, koje ulje se inace sipa svaki servis i na koliko radis servise, znaci ne bas sad ovo pred havariju....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da se javim dosli djelovi sad me nazvali trebaju mi dva neka distancera ne mogu nigdje da nadjem zna li neko moze li se negdje naruciti hvala vam.

 

20161010_112156.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da se javim jucer su mi dosli ovi aksijalni lezajevi radilice jutros stavljeni novi lezeci leteci i aksijalni  sve smontirano usuto novo ulje i auto je u ovo pola dana 

vrhunsko ne pali se lampica rad motora prva liga samo mi je receno da sad barem nekih 15 dana ne dizem obrtaje preko 2000 u svakom slucaju hvala vam na odgovorima .

rekao sam se javiti cim ga napravim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da se javim opet mi se isto desaje mada je sad zvuk motora prva liga i sad kad se vozim 20 km nepali se nikako lampica ali cim motor postigne radnu temperaturu tj cim je tad auto u leru ili negdje na semaforu ili kad saltam brzinutj kvacilo kad stisnem  znaci u tom momentu se obrtaji vracaju na minimalu i tad se opet pali lampica .e sad i nije jasno da se uputim na more nece se paliti i dok je motor hladan nece se paliti ali se samo pali kad je ugrijan i to kad miruje auto to jest kad su obrtaji na pocetku.jeli moguce da je do uljane pumpe nju nismo mjenjali .ili je opcija da mjenjam motor,hval vam unaprijed....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki je problem definitivno. Nemoj tako da vozis. Proveri pritisak ulja. Neki je problem ili do pumpe ili dovoda do nje, neki kanal da je zapusen, ulje lose..

Share this post


Link to post
Share on other sites

moguce da je do pumpe sad mi krivo sto mi to odma nisu provjerili kad su karter skidali,

malo sam guglao sve greske koje se desavaju na ovu temu kad se motor zagrije da se pali sijalica

oil lewel presure vode prema uljanoj pumpi, i to cu promjeniti pa se javim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno pitanje svima na forumu .bilo je mrazeva ovih dana i sad na -15 auto mi se upali,radi malo i gasi se.prijavljuje na board-u low oil preassure ali poceo i da izbacuje airbag failure i abs problem ja kontam da je sve to zbog zime.inace auto je fiat stilo 1.9 jtd 2004. moram da naglasim da do sada nisam imao nikakvih problema sto se tice elektronike i kvarova eto sad samo kad je ovako veliki minus .ima li neko neku ideju

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/7/2017 at 9:35 PM, Leduman said:

prijavljuje na board-u low oil preassure ali poceo i da izbacuje airbag failure i abs problem

 

Ovo za jastuke i ABS je sigurno do kilavog akumulatora, a ovo za nizak pritisak ulja veeeerovatno iz istog razloga, ali pogledaj ipak (ako već nisi), nivo ulja. Ono, baaaš kad je hladan motor, taman i da vidiš na šipci koliko je gusto ulje unutra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da se cekiram od kako je malo popustio minus sve je ok nema nikakvih greski radi auto kao pre ,bez greske.cak sam hteo da odem da skinem gresku check engine sa table jer je prijavio ali nekim cudom se sama izbrisala na trecem paljenju auta.ipak je to fiat mada vidim da se nisu ni drugi automobili proslavili na -20 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/21/2016 at 2:27 PM, vnvedad said:

da se javim opet mi se isto desaje mada je sad zvuk motora prva liga i sad kad se vozim 20 km nepali se nikako lampica ali cim motor postigne radnu temperaturu tj cim je tad auto u leru ili negdje na semaforu ili kad saltam brzinutj kvacilo kad stisnem  znaci u tom momentu se obrtaji vracaju na minimalu i tad se opet pali lampica .e sad i nije jasno da se uputim na more nece se paliti i dok je motor hladan nece se paliti ali se samo pali kad je ugrijan i to kad miruje auto to jest kad su obrtaji na pocetku.jeli moguce da je do uljane pumpe nju nismo mjenjali .ili je opcija da mjenjam motor,hval vam unaprijed....

Pozdrav.

Da li si riješio ovaj problem i ako jesi, šta je bilo?

Kod mene se potpuno isto dešava.

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi moze li preporuka za majstora koji ce brzo da mi ovo resi.

Naime imam slican problem kao i vecina.

U prethodna 3 meseca pri paljenju kola mi izlazi oil level pressure low, turn off engine. Mali servis radjen pre 6 meseci. Auto ne gubi ulje, ima ga samo po motoru tj zamascen je ali je na sipci okej. Auto radi normalno kao i uvek. Ovo se desava u poslednja 3 dana konstantno, cim se auto zagreje ako su mi obrtaji na 1000 ili ispod lampica se pali i izbacuje gresku. Da li moze biti do senzora, uljne pumpe ili necega drugog?? ne znam u beogradu kod koga da odem, a da nije Goran jer se auto ceka na prijem dugo, a treba mi prilicno svaki dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...