Jump to content
FAS Goran
yugenda

Fiat Tipo - vaše mišljenje, iskustva

Recommended Posts

Evo lep Tipo za pristojne pare..

cxc611.jpg

http://www.polovniau...iat_tipo_16_ei/

pa jedan Uno turbo

cxc612.jpg

http://www.polovniau...no_13_turbo_ie/

I opet, mislim da svi trebamo da težimo za boljim i novijim, pa tako može da dođe u obzir i Croma sa klimom

cxc613.jpg

http://www.polovniau...a_20_16v_hitno/

Edited by neshaoct
dodati print screen-ovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sasha015

e pa tebe sam pohvalio u nekom predhodnom postu ,samo sam napisao da vozis i30 a ne i20 :), vidi se da je taj lepo sredjen, al 1400 pocetna i to bez felni je mnogo, za te pare ima i bravo da se bira (doduse ne ovako lepo nalickan, al to bi ja sa caletom lagano radio), ps i kod mene kao i kod tog tipa je svako dugmence i lampica, cak i one mini na podizacima radila, cale mu je skidao svaki delic, sve sredjivao kao dipl.electr.inz. i kad auto bio skroz sredjen, udes, havarisan samo prednja leva stramna i ode za mizeriju 300e posle onoliko sredjivanej mesecima :(.. mada kazem te pare nemam, jedino kad bi nasao neki posao, a trazim.. za sada samo nesto do max 1000e, a tek sam skupio 500, dok skupim jos 500, promenice se i dosta automobila na oglasima, pa cemo tad otvoriti temu opet, da mi nesaljete sada kad jos ne mogu kupim, a hvala i tebi i cartmanu i rkomi :)

@cartman

ovo je zanimljivo jer polako i bravo dolazi u obzir kako padaju cene, a dok skupim jos 500e, bice jos par meseci, mozda cak i dodje neki bravo, sto je naravno mnogo noviji i lepsi model :) A tipo, pa nije mu izgled nista posebno, al mi je bolji od g2 i slicnih auta za te pare.. ja sam imao tipo sa dubokim branikom, maglenkama, tamno sivi (isao na crno), siberom, belim lepsim od narandzastih zmigavaca, (imao je koliko toliko neki sportskiji izgled) i veruj mi mnogo mi je takav barem meni licno bio lepsi od nekog klasicnog tipa neke bele, zute, otvoreno plave itd boje sa obicnim branikom, bez magledniki ,sibera itd kao stoj je ovaj koj mi se ne svidja nimalo

cxc614.jpg

http://www.polovniau...8135/fiat_tipo/

a koj uzgred odvalio cenu 1550e za tipo 1990 godiste,ima mnogo slabiju opremu nego sto je moj imao, a za tebe pare 1550e ima 7 godine noviji bravo, crn, lep sa alufelnama... covek se malo pogubio :)

Edit samo za siktera, hvala ti na linkovima i savetima :D al jos nisam skupio tih 1000e ,tek sam na pola, rano je jos za biranje :) LELE ova HROMA 1996 sa alufelnama je EKSTRA PONUDA, uh sto sad nemam jos 400e :( :( sta mislite jel dobra mehanicki?

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako Aco za bravo.Bravo-brava je klasu iznad Tipa.I po izgledu i po ceni,a i verovatno i po odrzavanju.Trebace ti posao da odrzavas Bravo kako treba.Sa tipom mozes da prodjes i bez posla :smoke:

Tipo nije ruzan auto.Zapravo ima neki smek,a i titula auta godine davne 88 ili 89 je to pokazala.

Ja sam Tipa vozio 9 godina dok sam studirao, znao ga u dusu,presli zajedno preko 120k km,2 puta do mora,nebrojano do Bg i Ns na +50 i -15,bez greske...Naravno zelja za novim i boljim me dovela do Stila,koji se nije proslavio i pricu zavrsih sa novim hyundaijem.

Ti si Tipa tek upoznao,matori ti je zavrsavao sve te sitnice i koliko toliko ga poznajate.

Zima je,malo se kreces.Stekaj lovu,cekaj mart mesec pa u kupovinu.Ja bih opet uzeo tipa da sada moram da kupim auto do 1000 evra,mozda koju godinu mladjeg od tvog bivseg. Onaj noviji model od 93,sa uskim farovima i maskom bi bio potaman.

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto ces vec da skupljas novac par meseci, stalno prati oglase, budi u toku i imaces velike sanse da kupis dobar tipo sigurno, a i veoma velike sanse da nadjes i solidan bravo, sto bih ti ja vise preporucio, ne zato sto izmisljam toplu vodu, nego ce ti znaciti sto "ides napred" i sutra kada resis da prodajes auto i za sve ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima i forumasima i ostalima.imam tipa 1.1 90' godiste vec godinu dana i bio je u vrlo losem stanju.vracam ga polako u normalu jer sam odusevljen tim autom.konkretno ima li ga jos neko,potrebne su mi slike motora i agregata jer mi je nesto budzeno oko instalacije za grejanje (dovod i odvod vode iz malog hladnjaka su mi prespojeni) pa bi da to regulisem.hvala unapred

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavrsio sam fakultet, zaposlio se, i sad je doslo vreme da se i ja motorizujem. Posto sam se zbog posla preselio u grad, caletu je ostala Marea posto mu treba zbog posla.

I sad konkretno pitanje, dogovorio sam se sa covekom i idem ovih dana da pogledam ovaj Fiat Tipo

cxca1221.jpg

Vase misljenje bar sto se slika tice, ipak ima na forumu ljudi koji imaju oko za neke stvari koje ja ne mogu da vidim. :geek:

Na sta najvise da obratim paznju, kako da proverim trapove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze, kod auta iz 1991god moras na sve da obratis paznju :laughing:

Moras malo da se razumes oko auta da bi ti objasnili, imas npr. razne zvukove koje moras da znas da prepoznas..za trapove ti je najlakse, uostalom su i najeftinija stavka na takvom autu. U voznji prati da liti lupa na volanu, da li vuce u neku stranu, i kada dajes gas i kada oduzimas i na pravcu, na maloj brzini prikoci ga naglo i proprati da li ljuljaju amortizeri ili se odmah podigne i stane, smotaj pun levi i desni pa ga okreni i oslusni da li lupaju homokineticki zglobovi...

Osluskuj menjac u voznji, nesme da svira , krci, zuji, nesme da se cuje uopste, vidi kvacilo kako odvaja pri polasku, da litrese ili proklizava, poslusaj motor kako radi, da lilepo prima gas, netrokira, da lilupa nesto, kada se zagreje podigni sipku od meraca ulja i proveri da lidimi-duva, isto uradi i sa cepom za dolivanje ulja, pregledaj tecnost u boci i creva, da liima masnoca od ulja ili da linabija pritisak, limariju da lije negde trula, hoce na tipu obicno pozadi u tockovima da pokaze, gledaj u kosevima i gredama da lije nesto vareno, seceno, po stubovima auta da li je secen negde, tu tablu proveri da li radi, limariju da lije nafilovana kitom ili je u nekoj normali...

Ipak od '91 godista nemozes da ocekujes ne znam sta, ali moras da znas da prepoznas sta je sta, sta moze i iplati se da se menja a sta ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma razumem se ja dosta u automobile, laicki, ali se razumem. Mislio sam pre svega sta treba da pogledam specificno za ovaj model. Vec 3 godine vozim porodicnu Mareu, pa sam zato resio i da prvi licno moj auto bude opet Fiat. I nekako mi Tipo dodje kao najrealnija solucija za kes kojim raspolazem. Mozda cak udje i Tempra u neku kombinaciju, to dodje skoro pa isti auto, mada mi ne treba veci auto od Tipa. Ne kazem da je Uno los, ali nekako ne ide uz mene, s'obzirom na to da sam krupan covek ;)

Edited by AnDrA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo je slagao za kilometražu u oglasu :thumbup: Inače mi deluje ok, osim što je malo zapušten, tj. prljav... Moj ti je savet za te pare da pogledaš Punta mk1, možda je nešto malo skuplji, ali je sigurno bar 5 godina mlađi...

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan auto za te pare ! Imaj u vidu, da šta god da kupiš za oko 1.000 €, imaćeš redovno šta da čačkaš, menjaš i popravljaš. Ali ovaj mi baš deluje OK. Provozaj ga malo, i ako je sve OK (dobro vuče, ne čuje se neko nekontrolisano lupanje, menjač radi normalno) - kupuj ! Računaj da je prešao oko 250.000 do oko 300.000 što nije previše.

Edited by Mihailovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je ako ti ne smeta :

1.Pocepano sediste

2.Kuka-vukao je teret jer je iz seoske sredine

3.Plin-presao "boga oca".Verovatno na benzin i ne radi.Sama potapajuca je bila oko 50 evra nekada.Ali ne mora da znaci,mozda ga je vozio po propisu.Palio na benzin,prebaciovao na plin :-))))

4.Prodavac je iz seoske sredine sa losim putevima.Ramena i setovi zadnjih tockova nisu bas jeftini u odnosu na cenu auta.Vidi ap sport za delove+rad majstora.Nekada delovi nisu toliko skupi koliko majstor hoce da uzme.Kao npr zamena seta zadnjeg tocka.

5.Pran i usisavan verovatno kada je kupljen i sada kada se prodaje :-)

6.Sama pomisao sta se sve vozilo u njemu(prasici,pilici i ostale zive stvari koje svako seoske domacinstvo ima)

Mislim da za 1000 ima ocuvanijih tipa u oglasima.

7.LImarija.Hauba je matirana i lak je ispucao.Verujem da i na krovu ima tragova pucanja i ljustenja laka.Ako ti smeta to,to je veliki trosak.Ako ne smeta,onda verovatno i na neke druge stvari zmuris.

Kilometraza na tom autu i bilo kojem iz proslog veka je totalno nebitna stvar i ne treba se optericivati time.

Sta ocekujes od auta?

1.pali i ide ili

2.pali,ide i da izgleda pristojno,cisto.

Za ovo drugo ti je potrebno jos dosta evrica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali opet. šta očekuješ za tako male pare ? Tim pre što je ovo prikazana cena, sigurno se može spustiti 10% pa izađe na oko 900 € ili još niže ! Auto ima 22 godine, pa naravno da je prevalio bogaoca i šta sve ne.

Meni ovaj auto sasvim pristojno izgleda. Sve šta je potrebno je:

1. Oprati i izvoskirati (ako se ima para - ispolirati)

2. Unutra vredno i temeljno usisati

3. Nove patosnice

4. Nove presvlake za sedište

5. Ako smrdljeka, jelkica napred-nazad-prtljažnik

- i to je sve. Dakle, malo para i malo uloženog rada - sedi i vozi.

E sad, treba provozati, ne kažem. Možda su trapovi propali, a možda i nisu. Neko živi na selu, ali ima i traktor. Ne mora da znači da je sve trpao u auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sa Tipo 1.1(fire motor) ,90god. sa plinom (CB, el.podizači, dig. tabla...) pune 5 godine. Srce mi je ostalo u tom autu jer je isao fenomenalno (kažem to jer sada vozim Stilo 1.6) a trošio kao upaljač. U to vreme brat je imao Golfa 2 koji je za klasu ispod Tipa.

Najveća greška Fiata je što nije pravio Tipo 2,3,4,5,6...

Edited by dussannn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rubovi su mu uradjeni, i to korektno, zasticen je odozdo i po kosevima. Hauba jeste matirala, ima par rupica na farbi od kamencica, i mislim da ce tu mat crna folija da zavrsi stvari za male pare. Ima malo ostecenja na farbi sa strane, ali to je podnosljivo s'obzirom na njegove godine. Motor je odlican, ne duva. Radi i na plin i na benzin. Sem pocepanog sedista i malo pohabaog neba unutra je sve ostalo OK. Podizaci rade, siber, centralna, sve je super. S'obzirom na to gde je vozen, ja sam se odusevio koliko je auto utegnut, u Marei mi skripkaju plastike, kod ovog Tipa ne. Pazario sam ga za 900. Ima 2 stvari koje su na prvi pogled bile OK, ali sam kasnije otkrio da su problematicne. Posto dok sam ga probao, nisam imao gde da ga vozim brze od 60, kad sam izasao na magistralu u povratku kuci sam otkrio da mu tabla preko 60 pobrljavi, i ne znam koliko ide. A druga stvar je to da mu servo ne radi u mestu, na malim obrtajima kad se auto malo zagreje, ali sam skontao da je uzrok istegnut kajs koji ide na servo pumpu. Dok je hladan on malo bolje okrece pumpu, a kad se zagreje i istegne ne okrece pumpu dovoljno, u voznji se ponasa OK. Predstavljam ga cim ga budem ufotografisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav ljudi, pitao sam već za jednog Una ali usput sam nasao jednog Tipa za jeftinije pare, pa me interesuje šta mislite, da li mu nesto ozbiljnije fali ili samo toliko jako treba prodavcu novac. :p jo i piše da je GTI.E što nisam mogao da nađem nigde na netu šta bi trebalo da znači, jeli možda neko od vas zna? jedino što sam našao je valjda grand touring injection (mada ni to mi nije pomiglo puna da shvatim :p) ali to pise za golfa i nema to E na kralju

 

cxca98750.jpg

http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/1449576_Fiat_Tipo_1989_god

Share this post


Link to post
Share on other sites

DGT cat i.e

DGT - ima digitalu tablu, a ne klasične cajgere

cat - ima (ili je imao) katalizator. To je nekad bila retkost, pa se proizvođač hvali

i.e. - injection - nema karburator, već direktno ubrizgavanje.

 

Ja sam vozio  Tipa 1.4 i.e. deset godina i na ovoj ili nekoj drugoj sličnoj temi sam mnogo puta ishvalio. Ne bih da se ponavljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav je Tipo 1.6 55 KW, 1992 nasao sam jedan ocuvan primerak,uvezen iz nemacke u srbiju pre par godina ovde nije presao 1000km.Kakva je potrosnja,motor,limarija i na sta da obratim paznju kad kupujem. Unapred zahvaljujem svima

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uffff to sto me ne raduje sto je vozen samo 1000km kod nas, odma da proveris motor, jer najgore je autu kad stoji, propada dosta... vidi mu limariju, rubove, patos, sajtne, vrata... motori su dobri koliko znam, a da vole da srknu vole, ako ga jos malo poteras, ali grad ne bi trebao od 9-10l normalne voznje da predje. Jel ima plin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...