Jump to content
FAS Goran
yugenda

Fiat Tipo - vaše mišljenje, iskustva

Recommended Posts

Pa Bane svaka ti cas za ovo :thumbup:

Stvarno je glupo da na osnovu nekog krsa zakljucujes kakav je to auto! A,istina je da to vecina ljudi bas i radi.

Ali ako. Drugar je svojevremeno za TIPA koji je bio u skroz ful izdanju dao 2700e. Tipo imao plin,klimu,servo, el.podizace prozora,centralu... sve ko moj samo sto bio metalik siv.

U to vreme je Golf2 bez opreme znaci skroz go bio isto toliko i to jos koju godinu stariji. To znam sigurno posto sam tada drugaru bas ja pomagao oko kupovine auta.

Prvo je hteo Golfa,ali posle malo ubedjivanja ipak uzeo Tipa i dan danas mi je zahvalan na tome :)

P.S. Dok god ljudi ne budu uvideli kvalit italijana vozicemo dobre automobila za male pare :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i danas se goli golf 2 ne kupuje bez 2000e da je u dobrom stanju bez realno velikog ulaganja. A Tipo se i dalje može uzet, em mlađi, em pun opreme (koju nema ni golf tri), em jeftinije za 500e. E baš zato sam ga kupio i ne žalim i već sad znam kad budem menjao auto, a daće bog da kupujem mlađe to će opet bit FIAT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz mog iskusva sa tipom (vozi ga dobar drug pa i ja ponekad) mogu samo da kazem da je auto kao auto ok, ima dosta mesta unutra, lepa je vozaceva pozicija, i ono najvaznije bezite od motora 1.7D!!! Takvu lesinu u zivotu nisam provozao, yugo 55 je raketa za taj auto...Njegov je presao pravih 220000km (kupovina od prvog vlasnika), dimi trosi dosta ulja i goriva, slabo vuce, kazu da nema goreg motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi znam da ce admni sa se ljute sto postavljam ovako pitanja,ali video sam da nema teme oko tipa 1.9d a da nije turbas,trebalo bi i subotu da dam majstoru mom dedru 1.8ie sa hiljadu problema koje mozete pronaci na mojim topic's-ima i 250eura a on meni u zameni taj tipo,recite mi oko ceka najvise da obratim paznju....sta je i kako je, sa tim autom,dobre ili lose preporuke,jel neko to vozio,i nemoj da me je neko nagovarao da zadrzim dedru zato sto sam se napatio sa njom. molim admine ako sam zajebo stvar sa ovom temom,tj ako nije na pravom mestu da je stave gde treba. unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze ne znam kakve si probleme imao sa dedrom, ali ja ne bih tog tipa ni za dzabe. Taj 1.9d mozda necemu i vredi ali 1.7d je pouzdano nesto najgore sto je fiat napravio i ne mozes ga pokloniti,a kamoli prodati. Pricam iz iskustva mog druga koji vozi 1.7 auto trosi blizu 10l, a ne ide nikako, ocajan auto. Ta dedra da ga napravi... Po meni bolje na tih 250e skupi jos toliko pa uzmes neku dobru dedru stranca i polako prebacis sve sto je bolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek prica o tipu 1.9td,ne o motoru 1.7d,bar tako procita :whistle: ,oket je to motor,bio je i u tempri tih godina,a nije losa ni solucija Jos 250 ,pa kupis dedru stranca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nema nista vise od dedre,ispred moje kuce je sad tipo 1.9tds pise u saobracajnoj,a nema turbinu,ne znam zbog cega tds. u glavnom videcemo na dalje sta ce da se desava,trebalo bi da bude sve kako treba,daj boze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, juce sam kupio fiat Tipo 1.6, 92-go, atestiran plin, 62kw, ful oprema osim klime, auto je presao 291000km pravih, kupio od druga za koga znam da nije forsirao masinu, kod njega je 7godina. auto je garaziran, odlicna limarija, ali me je strah zbog kilometraze, motoru je pusten iberlauf, malo trosi ulje (ako ne laze, 1 L do promene)...

E sad, fora je sto je drugar zadnji put menjao ulje po njemu pre 2 godine, (sad to moram odma da zamenim) strah me da motor ne strada od toga.. vidi se da negde pusta ulje jer ima stvrdnuto ulje po prednjoj strane motora. Motor ne vuce kao da ima 84ks, mada to je na plin, i ne moze se dati jaci gas po ovakvom neociscenom putu.. dobro je sto sa 4 coveka uz brdo ne gubi snagu, pali iz prve i iz auspuha mu je beo dim (i po benzinu), a ne crn ili plav (sto su mi taksisti rekli da vidim..).

Koje je vase misljenje koliko vredi auto i novcano i po vama koliko on moze da predje sa tim motorom bez intervencija.. ajde da kazem i da dobijam 2 seta guma, i da su gume odlicne, i da su menjani armotizeri prosle godine i da je on ne znam kad sredjivao prednji trap.. menjac,lamela su dobri,samo semering za drugu brzinu nije bas neki,ali je ok.. kad sam otvorio cep na motoru gde se sipa ulje, backa po malo, kapljica,dve svake sekunde..

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrednost tog auta je max 1000 evra.

Zavrsio je karijeru,tako da cete odrzavanje zaklati i pravazici cenu auta veoma brzo.

Nije menjao ulje 2 godine,sto znaci da ni ostale stvari nije odrzavo dobro.

Potrosnja na 10000 sa nekom polusintetikom je oko 1-1.5 litara.Prvih 6-7k ne trosi nista a onda pocne da srce jer ulje gubi svojstva.Ako ga "cepas" trosice vise.

Sto se tice motora koji je presao skoro 300k,zavrsio je karijeru skoro.Vidi sa majstorom gde pusta ulje.Dihtung zameni.Neka generalna ili polugeneralna se ne isplati.Dosipaj mu ulja i uzivaj u voznji jer je to dobar auto,ali nazalost zreo za odpad ili za finansijski sunovrat ako zelis da ga drzis u dobrom tipi-top stanju.Ja bih to samo odrzavao u voznom stanju i koliko -toliko tehnicki ispravnom.Za nesto vise se ne isplati.

Toliko od mene,kao 9 godisnjeg vlasnika tipa 1.4,95 godiste koji je bio u skoro tip-top stanju kada je prodat decku koji je nastavio da se brine o njemu mozda i bolje od mene.Kroz neke razgovore,kada se ponekad sretnemo,kada cujem koliko je on ulozio za ove 2 godine+mojih 9 godina,mogli smo kupiti zajedno jednog punta klasika sa dobrom opremom. Novog punta.

Ps.Dobar je to auto,samo se ne zaleci previse u neke silne popravke i bespotrebna odrzavanja,jer se opet vracamo na vrednost auta.Sto bi rekli-sipaj i vozi.Prodaj sto bolje kada dodje vreme za noviji.

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala ti, ja ionako sad kao student nemam love da odrzavam auto u ekstra stanju, i jedva sam skupio pare za njega..

zamenicu mu ulje, ako nije problem, kazi mi koje ulje je najbolje za njega, 1.6 AGT, 84ks.. i koje sve dihtunge, filtere treba za njega za prvu pomoc?

Koliko sve to moze sa rukama majstora da me kosta? Ako me sve to izlazi preko 40, 50 evra sad tesko da mogu da skupim, pa bi onda u tom slucaju menjao samo ulje, i da li posle (ako sad menjam samo ulje) kad menjam te dihtunge treba kupujem opet novo ulje?

Auto bih drzao max godinu ipo i prodao ga, do tad racunam da cu imati neki posao i moci da kupim neki auto 98, 99to.. a godisnje sad ne bi prelazio vise od 4000km, jer bi uglavnom vozio po gradu, i to svaki drugi dan... auto ne forsiram, i koji su optimalni obtaji za njega, na koliko da ga saltam da sto duze potraje?

I najvaznije, moze li on takav po vama da ne dodje do generalke za tih 6000km? Uzbrdo ne gubi snagu, hoce i da pomalo ubrza i to sa 4 coveka, a zanima me i uzbrdo koliki je optimalni br obrtaja?

Najvaznije mi je da li taj motor moze da predje jos tih 6000 (ne znam koliko ga je drug ovakvog vec vozio), da ga ne prodam posle bud zasto i izgubim pola para od auta..

izvinite na povecem broju pitanja, ovo mi je prvi moj auto.. vozio sam golf1 pre par godina caletov, al taj je bio star 29 godina i bacio je kasiku pre 3 godine..

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko budes ulozio ,toliko ce i trajati. Moras odmah (sto pre) zameniti zupcasti kais, ulje. Verovatno ti pusta ulje na dihtung poklopca ventila (ja sam stavio floridin, po meni je bolji). Tu ima toliko stvari da se uradi da ce sigurno da te zaboli glava ako nemas nesto para.

Odredi prioritete, pa u to ulozi pare. Zna se sta treba da se zameni odmah kad se kupi auto da se ne bi desio veliki kvar (mada na to ne moze niko da utice ali bar nemoj pomagati). i tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko jos radi veliki servis u kolima u kojima planira da predje 4000-6000km..(i da hocu,nemam love za to, jer treba da menjam ulje i jos neke stvarcice) mislio sam na ove prostije svari koje sam pitao iznad..??

Edited by aca777

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi, Aco, moram da ti kažem da pogrešno razmišljaš. Ima jedna narodna poslovica "Čedo je tu - valja ga ljuljati". Dakle, kako god da si došao u posed tog auta, jednostavno MORAŠ da ga održavaš. U protivnom može ti se desiti da auto zariba, da pukne zupčasti pa da onda bude neophodna generalna, pa si tako bukvalno bacio pare na auto. Jer, tek za generalnu nećeš imati para, i još ćeš morati da platiš da ti neko odnese krš. Naravno, ovo i ne mora da se desi, teoretski je moguće da auto voziš i narednih 20.000 bez održavanje. Ali to je već lutrija.

Razumem da nemaš para za održavanje, ali ono minimalno je:

- Novi zupčasti kaiš - kritično i obavezno ! Ovo ne možeš sam, moraš da platiš majstora

- Ulje i filter ulja - kritično i obavezno ! Možeš i sam da promeniš

Za koji mesec možeš i:

- Filter vazduha - nije kritično, ali je stvarno malo para, a izuzetno utiče na vožnju. Možeš i sam da promeniš

- PK kaiš - nije kritično, ali je stvarno malo para. Možeš i sam da promeniš

- Svećice - nije kritično, ali je stvarno malo para, a izuzetno utiče na vožnju. Možeš i sam da promeniš

- Filter goriva - nije kritično, ali je stvarno malo para, a može da ti uguši motor. Možeš i sam da promeniš, ali nije baš trivijalno.

Naravno, podrazumeva se da ti sistem kočenja i upravljanja potpuno ispravan.

Dakle, sa zaista malo ulaganja imaćeš auto koji ćeš sigurno i mirno da voziš narednih nekoliko godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prioritet ti je zupčasti kaiš, ulje ako sad nemaš para nemoraš ni da menjaš već jednostavno dospi jer ti motori uopšte nisu osetljivi na nedostatak ili kvalitet ulja, neće njemu ništa biti samo promeni kaiš i vozi pa kako skupiš para rešavaj dalje. A i taj kaiš sam viđao da ljudi prelaze i 200.000 bez zamjene. No sikiriki, samo gas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala vam puno!! ps da limoze majstor da bez skidanja pogleda u kakvom je stanju kais (koliko moze da tera),i koliko on kosta??

I koje ulje koristi tipo 1.6 AGT 84ks? i koliko zamena kosta sa filterom za ulje?

sta da radim nesto najosnovnije povodom curenja ulja i koliko i to kosta?? jedan majstor rece da promenim onaj cep na motoru gde se sipa ulje??

ako znate orijentaciono napisite i koliko kostaju majstorove ruke preko toga, ovo mi je prvi auto pa ne znam da lismem da cackam,jer se nerazumem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono šta je nezgodno je da se na zupčastom kaišu ne vide tragovi starenja. Dakle, nema onoga "još nije izlizan, može još da se koristi". On se menja na određen broj kilometara bez obzira na vizuelno stanje.

To što imaš tragove ulja na motoru - zaboravi ! 90% svih automobila imaju prljav i odozdo nauljen motor. Kad budeš sipao novo ulje onda ćeš redovno da pratiš nivo ulja, pa ako baš gubiš mnogo ulja - onda počni da razmišljaš i da se sekiraš. Do tada - opušteno.

Ima ovde jedna tema o Fiat servisima. Pozovi Mikija i pitaj koliko košta zamena zupčastog. Toliko ili manje će da te košta ista stvar u Nišu. Svakako potraži neki specijalozovan Fiat servis. Ne mora ovćašćeni, bolje neki skromni stari servis gde radi iskusan majstor.

Edited by Mihailovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti na svemu!

ps ima li negde da vidim koje ulje ide u ovaj auto? A kad ga teram na pranje,da limogu da mu operem i motor, i ima li tu neka procedura (da se nesme pokvasiti nesto?), auto ima plin.. A da li da mu menjam taj cep na motoru gde se stavlja ulje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aco, polako. Iskuliraj malo :thumbup: . Nemaš ti para za osnovne stvari, a ne da se baviš pranjem motora, menjanjem čepa ili sl. Napisali su ti ljudi kojim redom trebaš da ideš. Nije važno da li ti imaš para za neku intervenciju, jer i ukoliko nemaš a ona je potrebna pa potrebna, auto će ti napraviti još veći problem i tek onda nećeš imati novca da to središ.

Sa takvim budžetom i sa tim brojem pređenih kilometara godišnje, trebalo je pošteno razmisliti treba li ti uopšte automobil, a ako treba...da li baš Tipo star 20 godina, ili možda bolje neki Yugo, mlađi i jeftiniji za održavanje...

Sve o Tipu imaš ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=44469

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok,sve razumem za osnovne stvari, a za taj cep pitam zbog ulja, a pranje motora nista ne kosta.. hvala na linku sad cu skinuti! A za posteno razmisljanje sam davno presao meru, i narazmisljao se za 10 coveka.. da si bio od 24te do 27me pesak i po kisi i snegu se peske vracao kuci,dok ti za curom zvizde,dobacuju,prate polako kolima dok ide trotoarom dok se sama vraca kuci lokacijom koja ceo kilometar nema osvetljenja nocu (a ja ne mogu da je pratim stalno jer smo na drugim krajevima grada), razumeo bi me, ovako znam da me ne shvatas.. A imao sam drugove koji su kupovali polovne jugice i mogo bi da pisem dugo sta su sve prezivljavali,ukratko i nije dzaba izasla ona izreka da vozaci juga idu u raj jer su u paklu vec bili..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prošle godine kupio fita tipa ove nedelje tačno godinu dana. Odmah tad sam mu menjao zupčasti kaiš, španer ležaj, semering bregaste, dihtung polopca ventila i ulje sa sve filterom. Ulje sipao seleniu gold 10-40 polusintetika. I napravilo se nekih kilometara pa u novembru sam mu opet menjao filter i ulje samo ovog puta sam mu sipao lukoil10-40 polusintetika. O cenama ne znam da ti pišem ništa samo znam da sam ovo lukoilovo ulje uzeo što je jeftinije, a po ocenama mnogih stručnjaka nije lošeg kvaliteta, ostalo sam sve sam radio jer imam alata i malko znanja za takve intervencije.

Ta zamena ulja i tog dihtunga nije skupa i ako već moraš platit majstora gledaj da to uradiš ujedno biće jeftinije. I još bih savetovao da sa nekim drugom odeš kod majstora gde on održava auto i eventualno poznaje majstora. Ako je tvoj prijatelj zadovoljan od tog majstora zašto ne bi bio ti, a neki majstori umeju to da cenu kad im mušterija dovede novog mušteriju. Motor možeš da opereš bez problema, ali sačekaj da ugreje sunce.

I moram da kažem, juga mi nediraj jugo ima dušu, jugo je majka sirotinjska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nacicu tu radnju u nisu,valjda imaju adresu na netu.. pretpostavljam da tamo imaju dobre delove za fiat tipo??

E da, icicu kod majstora gde je drug do sada odrzavao auto.. A jugo, pa ja ga nenapadam, samo kazem da je drugara mnogo namucio,pa je posle kupio fiat uno (nazalost i uno mu se dosta kvario), a najgore je u svemu sto je jugoi toliko napljuvan od strane vecine, da ne govorimo o glupim pevaljkama i pesmi "necu u jugicu",gde se devojkama ispira mozak da budu sponzoruse i da gaze preko momaka koji mogu da budu stvarno naj naj, ali ako voze juga,to im je odma minus..

Ta pesma koja je bila hit leta i pevana od svake klinke u diskoteci samo govori koliko sve vise mlade devojke idu pogresnim putem merenja vrednosti,to je tragicno.. A doticnu pevaljku i njenog tekstopisca (ako je zensko) za to treba dobro naguziti u jednom jugu 45 na zadnjem sedistu da mesec dana ne moze da sedne na dupe:)

evo pitao drugara,reko da je menjao zupcasti pre 3 godine, (u njegovom slucaju to je 20000km),dakle zupcasti ne treba:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo pitao drugara, reko da je menjao zupcasti pre 3 godine, (u njegovom slucaju to je 20000km), dakle zupcasti ne treba:)

Treba. Nije samo kilometraža faktor, nego i godine.

Ali, ne mora da ti bude prioritet. Ipak, računaj u narednih 6 meseci do godinu dana plafon. Što više vremena prolazi, sve veći rizik. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...