Jump to content
FAS Goran
yugenda

Fiat Tipo - vaše mišljenje, iskustva

Recommended Posts

Hteo bih da vas zamolim za savet,interesujeme fiat tipo 1.9 90ks! imam jednog u ponudi,presao 140 000,1990god. od opreme sve sem klime! Pa bih hteo da vas zamolim za savet,shta vi mislite o tom autu!?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze,dizel star 20 godina a presao 140.000 :rolleyes::thumbsup: Za 20e se vraca kilometraza.Taj auto je zreo za odpad.Pogotovo sto je to turbo dizel.to ima da te finansijski sahrani.Jedino ako je oko 1000 evra,pa se onda i isplati uzeti.Valjda je oko 1500 max cena za to godiste.Nisam gledao oglase skoro.

Fiat tipo je odlican auto,ali ne kao dizel.Kupi benzinca.Imao sam benzinca 1.4, 9 godina.Za normalnu voznju ekstra autic.Plin je za njega oko 300 evra sa atestom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh..... Tipo je po meni autina, ne znam konkretno za taj tvoj primerak, ali ne bih bio bas tako iskljuciv kao kolega Sasha sto se tice dizela. Moj drugar je pre par godina, na moju preporuku, uzeo upravo takvog dizela, bez ikakvih problema ga je vozio , tako da ne bih bas tako otpisao auto u staro gvozdje. U svakom slucaju, budi oprezan, tri puta meri - jednom seci, pa bio to dizel ili benzin.... :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da je stvarno toliko presao, pre ce biti 2-3x vise... Mada to se lako utvrdi.

Auto ko auto je dobar, samo pregledaj limariju malo i to ti je najbitnija stavka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Tipo ostao u lepom sećanju, ali nije bio dizel. Imao sam ga 3 godine skoro bez kvarova iako je na kraju imao 13 god.

Ono što mogu da mu zamerim (osetljiv prednji trap).

Naravno, ovog treba detalno pregledati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj dobro prednje i zadnje viljuske i luft u letvi volana. Ako su viljuske za menjanje to moze biti jako zajebana stvar zbog nekvalitetnih delova. Drugu se prosle godine desilo da posle 7.000km ponovo radi zadnji trap zbog kvaliteta turskih delova. Neverovatno,ali istinito.

Auto kao auto ako je u dobrom stanju (recimo kao moj :) ) je stvarno dobar. Vrlo je prostran,udoban,pregledan,lepo i lako se vozi. Za te neke pare koliko se kreci mislim da je dobar izbor.

A to da je presao 140.000 je tesko poverovari. Da je 2.0 16v pa i nekako,mnogo trosi pa se malo vozi,ali dizel... Mozda je toliko presao,ali od zadnje generalke :)

Salu na stanu. Ako provereno znas da je toliko presao to je vrlo,vrlo dobro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puno vam hvala prijatelji!!!

Auto je limarijski ok,osim zadnjeg levog lima koji je propao i on nov kao ceo deo koshta oko 2800!

ima neke felne,od opreme sve sem klime,ovako mi deluje iznuta dosta ochuvano,e da ima digitalnu tablu!!

A shto se tiche kilometraze,aha,i ja znam da je preshao vishe,ali reko da napishem chisto da isposhtujem prodaju : )

Ali najache od svega je to da moze zamena uz doplatu! Inache teram Y55,pa bi mi dobrodoshao bolji auto umesto jugica uz neku doplau od 400-500 eura!

Hteo bih da podrzim Sashu,brate upravu si nema nishta bez plindze :thumbsup:,terash ga po ceo dan za smeshne pare :rofl: :rofl: :rofl:

Nishta videcu josh malo pa shta ja znam,valjda se necu zaj....,nisam se predstavio,sry,ako ga pazarim tu sam ja!!!pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tipo je izmislio auto za juga, pre 4-5 godina kada sam svakodnevno vozio tipa i serijskog juga, i svaki put kada bih seo u juga posle duze voznje tipom, imao bih utisak da se vozim na taljigama. A ni razlika u ceni odrzavanja nije drasticna, narocito kod 1.4 i 1.6 sohc motora. Viljuske mogu jeftino da se remontuju i da budu bolje od vecine ovih koje se kupuju po prodavnicama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde bi moglo kvalitetno da se uradi remont viljuske? Ja cu verovatno morati da odradim zadnje viljuske. Nije nista strasno,ima malo lufta ali moze jos da se tera :)

Nego,ako dobro vidim treba da se skida brdo stvari da bi se doslo do njih???

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma brate meni je dovoljno da pogledam yuga i dodje mi da :wallbash: ,ali jbg tako to ide,sve u svoje vreme! inache kolika mmu je potroshnja van i u gradskoj voznji!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde bi moglo kvalitetno da se uradi remont viljuske? Ja cu verovatno morati da odradim zadnje viljuske. Nije nista strasno,ima malo lufta ali moze jos da se tera :)

Nego,ako dobro vidim treba da se skida brdo stvari da bi se doslo do njih???

Kod Zike Kugle u Batajnici recimo, kazu da solidno radi, a trebalo bi da to radi bez problema, jer mislim da je ranije i sam vozio Cromu, ako je ne vozi i dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno Tipo 1.4 sa karbom + plin :thumbsup: . Bog da te vidi. Jeftina vožnja, pristupačno održavanje i ne tako preterana registracja. Auto ima nešto preko 900 kg. i sa tim motorom jako lepo vuče. Sve ovo pod uslovom da nađeš primerak koji je dobro očuvan. Limarija im je u principu dobra i ako nije udaran verovatno nećeš imati problema sa korozijom, osim možda kod panela gde su vratanca od čepa rezervoara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li si već pazario pomenuti auto, ali evo da i ja kažem koju. Ponosni sam bivši vlasnik Tipa 1.4 ie.

Kupljen je kao 9 godina star, znatno jeftinije od Golfa istog godišta. Na satu je pisalo 94.000 km ali milim da je u momentu kupovine zapravo bilo 194.000. Vozio sam ga 10 godina. Vozio i uživao u vožnji. Doterao do oko 280.000 km. Za deset godina, osim održavanja i zamene potrošnih delova zamenio sam vodenu pumpu, termostat (mada se ovi delovi neretko vode kao potrošni), pumpu za gorivo i kočiona creva. NIŠTA VIŠE. Prodao sam ga nedavno, u EKSTRA odličnom stanju (osim zadnjih blatobrana i jedne sajtne). Prodao sam ga budzašto, koliko se već može prodati punoletan auti.

Šta reći za Tipa ? Sve preporuke ! Retko dobar auto. Vredi bar dva puta više od svakog dinara kojim je plaćen !

Edited by Mihailovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam Tipo 2.0 16V na kratko i mogu ti reci da je extra auto, taj 1.9 dizel je neunistiv ako nadjes dobar primerak, a 1.4 je najrazumniji izbor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari. Ja kupih tipa 1.6 i.e 94 god. Ima plin sa atestom. Nemam nikakvih problema i primedbi osim nekih sitnica. Pre tipa sam imao golfa 2 pa golfa 3 pa juga 45 e sad tipa. Mogu vam reći za ovih 200 km koliko sam stigo da napravim da je AUTINA. Nisam ova auta izmenjo na brzinu sve njih sam vozio od jedne god. pa do 4 god kolko se zadržo jugo45. Nov sam na forumu nesanalazim se NIKAKO. Ali dok se ovo vreme malo ustabili opraću ga izslikat i predstavit ako se snadjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je AUTINA :)

Peri taj auto i kaci slike! :)

Slobodno pitaj oko tih sitnica. Nemoj samo ovde. Ili kad ga budes predstavljao ili u temi ''Tehnicki problemi'' pa ''Uno/Tempra/Tipo''

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam samo reci hvale za Tipa. Vredi svaku paru koja se ulozi u njega. Sto se tice vesanja, Tempra, Dedra i Alfa 155 imaju isto pa su sve kombinacije moguce. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav dobri ljudi,ja sam u nekom gasu da pazarim tipo 1.4 90-to godiste sa plinom,pa me zanima da li vredi uzimati sad auto koji je star dvadesetak godina?

cistao sam vase komentare i bas ste me obradovali... :-D

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav i za tebe. Sve zavisi od toga sta zelis od auta i u kakvom je stanju. Neki luksuz neces sigurno dobiti ali ako je auto u dobrom stanju posluzice te sigurno i bices zadovoljan. Mene je moj posluzio mnogo vise nego sto sam ocekivao od njega, i jos me dobro sluzi. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

y10.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas1008070/fiat_tipo_14i/ pa eo npr ovaj

ne mogu da ocekujem za neki auto koji je star 20 godina ne znam ni ja sta,al do posla,po gradu i tako to... Mislim da bi me posluzio... samo sto nisam jos otisao da vidim jer cekam neke pare, pa da vidim kakav je...

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo izgleda,koliko moze da se vidi sa slike. Mada bih rekao da je auto lupan sa te leve strane. Nekako ima dosta ''talasa''.

Mozda i nije,videces ti to bolje uzivo. Ako je i unutra lepo ocuvan onda mislim da se isplati kupovina. 170.000km je nista za taj auto.

Proveri trapove i letvu volana,motor je verovatno ok. On se najlekse isproba :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moram da priznam da se nisam vozio u tipu i nisam ga ni vozio,ali iz prica imam vise pozitivnih komentara.Problem je sto Tipo,Tempra,Uno i ne znam sta jos u toj klasi,npr.kroma2,sve su to vozila u godinma i lose odrzavana (teska vremena 90tih) i kada ih vidis,a vecinom su u losem stanju,zapustena,kazes ovo teske krsine,misleci na celokupan auto!Tesko bi i jedan danas auto opstao sa 15tak 20tak god starosti ,a da se ne odrzava.Tako dok ne sednes i probas neki dobro ocuvan primerak ne mozes da zakljucis da li je oket ili ne.

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...