Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
oktopod

Alpine HU baguje

Recommended Posts

Pazi ja nisam imao tih problema, tj kod mene je normalno čuvao sva podešavanja. Osim kada otkačim akumulator pa skroz izgubi struju.

Zavisi kako je kod tebe odrađenja instalacija do player-a. Po ovome deluje kao da on potpuno izgubi napon kada se isključi ili ugasi auto. Imaš dva dovoda struje, žutu i crvenu žicu. Jedna od njih bi trebala da bude pod naponom uvek da bi čuvao memoriju a druga se gasi npr kada ugasiš auto ili kako je već povezano, pa se ugasi player. Dugo se nisam time bavio pa sam i zaboravio detalje oko strujnih instalacija, pa bi zamolio nekog ko je to skoro radio da ti pomogne sa tačnijom informacijom.

Na ovom linku imaš te informacije, proveri svoju instalaciju u kolima:

http://www.vrelegume.rs/forum/viewtopic.php?f=27&t=21210

Edited by Saša Bg mk2

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

Videcu sta je, bas mi je cudno, citava dva kabla imaju da se povezu i jedan za antenu. Fabricki plejer recimo moze da radi i kad je automobil ugasen, tako da verujem da struje ima. :question:

Alpine ne mogu da upalim dok ne dam bar kontakt ili upalim auto, ortak mi rece da je to normalno?!?

Jedino da probam da prevezem naopako one kablove. :D

Salim se, cekamo nekog iskusnijeg da kaze koju rec, bas mi cudno, rekao bih da je struja OK. Mozda mu opalim i jedan reset. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nista strasno, bez brige. Potrebno je samo prespojiti dve zicice kako bi doveo stalan napon i onda nece da gubi memoriju, a mocices i da slusas mjuzu bez kontakta. Cini mi se da na crvenu treba dovesti stalan napon +12V, ne mogu sad tacno da se setim. Najbolje je da ti to odradi neko ko zna, to je par minuta posla. I moj fabricki radio je radio bez kontakta ali za aftermarket player sam morao da prepravim. :)

Evo ti tema na forumu pa prouci: ISO konektor [guide].

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uff, odlicno. :)

Sad se prisecam, bile su cini mi se zuta i crvena zica koje su samo visile, nismo ih spojili nigde. Isti onaj ortak iz par postova iznad je rekao da to ne treba nista da se spaja. A ja verujem ortaku koji nema muziku u kolima LOL. :thumbsup:

Sada citam temu, odlicno stivo, sutra cu pravog majstora da nahvatam da radi malo za Bozic. :D

Hvala Sale i ostali. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi rešio problem?

Meni se odavno nije desilo da neće da se upali, pa nisam ni išao na reklamaciju i u međuvremenu mi je istekla garancija...

Međutim već jedno dva meseca mi se dešava da uvek kreće od prve pesme u prvom folderu sa USB, nevezano da li sam USB vadio ili ne, skidao pločicu ili ne, ugasio je prvo pre nego ugasim auto...jednostavno u 95% slučajeva kreće od prve.

Memorisane stanice i podešavanja zvuka ne zaboravi.

Ali nemate pojma kako me nervira više kad god krenem da čujem "Aaaaaa aaaaa.." kako počinje prva pesma :D

Onda dok nađem folder i pesmu...milina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...