Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
oktopod

Alpine HU baguje

Recommended Posts

Imam problem sa Alpine HU model CDE-101RM.

Konkretno, kada stavim pločicu i hoću da ga upalim, ništa se ne dešava. Jedino što pomogne je boc u rupicu na samom HU tj reset i onda može da se upali. Ovo se dešava jednom u 5 do 10 skidanja/stavljanja pa se može reći da je često.

Ono što me u svemu tome najviše nervira je što pogubi sve memorisano, preko radio stanica do podešavanja samog zvuka pa itekako nervira :realmad:

Odneo bih ja nju na reklamaciju da znam da od toga ima vajde nego osećam da ću 30 dana biti bez muzike pa reko prvo da pitam ovde...

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misliš na akumulator? Ne verujem, kupio sam ga kad i ti ako se sećaš :) A i da jeste, zašto neće da se upali dok ne resetujem, nije znači da se sam resetuje jer nema dovoljan napon....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa posto ima unutra procesor,sklon resetovanju pomislih da ga mozda iztripuje los napon.Kako ti je povezan?Preko kontakta ili na zivo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preko kontakta.

I nema veze da li sam ga pre skidanja pločice ugasio ili je ostao upaljen, probao sam i to. Naravno, pločicu ne skidam na živo, već ugasim auto, ugasi se i HU, zatim skinem pločicu, a nekad ugasim HU pa tek onda auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne cuje zlo,ja moju plocicu skidam i stavljam bez gasenja HU.Dum,tras,za sad se nije zalio al me ne bi cudilo da pobrljavi. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dao si mi ideju, probaću al treba se setiti, da svaki put prvo ugasim HU pa tek onda auto, a kad ga palim kao i obično, auto pa pločica pa on :) pa da vidim dal će se tad dešavati, ako je tako spreman sam za kompromis :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Našli smo se :D

Jbg, priznajem ipak da je zvuk odličan mada nisam probao drugi HU na mom novom ozvučenju (elipse plus basevi sa odvojenim visokim napred plus pojačalo za vufer u bridge), ali ja sem toga ne razumem zašto nije malo kvalitetnije to sve, al o tome ima već tema....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene jedino nervira sto joj treba posle paljenja ok 20 sekundi da bankira USB stik od 2GB.Pusti ona muziku odma,al nema trazenja dok ne odradi bankiranje. <_< Ne znam koliko bi trebalo nekom drugom HU.Mada to zavisi i od brzine stika.

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije baš tako strašno, uređaj od 4 giga mi pokrene posle 3 do 5 sekundi, ali zna da smara sa određenim pesmama bez nekog pravila, pojedine učitava do 10 sekundi mada je to retkost, jedna u 100, a sve to nema veze sa veličinom fajla pa da kažeš kao baferuje...

Pesmu uglavnom pokrene za 2-3 sekunde, nekad za 5, to je recimo prosek...

Tako da učitavanje samog usba traje 3 sekunde plus koliko mu inače treba za tu pesmu na kojoj je stao...a da, ako si usb u međuvremenu koristio na kompu, krenuće od prve pesme iz prvog foldera...

Ali neke neće uopšte da pročita, a na jednoj sam slučajno tako probao sledeće, otvorio je u winampu, u file info pod onim artwork unchekirao sličicu za artwork i otada je čita :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nismo se razumeli.HU pocinje da svira skoro odmah po paljenju,tamo gde je zadnji put svirao pre gasenja.Ali na ekranu pise BANKING i prvih desetak sekundi ako pritisnes premotavanje cele pesme on samo vrati na pocetak te pesme koju vec svira.Posle desetak sekundi vec mozes da preskaces pesme,al ceo banking zavrsava tek za 25-30 sekundi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hebem li ga,radi neki bufer celog stika.Tek posle toga imas komplet pregled svega na stiku.Ima kao opcija da upamti bankinge al nisam imo zivaca da citam cemu sve to pa se jednostavno strpim 30-ak sekundi pre no sto pocnem da tandrljam po njemu. :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaa misliš izbaferuje imena tj sadržaj stika...ne same pesme naravno :)

I imaš celo drvo tj tree pesama i foldera po kojem skroluješ dok ide pesma, ne razumem? ja to nemam i ne pitaj kako doći do 5og foldera pa 15e pesme, zaboravićeš dok pročitaš :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne lezi vraže, juče je ugasim pre nego sam ugasio auto, upalim auto, stavim pločicu, neće da se upali....

Tako da nema veze vraćao je na živo tj upaljenu ili ne....izeš ga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već jedno nedelju dana mi se ne dešava ovaj problem, ali pazi sad ovo...

Upalim ga juče i da pojačam zvuk kad otpade točkić :wallbash:

Probam da ga malo pritisnem kad ga vratim, al svejedno, nekako je labav...

Toliko o brendu Alpine, 6 meseci i otpadaju dugmići

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si resio (otkrio) sta je bio problem koji je uzrokovao ne paljenje Alpine?

Meni se to desilo jedanput prosle jeseni i resio sam do prvog semafora, ako se dobro secam tako sto sam ugasio pa ponovo upalio auto.

Medjutim danas mi se desilo i ne mogu nista da uradim da ga pokrenem, palim gasim auto, skidam i stavljam plocicu i nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao reset dugme i prsviralo je cudo!!!

Fala Bokija

Ako nekome zatreba reset se nalazi ispod plocice, dakle skine se plocica i gurne se olovka u rupicu u kojoj se vidi crveno dugme (jedina crvena tacka na celom CD/u kad je plocicia skinuta)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^ To ti pričam, reset uređaja....i izgubi sva podešavanja :thumbdown:

Nisam rešio problem, pošto mi sad i dugme spada, shvatam da sam kupio brend a ne kvalitet izradnje i dižem ruke od ćorava posla....zvuk je dobar, to je posebna priča.

Koji model ti imaš i koliko je stara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskopah i ja temu :D

lm, kupio sam pre par dana ovde na forumu Alpine CDE-101RM.

Sve "radi", cita diskove, ocitava najnormalnije USB stikove, radio stanice, ali....

Uredjaj jednostavno nista ne pamti, od podesavanja zvuka do radio stanica. :angry:

E sad, ne znam da li ima neki fazon da se to sve memorise, ali kontam da kad jednom namestis uredjaj treba sam da pamti podesavanje, ipak je ovo 21. vek.

Ako neko zna neku foru da sacuvam podesavanja ili da nosim na reklamaciju, posto je uredjaj jos u garanciji?

Sta mi je raditi?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...