Jump to content
FAS Goran
radoznali

Koje zvučnike 10-ke uzeti za Punta?

Recommended Posts

Stos je sto te glupe kasete kostaju previse, ne bi ljudi bezveze to sekli :)

Zovi Deltu, ili otpade, pa ako naletis, na neku normalnu cenu, takodje Kanibal je imao razne adaptere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Užasno su skupi, ali JBL koje sam čuo u Big Bang-u stvarno sviraju za sve pare. :unworthy:

Pa ako možeš da se otvoriš...

Inače se slažem da su ostali (pioniri, pana-sony-ci i ostali manje više isti).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko gde mogu da se nadju ovakvi adapteri za zadnje zvucnike za punto II. Postavljaju se pozadi na mesta gde dolaze 10-ke i na njih se stavljaju 13-ice. Gledao sam kod coveka u Uzicu i znam da postoje. Zvao neke radnje i servise po Srbiji sto sam nasao po internetu i nigde nema. Zapravo svi kazu da tako nesto ne postoji.

http://www.ronis.hr/?fiat/104/adapter-zvucnika-punto-zadnji-13cm/K668

Edited by lnzarko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos dva pitanja :) I zahvaljujem na svakoj pomoci jer oko muzike nemam pojma...

Koliko je bitno da cd plejer i zvucnici budu od istog proizvodjaca tj. iste marke, da li to utice nesto na kvalitet zvuka?

I sto se tice snage. Da li mogu da stavim plejer na kojem pise 50w X 4 i da na njega povezem zvucnike koji su 40w. Da li ce to unistiti zvucnike ili da trazim zvucnike od 50w ili slabiji plejer?

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko gde mogu da se nadju ovakvi adapteri za zadnje zvucnike za punto II. Postavljaju se pozadi na mesta gde dolaze 10-ke i na njih se stavljaju 13-ice. Gledao sam kod coveka u Uzicu i znam da postoje. Zvao neke radnje i servise po Srbiji sto sam nasao po internetu i nigde nema. Zapravo svi kazu da tako nesto ne postoji.

http://www.ronis.hr/?fiat/104/adapter-zvucnika-punto-zadnji-13cm/K668

Vitez

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam lepa iskustva sa Pioneer mp3 plejerima, mada im je intervejs malo nelogican, bar na ovim mojim...

Pojacalce je solidnog kvaliteta, i za normalnu umerenu muziku lepo rade posao. Panasonic mp3 je takodje pristojan, ali nesto slabijeg pojacala, sto se oseti na vecoj snazi.

Oni no name mp3 plejeri ne mogu da im prismrde sa kvalitetom zvuka, i vrlo rano krece da probija pojacalo.

Sto se tice uparianja zvucnika sa plejerom, mislim da to nema apsolutno nikakve veze, neki jeftin a dobar setup, je naprad da stavis neke pristojne dvosistemce(mogu i manji), ili cak izdovojen visokotonac u stub, a pozadi u dasku da ubacis 16.5 kvalitetne zvucnike, i to je dovoljno sa solidnim mp3 plejerom da se sit naslusas muzike.

Sto se tice uklapanja snage plejera i zvucnika, tu sve na sve pase, i sve mozes da spalis sa svacim.

Dakle ne treba na to da obracas veliku paznju.

Bitan savet je da kad odvrces potrudis se da napravis ravan signal, bez modifikovanih naglasenih basova na ekvilajzeru, i da nikad ne odvrces do kraja.

Tj da pojacavas, dok ne cujes da se zvuk deformise , jer si onda vec preterao...

Edited by bax76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice plejera preporucio bih ti u toj ceni neki Pioneer iz DEH - 3000 serije, svi imaju 4X50W i mosfet pojacalo koje daje dosta kvalitetniji zvuk od obicnog :thumbsup: ima dosta modela da se nadje polovnih naravno posto su cene novih malko jace. Imao sam 4 razlicita komada (vole da ih kradu jbg) i na svakom su bili My link i pojacalo i wufer iste serije :thumbsup: sada kod nas nema tih zvucnika u prodaji pa bih ti preporucio nesto iz ove serije My link posto su trosistemski i imaju mnogo lep i kvalitetan zvuk a neverujem da bih se ti zezao da sprovodis visokotonce. Ja sam kod drugara ugradio te 13-ice i cuju se i vise nego dobro :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napokon sam nabavio adaptere za zadnje zvucnike za Punta. Na mesto gde dolaze 10-ke postavlja se adapter za 13-ice i stavljaju se zvucnici (naravno 13-ice). Evo kako to izgleda.

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

Smatram da je ipak bolje resenje od 10-ki za one koji nece da seku policu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisam jos montirao. Ovo sam stavio na nosac police koji je malo polomljen pa sam ga zamenio. Inace su ovi zvucnici bili na renou i svirali su odlicno. I velika je razlika da li sviraju da fabricki CD ili Pioneer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa zadovoljan sam, a pošto sam par dana imao isti taj model ali dvosistemci, ne sa odvojenim visokotoncem, mogu reći da je i tu razlika primetna, samo time što su na višljem mestu a ne dole...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel nazad gde su fabricki zvucnici mogu da se stave elipse ili moraju samo krugli? I jel samo desetke mogu bez adaptera posto hocu da ih menjam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćao svima! Pišem po prvi put na forumu. Hteo sam da vas pitam za par saveta.

Hoću da provučem kablove ili da iskoristim postojeće za zvučnike. Na slici se vidi plus i minus, i 4 žice koje ne mogu da nađem gde se završavaju.

zvu1.jpg

Moj model nije imao fabrički ležište za radio već pregradu za stvarčice, kao na slici.

zvu2.jpg

Da li ima neko ideju gde da tražim kraj tih kablova ako su uopšte namenjeni za zvučnike? Inače kablovi su bili izolovani sa onom tkanimom, kojoj obmotavaju sve grupe kablova, pa cenim da je to tako ostavljeno fabrički. Nemam pojma da li je tu nešto rađeno pošto sam kupio kola iz uvoza. Inače masku za radio sam lepo prosekao i fino je sela. Namučio sam se malo jer je tvrda plastika. :unworthy:

Druga stvar koju sam hteo da vas pitam su ležišta za zadnje zvučnike. Original zvučnike nemam pa sam kupio neke SONY 40W za 2500 RSD. Činimi se da su milimetar dva veći u prečniku od ležišta za zadnje zvučnike. Da li se oni inače nabijaju ili sam se malo zajebao? Ja sam mislio da sam se zajebao pa sam kupio još jedan par od 87mm. :question: Ma bili su 900 RDS, pa reko daj da uzmem pa koje pašu. A na ležištu ima mseta za dva uva pa sam morao dva uva da pokidam na zvučnicima, ovim SONY. Baš glupo što FIAT nije pravio nešto standardno. Fina kola.

Evo gde sam sve tražio kablove.

zvu3.jpg

zvu4.jpg zvu5.jpg

Mada je bio mrak teško da bi se snašao u šumi. Planiram da kupim PILE. Ono što telefonisti koriste. Prikačiš na jedan kraj, a ono pijuče kada približiš pipak kablu. Ili mnogu da probadam kablove sa iglom pa na istrumentu da merim otpor, odnosno da mi pijuče na kratak spoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

USPEO SAM! Evo kako je protekla ugradnja zvučnika. Za sada samo zadnjih.

Napravio sam malo slikovito upustvo za buduće entuzijaste. Neke smernice sam pročitao ovde na forumu. Ne znam tačno koji post. Našao sam ga prvi put kada sam se prijavio na forum posle nisam nikad uspeo da ga nađem! :thumbdown:

Uglavnom u mom Puntu mk2 EL 1.2 ima 4 fabričke žice. 4 žice za prednje zvučnike i 2 za napajanje. Napajanje ide preko osigurača br. 39.

rr1.jpg rr2.jpg

Zice za zvučnike završavaju u vratima. U suštini nije ni bitno kuda, ali ako nekog interesuje iscrtao sam na donjim slikama kako se protežu žice.

rr3.jpg

Uzeo sam neke SONY zvučnike od 2.500 din koji su prečnika 10cm, ali imali su viška neki milimetar pa sam morao da ih sa čekićem i šrafcigerom nabijem. Sada se drže bez ikakvih šrafova. :whistle: Malo sam im oštetio gumu zalepljenu za ivicu, ali neka žrtva je morala da padne. Pored polomljenog plavog osigurača za crevo u vratima i jednog plastičnog dela od maske za prag nije strašno. :whistle:

rr4.jpg

rr5.jpg rr6.jpg

Ovde možete da vidite kuda ide fabrička instalacija za prednje zvučnike.

rr7.jpg rr8.jpg

Ostalo mi je samo da skinem prednje maske i da ih izbušim ili da kupim. Verovatno će da padne bušenje jer sam i masku za radio sekao. Evo slike kako je izgledala prvobitno. Kvalitetna plastika. Baš sam se namučio. :thumbsup:

rr9.jpg

Kada skunem prvu masku...

rr10.jpg

čini mi se da je ova druga (na donjoj slici) zanitovana. Ako budem vukao jače imam osećaj da ću da je polomim.

rr11.jpg

Ako neko zna caku za skidanje neka napiše. Bio bih mu jeko zahvalan. Pošto imam malu bebu od 5 meseci :baby: moram da puštam tiho pozadi. Čim se kola pokrenu ona zaspe.

Ovde je mala galerija sa malo više slika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruke im se osusile...Skuplje staklo od muzike...wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav maler :wallbash:

mali savet za ubuduce :whistle: nosi plocicu sa sobom i ostavi otvorenu kasetu ispred suvozaca :yes da vide da je nema unutra :huh:

to je kao neka sigurnost :unsure: ,i znak lopovima da nema plocice u kolima, ali od ovakvih napasti u principu,osim ful osiguranja stakala,nista te ne moze spasiti,nazalost :angry: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio cale fabricki radio i kad je povezao ne radi ekran pola se vidi a pola ne. Pitanje: jel je to mozda povezano sa naponom ili necim slicnim ili je displej pokvaren(sto je najverovatnije)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...