Jump to content
FAS Goran
damirprc

Fiat Punto mk.2 - lupanje (škripanje) u prednjem desnom / levom točku

Recommended Posts

Mehanizam paknova je mozda u stanju raspadanja, mozda zadnji lezaj, paknovi, svasta moze da bude. Skinite dobos pa pogledajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar resena ... skinut doboš ... nije bio potreban ključ... očišćeno i vraćeno ... i ne čuje se ...

 

044f2ddbe4ea92ef081876f882825856.jpg149e7f47008ce40740d06e245a681cff.jpg4c1ade5dd38a31cc5fcadda4d781a623.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava mi se da kada skrecem u levo cujem neko lupknje. Cuje se samo kada je stisnut gas malo jace. Kada ne stiskam gas, ne cuje se nista. Cim pritisnem, pocinje da lupka. Ne mogu da procenim sa koje se strane cuje, al verovatno je sa leve, jer na levu stranu skrecem pa se tada i cuje...Samo kada skrecem u levo, u desno se nista ne cuje... Sta bi moglo biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastava 10,čuje mi se neko lupanje kod levog točka kada prelazim preko neravnina (ne preko ležećih),već na dva mesta stavljan auto na kanal i pregledano sve,"nema ništa za zamenu"..Osećam se kao Stevo Žigon u onoj seriji..A nijedan majstor da sedne u kola i čuje po zvuku..

 

U poslednjih godinu dana zamenjena sva 4 amortizera (nova),šolje,kao i manžetna na homokinetičkom zglobu na toj strani (točku),tako da to nije sigurno..

 

Kod Gorana tek za mesec dana može servis da se zakaže (na dijagnostiku pretpostavljam mogu da dođem i ovako,ali na popravku ne mogu da računam do tada)..Odlepiću za mesec dana..

 

Vrteo sam forum u prethodnih par sati i vidim da svi hvale TIM na Vidikovcu,ali nije valjda da nema ništa bliže..Mislim,ako je već toliko dobar,idem..

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milos1976 imao sam "sličan" problem tj. imam ga i danas. Javio se isto kao i kod tebe posle zamene amortizera i prednjih diskova i pločica. Gledali, proveravali i nikako da nađemo šta je uzrok dok se sam nije javio prošle nedelje kad sam menjao letnji set točkova. Sasvim slučajno dok je bio na dizalici bez točka zakačim ključem kočinu pločicu i prepoznam taj zvuk koji iritira. Na slici sam obelezio šta da pogledaš a to su oni krajevi pločica koji barem kod mene ima mali luft pa kad se pređe preko neravnine udaraju o krajeve čeljusti.

 

sketch-1542894551262.thumb.png.b6ee51f4f209b56fed0ece01e0e5529e.pngsketch-1542895088312.thumb.png.e04af03661166e1803cc7637edb801b5.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svjestan sam da otvaram jako jako staru temu, ali mi stvarno treba pomoć oko ovog problema.

 

1. Problem

- U Prednjem desnom točku, pri brzini većoj od 30km/h se čuje kao čitanje CD-a u radiju, ali čim spustim brzinu ispod 30 taj zvuk se ne čuje (pločice su nove, klješta su očišćena od hrđe i ofarbana)

 

2. Problem

- Ovo sam najviše primjetio kada se vozim sam u autu i što sporije idem i cesta treba biti konstanto grbava (kao mala udubljenja) to se više čuje (Ostavit ću link record-a da čujete kakav je zvuk u pitanju), baš kao da guma lupka od neki dio u prednjem desnom točku, kada sam poslao ovo svom mehaničaru rekao je da je šolja u pitanju, te je zamjenjena ali se ponovo čuje isto, također ću ostaviti i video u kojem probam to da uradim sa vanjske strane i čuje se identično.

Audio: https://crew.ba/problem.m4a

Video: https://photos.app.goo.gl/rpGydSVhakvkdMqW6

U Pitanju su gewinde naprijed.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...