Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Stilo 1.9 JTD - ugasio se i neće da upali?

Recommended Posts

znaci verovetno mi nije otisao regulacioni ventil pritiska goriva...mislim da je senzor pozicije bregaste osovine, sto je jedino i pokazalo na diagnostici.

auto do sada vec desetak dana radi bez problema kad ponovo upali kvar i nece da startuje, ponovo slepanje kuci i nakon dva dana upali najnormalnije. Zamenicu taj senzor koji kosta u leskovcu 4,500 i jos 3000 zamena to je 7,500 onda mi je majstor u ovlascenom servisu rekao da kad menja taj senzor mora skinuti zupcasti kais i da nije dobro da se isti vraca pa da uradimo i veliki servis koji ce me kostati oko 30,000 din. Stvarno gluposti zbog tog senzora sve jovo nanovo. sredicu i to ovih dana ako ne resi problem zapalicu auto jer sam ga kupio pre 20 dana vec 3 puta ga slepam kuci i niko sa sigurnoscu nezna sta mu je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@marybo

za senzor bregaste se ne mora skidati zupcasti kais.

Evo vidi ovde sta kaze serviser.

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi!! Mirko iz Malog Pozarevca

Imam problem sa stilom 1.9 jtd

naime desava mi se da u sred voznje izgubi gas i ja stanem sa strane on se ne gasi ali stoji na 1100-1200 obrtaja i ne prima gas uopste kao da je ugasen..... ugasim,upalim i nastavim da vozim ali naravno upali se ona famozna lampica za motor.... ne desava se cesto ali plasim se da ce jednom stati i ostati tu :)

molim za vase pomoc da znam sta mogu da ocekujem dok ne odem do majstora ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozes da ocekujes svasta

mislim da sam ti dovoljo pomogo a sad aj polako kod majstra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao, i ja sam imao problem sa gašenjem auta u vožnji. U pitanju je stilo 1.9jtd. Išao na 2-3 dijagnostike, kažu možda potapajuća pumpa ili dizne ili pumpa visokog pritiska sa nekim mikrofilterom što je najverovatnije. Pitam koliko para, kaže 30e skidanje mikrofiltera a kasnoje obavezan servis pumpe 300e. Umalo da pristanem jer mi se gasio na 50-100m. Krenem on se ugasi, stanem, sačekam 4-5sek. upalim pa 100-200m pa opet. Nisam imao keša, krenem kuci i usput kupim filter goriva, zamenim i evo godinu dana nemam problema. Zato kreni od filtera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahhaha bas si me nasmejao....

jel treba da se zahvalim na ovoj pomoci :) ?

dejanjtd

ali meni se ne ugasi nego samo radi na 1100 obrtaja i ne prima gas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da i ja dodam svoje iskustvo.

U skorije vreme 2 puta mi se desilo da auto nije hteo da upali, samo vergla. Sto je najsmesnije, slagao je na FLCS skupu (mada mi u tom trenutku uopste nije bilo do zaje*acije :laughing: ).

Saceka se malo, posle toga pali nedeljama najnormalnije, pa sam posumnjao na senzor polozaja radilice. Svratio jutros do majstor Nese na Altinu, prikacili ga na dijagnostiku i moja pretpostavka se ispostavila kao tacna - zapamtio je gresku RPM senzora. Nisam hteo da razmisljam za 3 crvene da li ce me negde u nekoj zurbi zezati, pa je zamenjen.

BoleAbarth nije trenutno imao na stanju originalni koji sam hteo da stavim, pa mi je Nesa preporucio Facet kao zamenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz ljudi samo da javim da sam najverovatnije resio problem sa stilom...

Pozdrav ljudi!! Mirko iz Malog Pozarevca

Imam problem sa stilom 1.9 jtd

naime desava mi se da u sred voznje izgubi gas i ja stanem sa strane on se ne gasi ali stoji na 1100-1200 obrtaja i ne prima gas uopste kao da je ugasen..... ugasim,upalim i nastavim da vozim ali naravno upali se ona famozna lampica za motor.... ne desava se cesto ali plasim se da ce jednom stati i ostati tu :)

molim za vase pomoc da znam sta mogu da ocekujem dok ne odem do majstora ;)

Problem je bio u presostatu klime koji je neispravan a senzor 1

protokomer vazduha i

senzor papucice gasa

nekim cudom ja ne znam kako ide preko njega i davao je lose instrukcije kompu...tako da sam zamenio presostat i za sad je sve ok ...nema zute lampice nema oduzimanja gasa pa cemo videti do kad ,ako nesto bude javljam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, hteo sam samo da potvrdim resenje mirkonija, ciji post je i meni pomogao da ne rastavljam auto na delove kako je bilo krenulo...
Opis problema: u voznji izbaci engine fault i prestane da radi gas, tj na pritisak papucice gasa se ne desava nista (gas umro), al auto i dalje radi, ne gasi se, nego samo podigne obrtaje na leru na oko 1100 rpm. U mom slucaju, vozim ga prvom bez gasa, pa prebacim u drugu, pa se posle nekog vremena vrati gas i posle ide normalno (ovo sam probao na putu do majstora).

Na dijagnostici izbacuje greske:

P0608 izlaz iz VSS, modul A
P0120 senzor papucice gasa
nesto za neki krug protokomera (zaboravio sam tacno)

i nesto za klimu (opet sam zaboravio tacan naziv)

 

uglavnom, pregledao sve kablove, menjao i papucicu gasa, cak sam i novi ECU uzeo...jer tu gresku sa klimom nisam ni uzimao ozbiljno jer logicno nema mi veze sa ovim prethodnim...
Veoma mi je zao sto ranije nisam resenje potrazio na ovom forumu, bar bi se spasio 3 dana nervoze i bespotrebne kupovine novog ECU-a...

 

Dakle resenje je zamena presostata klime i evo sad je sve ok, vozim ga vec 4 dana bez ikakvih problema...

Nadam se da sam nekom pomogao  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/4/2017 at 7:17 PM, skydive11 said:
Pre 2 meseca menjao snezor radilice I ssd ponovo izgleda on crkao.. 
Da li je moguće da crkne tako brzo? 

Kinez? Cena?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas u toku vožnje čuo se čudan zvuk kod fiat stilo 1.9 jtd. Na semaforu sam stao i kad sam hteo da krenem auto se ugasio i  nije hteo da upali, odugurao sam ga do parkinga i opet sam probao da upalim nije hteo kao vergla ali ništa. 

Posle 2 sata sam opet došao da ga upalim nije hteo. 

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan98

Pitanje je prebaceno iz teme o potrosnji u odgovarajucu temu. Moze da bude vise stvari, tesko da ti neko moze nesto vise reci ovako remote, bez dijagnostike.

Cest uzrok zna da bude senzor radilice/bregaste, redje regulator/senzor pritiska... Baci pogled i na ove teme:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/65385-fiat-stilo-19-jtd-gasi-se-u-vožnji-pri-preticanju

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64917-fiat-stilo-19-jtd-gasi-se/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Ivan98 said:

Danas u toku vožnje čuo se čudan zvuk kod fiat stilo 1.9 jtd. Na semaforu sam stao i kad sam hteo da krenem auto se ugasio i  nije hteo da upali, odugurao sam ga do parkinga i opet sam probao da upalim nije hteo kao vergla ali ništa. 

Posle 2 sata sam opet došao da ga upalim nije hteo. 

 

Razmrdaj one žice što idu preko plastičnoj poklopca zupčastog kaiša. (senzor bregaste). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...