Jump to content
FAS Goran
vlajkos

Punto mk.2 - žuta lampica u obliku sijalice

Recommended Posts

Šta znam,meni je nekako simpatičan,ali enterijeri mu nisu jača strana sem jednobojnih. Dvozonska klima deluje upečatljivo,koji poseduje,naravno.I instrument tabla je dobra

Telenor Tapatalk

Edited by Skajnet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde sad pomoc ako neko zna! Sve sijalice proverene i rade, a zuta sijalica upozorenja se pali samo kad:

drzim kocnicu duze od 2sekunde i toplije je napolju! imate li predstavu sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri da li su sijalice od stop svetla odgovarajuce jacine i prekontrolisi kontakte na sijalici i na konektorima da nisu korodirali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali farovi, druže Skajnete! farovi! Jesu bolji,ali baš totalna suprotnost od mk2a.

I ne samo bolji farovi već i bolji i veći retrovizori, znak pozadi i na petim vratima, volanu i još poneka sitnica tipa tog pokazivanja da nešto nije u redu sa žmigavcima i slično. Da, u pravu si, restyle (makar i blagi) je uvek najbolja kupovina jer su ispeglane razne sitnice koje su smetale ili pravile probleme. Meni je lično Mk2b puno lepši od Mk2a baš zbog tih novih farova i maske koji su mu promenili dosta izgled.

Tapatalk

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

restajl ovog punta je po mom skromnom misljenju totalni promasaj, gledam svoj mk2a i komsijin klasik na parkingu svaki dan. te sitnice, znak na haubi volanu i slicno su gluposti. cinjenica je da su mu grdno zeznuli liniju stavljajuci ove oversajzovane farove, koje je strasno tesko namestiti a da ne zaslepljuju. cinjenica da daju vise svetla, ali verujte mi da restauriran far za mk2a zna isto odlican da bude, a i prosto je prelep sa onim projektorima unutra... a mozda je i stara kontrolna tabla lepsa, ali nov sivo crni enterijer mi se vise svidja. :-) retrovizori novi su grdniji ali vise hvataju pa mislim da je to na vozacu da li de da promeni ili ne uz minimalan trosak :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

gde si u zeo i po kojoj ceni? :)

To sto su sedam vati spasava zivot! Dodaje taman toliko potrosnje da se ono govance od sijalice na tabli nikad ne upali :D

Edited by Bokaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, super, nadam se da nece da progore onu plastiku trougaonu, jes da je led, ali 7w je 7w. :/ Kakvo je stanje kod tebe? Koliko ih dugo imas? Obrati paznju na to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je jedna od ranije malo istopljena ali od obicne sijalice. Ove LED imam nedelju dana i nista se nije istopilo. Doduse je volim da vozim malo brze pa se verovatno i far bolje hladi. :laughing::scooter: Cini mi se da nema bas 7W ali mozda i gresim. Sve u svemu sija ko ona kometa sto nas je omasila skoro. E da,proizvodjac je CREE tako da nije lose.

Edited by Dr. Tuborg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.Pre dve nedelje sam kupio punto mk2 2001 god 1.2  8v.Auto ide super, za sada sam prezadovoljan.Medjutim pre pet dana mi se upali gore navedena lampica(koja signalizira da neka sijalica nije u redu)Izadjem iz auta i isprobam sva svetla na kolima i vidim da sve radi normalno.Sijalice nisam menjao,auto je radio normalno 10 dana,a lampica se upalili iz cista mira.Jedino sam primetio kad palim svetla dok okrenem prekidac na poziciju kao da kratko zapisti i upali lampicu.Sta bi mogao biti problem odakle da krenem,bas me nervura da mi non stop sija lampica a sva svetla i migavci rade.?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrlo moguće da će ubrzo neka sijalica da ti crkne,ili pak ti neka sijalica nije iste jačine koja je propisana. usput kao što reče kolega iznad, proveri svetlo tablice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo proveri sijalicu zadnje tablice kao što reče beli, a može da prijavljuje grešku ako staviš u štopove sijalicu jaču ili slabiju od fabričke koja je bila... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

... primetio kad palim svetla dok okrenem prekidac na poziciju kao da kratko zapisti i upali lampicu....

Siguran si da si cuo da zapisti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni npr se desava da poludi i par dana pali bas taj indikator, pritom zapisti kao kad bilo koju drugu gresku prijavljuje, uz text na boardu Side lights failure, takodje je puntic u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svetlo zadnje tablice radi,sijalice nisam menjao jer sve rade,cudno mi je sto se lampica nije palila ranije ako nisu sijalice odgovarajuce jacine.Siguran sam da vrlo malo zapisti,mozda sekund,ali ne bas svaki put.Takodje kad upalim duga svetla,lampica se ugasi na 2 sekunde,i ponovo konstantno svetli.E sad da li moze biti u pitanju neka masa,ne znam odakle da pocnem da trazim kvar,jer me bas nervira da mi stalno sija lampica,a sve sijalice rade.Pozdrav svima,i hvala na savetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slican problem sam imao i resio sam tako sto sam ocistio kontakte na zadnjem stop svetlu.

Malo vode je nekako uspelo da prodre do konektora i napravi problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li ima veze svetlo u kabini sa paljenjem lampice.Primetio sam da kad pritisnem prekidac prema strani vozaca,svetlo se upali,a kad pritisnem na drugu stranu,ne reaguje.Ne znam da li tako treba ili nesto nije u redu,inace svetlo se normalno pali kad se otvaraju vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resen problem.U ptanju je bila pozicija levog fara koju nisam odmah uocio da ne radi. Zamenjena sijalica i vise se na pali lampica.Pozdrav svima,i hvala na savetima.

Edited by slavisa87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...