Jump to content
FAS Goran
vlajkos

Punto mk.2 - žuta lampica u obliku sijalice

Recommended Posts

ok, ali ne pali se ta lampica ni prilikom davanja kontakta...(ili i to ne mora?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lampica upozorenja na kontrolnoj tabli se pali samo ako ti riknu pozicije u farovima ili ako stavis ne odgovarajuce sijalice (recimo LEDiode). Takodje ce se upaliti ako ti nazad rikne stop svetlo itd... Za "glavne" sijalice u farovima nema upozorenja ako crknu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, to sam shvatio, ali moje pitanje je da li prilikom davanja kontakta treba da se upali i ta lampica , pa se nakon nekoliko sekundi ugasi (kao i ostale koje se ugase nakon nekoliko sekundi)...jer ako treba da se upali onda je moja u kvaru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa lampicom koja mi pokazuje, da neka sijalica nije ispravna .. zamenio sam sve sijalice, stavio bas italijanske i opet isti problem .. dal je moguce, da je kompijuter upamtio kvar>?? znaci, stvarno mi nije jasno !!! ostaje samo da skinem klemu sa akumulatora i restartujem to, ako je moguce >?? unapred hvala !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj koliko W imaju sijalice.

Meni su isto tako sve sijalice radile, a prijavljivalo je grsku.

Na kraju se ispostavilo da je jedna zadnja pozicija bila 5W umesto 10W.

Ako nije to, onda treba prekontrolisati kontakte, dzekove, masu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet isto! Samo je sad jos gore jer se u toku voznje lampica pali i gasi pa mi odvlaci paznju. Ja sam ocekivao da je fiat malo "laksi".

Takodje taj problem.sva svetla rade a zute svetlo se pali i gasi kad kako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^proveri da nije riknula sijalica stop svetla, pa se pali i gasi samo kad pritisnes kocnicu :) ako nije to onda uzmi neki kontakt kliner i naprskaj konektore, takodje skini stopke pa naprskaj i konektore tj. onu plocu gde se nalaze sijalice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je sledeći problem: pali mi se žuta signalizacija kad pritisnem kočnicu, a kad uz to uključim i levi migavac isti radi ubrzano (prednji) dok se pozadi naizmenično pale štopka i pozicija. Skinem zadnju svetlosnu grupu i vidim da donji kontakt od pet postojećih na buksni nema one kao limene štipaljkice. Pretpostavljam da tu nema dobru masu ili je nešto drugo? Probao sam samo čišćenje kontakata, ali nisam rešio problem... Neka ideja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^Ako žmigavac radi brže, u pitanju je automat, tačnije, jedna od žmigavac lampica ti ne radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj cale u forda juce stavio sijalicu mesto dvopolnu jednopolnu i nije mogao auto da ugasi a sve mu se lampice palile tek kasnije je sa elektricarem ukacio da ga sijalica zeza neverovatno prava sijalica i sve ok :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam i sam da se ne pali zadnji migavac. Napisao sam da se naizmenično pale štopka i pozicija. Pokušaću nešto pa javljam da li sam uspeo da rešim problem... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:smoke:

Problem rešen vrlo jednostavno. Uzeo sam komadić kuhinjske Al folije, presavio više puta i napravio improvizovanu štipaljkicu, umetnuo u buksnu, uštekao u svetlosnu grupu i ...

:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sad sam se zezao sa tom lampicom (zutom).

Obe zadnje pozicije bile po 5W. Zamenjene sa 10 i zuta vise ne svetli.

Hvala na savetima :unworthy:

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, imam problem na puntu 2,2001,8v, stalno mi svetli zuta lampica za svetla da ne zna neko u cemu je problem? Zamenio sam pozadi sijalice za poziciju posto nisu bile odgovarajuce jacine. Hvala unapred!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jel si probao da iskljucis svetla za maglu?

Edited by Gusar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel žuta sijalica sa znakom uzvika u njoj u pitanju? Ako je to, neka sijalica ti ne radi, ili nije dovoljno jaka, kao na primer ako si stavljao LED diode u poziciju, ili slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po uputsvu, svetla za maglu nemaju veze sa tim. Zadnje pozicije, stop svetla (ne i 3. stop svetlo), i svetlo za maglu pozadi. Ili sijalica ili kontakt. Vajda ovo vazi za sve mk2.

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj punto nema svetla za maglu, led diode takodje nemam i opet ne radi:)

Sad sam procitao predhodne komentare i ljudi pisu suprotno od onoga sto sam uradio, a to je da sam uzeo sijalice za poziciju od 5w umesto od 10w. Ali su mi u fiat shopu rekli da su to ogovarajuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi lepo User manual, pa ces videti. Zadnje pozicije su od 10W, Cesto prodavci i ne znaju. Npr, sijalica za plafon svetlo kod mene je 10w, ali ajd nadji je da odgovara! zato sam stavio od 5W. radi, ali nije to to.

evo ako se vidi. Feu de position arriere R10 puissance (snaga) 10w

DSCN3426.jpg

Mislim da bi trebalo da imas makar zadnje svetlo za maglu. bas bi me cudilo da nema. A zadnje sijalice za poziciju su od 10w,ma sta ti pricali po prodavnicama. Uostalom, probaj pa nam javi sta je bilo.

E, ko mi nadje sijalicu od 10W koja odgovara za plafonjeru (duplu) , vodim ga na pivo!J ednom prilikom sam obisao sve Smederevske prodavnice, ali me svi gledaju k'o da sam blesav, pa trazim tu sijalicu. zapravo, ima od 10w ali je duza nego sto treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko sta se desava ako su sijalice jace od predvidjenih, da li ce i onda prijavljivati kvar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi smelo, napravljen je sistem ako je sijalica manje jačine od predviđene, automatski manje troši struje i prijavljuje grešku kao da ne radi uopšte. A jače sijalice ne bi trebale da prave problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko sta se desava ako su sijalice jace od predvidjenih, da li ce i onda prijavljivati kvar?

Pa neces valjda na spomenute pozicije da stavis jace sijalice? tj da se ispravim, ko je taj sto bi na mesto za poziciju stavio sijalicu od 21W koja je za stop svetlo? Mislim, moze da dodje do greske pri menjanju ako se ne pogleda lepo - isti se tip sijalice koristi, samo razlicite snage.

Ne bi smelo, napravljen je sistem ako je sijalica manje jačine od predviđene, automatski manje troši struje i prijavljuje grešku kao da ne radi uopšte. A jače sijalice ne bi trebale da prave problem.

...osim sto bi mu zadnja svetlosna grupa svetlela ko Novogodisnja jelka! Zamisli da stavi sve sijalice od 21W i pri tom ukljuci zadnje svetlo za maglu! I plus ne bi imalo smisla da buni vozace iza sebe koji bi mislili: Gle ovog, sta nalego na tu kocnicu!?!

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...