Jump to content
FAS Goran
janko

Marea / Multipla 1.9 JTD - ne vuče

Recommended Posts

Jel dimi pozadi crno? Zvuči mi na neki problem sa turbinom, obično kad vrisne se auto nećka tako, ali izbacuje i crni dim pozadi, mada bolje da sačekaš nekog iskusnijeg da napiše dijagnozu.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa gledao sam ne dimi nista drugacije neko kad ima punu snagu. Znaci i kad je lenj i kad ima snagu isto dimi. Jedino kad je lenj onda obrtaji ne prelaze 4000 a i sporo se kazaljka penje do tih obrtaja. 

 

Sto je cudno kad ga palim hladnog ili toplog nije bitno, nekad radi normalno a nekad nece dok nestanem ugasim auto i obrnem kljuc, mada  nekad nece ni tad. Cudno !

 

A kad jednom proradi sve radi ok, cak sam tako dosao iz Austrije. Kad sam se popeo na auto-put pravio je probleme jedno 80 kilometara nije hteo da vuce i bio je lenj, i kad sam ga ugasio i okrenuo kljuc, ostalih 500km je bilo sve ok. I tako drugo jutro kad sam krenuo posle dva kilometra stanem ugasim okrenem kljuc i opet radi normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao slicnih problema s tim sto je meni konstantno slabo vukao a problem je bio banalan puklo je crevo vakuma sa turbine i ona naravno nije punila.Najlaksi nacin da to proveris je da podignes haubu i da pogledas da li kad upalis auto polugica na vakum ventilu turbine krece na dole i ostaje u tom polozaju dok je na leru.Za to ce ti trebati necija pomoc da on pali auto a ti da gledas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam danas malo vremena i izgleda da sam pronasao u cemu je problem. Citao sam ovede negde na forumu da moze da pravi problem protokomer. Uzmem ja i skinem dzeksu koja vodi do njega, i auto kao preporodjen  :scooter:.

Ima obrtaje, super vuce, i kad ugasim okrecem kljuc, opet radi super. Jedino me kopka to sto na satu stoji 6000 obrtaja, a on ide samo do 5200. Pa bih zamolio nekog go zna da mi odgovori koja je gornja granica za obrtaje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Jedino me kopka to sto na satu stoji 6000 obrtaja, a on ide samo do 5200. Pa bih zamolio nekog go zna da mi odgovori koja je gornja granica za obrtaje. 

 

Pa, jesi li ti video ikada na bilo kom autu da ide do kraja onoga što mu je gravirano za brzinu ili obrtaje? Opusti se, imaš dizela, maksimalna snaga mu je ionako na koliko...oko 4.000 obrtaja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jasno je to meni kad se auto krece da ne moze da postigne obrtaje koje sam sa napisao, nego ja pitam u leru kad se auto turira koja mu je granica otprilike.


Jos samo da napomenem da ne bi ispao smesan, od skoro sam vozac dizela... pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika u zadatim i trenutnim pritiscima u usisnoj grani su znak lošeg senzora pritiska u usisnoj grani tako je bilo kod mene, jer kad on neradi kako treba ECU jedinica daje pogrešne parametre ubrizgavanja i usisavanja vazduha i otud loše ubrzanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj problem je skoro identican,dijagnostika je pokazala ovo 
 
dijagnostika.jpg
 
majstor kaze da mora redom,imate li iskustva sa tim sta bi ustvari moglo biti jer nemoguce je da bude sve ,postovanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma taj ce da te odere...ko zna od kada stoje te greske...treba ih izbrisati pa onda da se vidi sta ce da izbaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam danas malo vremena i izgleda da sam pronasao u cemu je problem. Citao sam ovede negde na forumu da moze da pravi problem protokomer. Uzmem ja i skinem dzeksu koja vodi do njega, i auto kao preporodjen  :scooter:.

Ima obrtaje, super vuce, i kad ugasim okrecem kljuc, opet radi super. Jedino me kopka to sto na satu stoji 6000 obrtaja, a on ide samo do 5200. Pa bih zamolio nekog go zna da mi odgovori koja je gornja granica za obrtaje. 

samo ti nadji nov protokomer i stavi ga umesto tog i uzivaj :D

moj problem je skoro identican,dijagnostika je pokazala ovo 

 

dijagnostika.jpg

 

majstor kaze da mora redom,imate li iskustva sa tim sta bi ustvari moglo biti jer nemoguce je da bude sve ,postovanje

pametno ti je deki rekao izbrise sve greske vozi koji dan i opet dijagnostika i videces sta i kako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...