Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
bokija

Fiat Bravo/a benzinci - filter goriva

Recommended Posts

Guest 10757

Nasao sam ga, tacno je tamo gde je @boki1982 rekao, imao kao neka plastika koja treba da se skine, ali nema sanse bez dizlice ili kanala. :)

Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi :thumbup: servis kaze da nije to taj filter..... tj treba drugi, a u AP-u kazu to je jedini za brava-o automobile a moguce je i da auto tog godista nema filter <_< <_< <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce je! moj je 2000 god i nema taj filter goriva (onaj sto bude dole kod desnog tocka u iznad one plastike)... Nadam se da na taj mislis... Koje ti je god auto uopste? Sto to ne predstavis ko sav normalan svet? :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav :thumbsup: pa i ja sam valjda ''normalan'' :thumbsup: ali nisam svet :wallbash:

pise gore 1998 god je auto... u servisu kazu nije to taj filter sto sam doneo nego treba drugi <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paz' stvarno :) pise :) (bosanac, sta ces :))

Vid', ja ti ne mogu pomoci mnogo oko tog tvog filtera, ali mogu ti reci jedno... Nadji nekog dobrog majstora i nek on kupuje delove koje ugradjuje u tvoj auto... Samim tim, on ti daje garanciju na deo.. Ebes to kad te vucaju tamo-'vamo po sto puta, te nije to, te jeste to...Ovako te bole usi i ne razmisljas o delovima :)

evo ti na primer servis TIM Vidikovac

Zna covek fiata u dusu, em kupuje kvalitetne delove, em voli to sto radi, em korektan, em na kraju nije ni skup... De ces bolje :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

cim mi je da idem do tamo :rolleyes:

ali ako tako kazes tj kazete onda vredi 100% :thumbsup:

oni dodju kao Vanish 3 In 1 :thumbsup: :thumbsup:

Hvalaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

- jedini razlog zbog koga sam mislio da postavim filter je kvalitet benzina. jer dosta nasih pumpi, pogotovo onih starijih, imaju prljave rezorvoare. Tako da se cesto unosi u rezorvoar automobila dosta prljavstine.

- Pa smatram da je bolje spreciti nego leciti. alecenje mnogo vise kosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto Goran kaze,filter kao filter nema na tvom autu,jedino ima sito na potapajucoj pumpi!

To mozes da ocistis,mozes ti i sam da ugradis filter,ali nema potreba za tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nalazi se kod zadnjeg desnog tocka (gledano odpozadi) ? Pozadi na sebi ima prikljucak I crevo isto kao sto se vidi na slici sa prednje strane. Za cega to sluzi ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovako ljudi ne mogu da nadjem odgovarajucu temu pa jedino ovde, ili nisam uspeo da je nadjem, skinuo sam plin zbog zajebancije s atestom atestom, sipao evropremijum MBM 95 posto ovaj drugi nema vise, kad upalim auto prvi put cuje se pumpa al u isto vreme ensto i cakće ne znam sta ali cuje se bas negde kao u pregradnom zidu bas iza instrument table,pod haubom nije, pumpa odradi svoje ali se to i dalje cuje, sve dok ne ugasim kontakt, posle se ne cuje kad dam kontakt ponovo, upalim ga ali cesto nece iy prve ali akd ga upalim kad dam gas kao da gubi snagu sve sto vise dam gas kao da vise gubi,tako je do 2000 obrtaja ponasanje a ya preko bas bi morao da dam gas da bi prebacilo ali kao da jedva ima snage da prebaci , a na manjim obrtajima ispod 2000 varira iakao da ce se ugasi, sto se uglavnom i desava
dizne sam mu prao pre mesec dana a ne verujem da je moguce da su opet prljave? sad ostaje pitanje sta je moguc uzrok tome ako iko moye da predpostavi ,ynaci ko vecini sto se desilo vise mi je pun biiip da se tako iyrayim ali moram , stalno me nesto jebe dodje mi da ga vozim na otpad!!! i vise u p materinu!
ako ima nekog dobre volje da me posavetuje hvala unapred!

Edited by danijel88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da ja probam... to sto "cakce" bi moglo biti da ti je upaljeno grejanje. A ako je prekidac ipak na poziciji LOW, svejedno proveri da ligreje, nakon par minuta naravno, mozda je ostala zaglavljena klapna, ima dosta pisano o tome. http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=50004&hl=%2Bklapna+%2Bgrejanja+%2Bkabine

 

 A variranje obrtaja moze biti / je povezano sa zaprljanim leptirom gasa.  http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=44458    http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=27728

Share this post


Link to post
Share on other sites

vandu

 

to sto se culo izgleda da je bilo do pumpe 
a za  variranje obrtaja u pravu si - zaprljan leptir gasa
hvala!
 

 boleabarth

 
Nazalsot bio si u pravu pumpa je stradala kao sto si i rekao, nije imala dobar pritisak pa zato i gusilo  kad je hladan motor i nije primalo gas, a izgleda da je to sto se culo da nesto ''cakce'' isto zbog pumpe za benzin
100 evra za pumpu i ruke 

Hvala vam na dijagnozi! 

Edited by danijel88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

Kupio sam filter za gorivo koji se nalazi ispred zadnjeg tocka (Bravo 1.6 16v 1997. god) posto mu je vreme da se zameni.

Medjutim nastao je problem originalne zabice koje se nalazi na kopci su mi pukle i neupotrebljive su a na novom filteru (koji pasuje) ne odgovaraju zabice.Da li je neko imao problem takav vrste i ako ima neko da mi kaze kako ovo sve sredim? :) btw filter odgovara (kupljen u ap sportu). Poz

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki poozdrav...googlajuci na netu o problemu koji imam na autu naletim na vas forum, pa evo da okusam srecu ovdje...jer nigdje jos nisam nasao rijesenje :)

Kada vozim auto, ono normalno petom i 80-90 sve ok, ali kada trebam da usporim ili skroz stanem, pa ponovo da nastavim voznju nece gasa ni sekunde, ne gasi se, ali nece gasa...ponasa se kao kad ima vode u benzinu....moram ga ugasiti pa ponovo upaliti da bi nastavio dalje ponovo do prvog usporavanja....

Bio sam kod elektricara i kaze da je sa strujom sve ok i da bi problem mogao biti u filteru goriva...odem danas u autodijelove koji takodje uz to ima i svoj servis da zamijenim filter, medjutim kad ga je digao na dizalicu tazio filter goriva i nije ga nasao (nije bio majstor nego vlasnik tog servisa) i on je dosao do zakljucka da fiat brava 1.2 16v 1999 god nema filter goriva...iako imaju u prodaji filter za to auto...

Je li imao neko slicnih problema, i ima li navedeni auto filter goriva? svaki savjet ili pomoc dobro dosla.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj auto nema filter goriva, nije nemoguce da ni tvoj nema. To jedno a drugo da je to do filtera imao bi problema stalno, mislim.

idi na fiatdalys.lt  ukucaj broj sasije i idi na fuel-injection-system i pokusaj da nadjes dal ima filter goriva, ja ga za moj auto nisam nasao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...