Jump to content
FAS Goran
nixonns

Tipo / Tempra - prevelika potrošnja ulja?

Recommended Posts

Znači troši ti 2,5 litara na 1000km? Onda nemoj da daješ pare na skupu seleniju nego sipaj neko gusto i jeftino, sae 20-50 a i gušće (ako postoji, a nadam se da postoji). Sad je leto, svako "tanko" ulje će pre da ti provuče kroz auspuh. Samo gustina druže. Ja sam na vektri sipao fam-ovo 20-50, i smanjio mi potrošnju ulja i manje "čurio" :) . Probaj njega, dobro je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ufff ,to je bas mnogoo velika potrosnja :wallbash::thumbdown:

probaj sa optimom,modricom ili tako necim 20W50 ,sipaj slobodno,nece mu nista biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuuuuuuuuuuuu...!!! Ti ces kroz ulje vrlo brzo da potrosis koliko bi te kostala puna generalna :D

Odradi bre motor!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta potrosnja je kod nekih novih auta normalna ima negde na forumu toyota neka 30 000 evra siba vise od litra kod mog oca u firmi ww kedy oko 800 grama na 1000 a 2003 god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima,kupio sam modrica ulje,long life,20-60 i sada to trosim :D pa cemo videti sta ce biti....A sada da ne otvaram novu temu evo odmah da kazem novi problem....ovo mi je sada veliki problem prvo zato sto ne smem nigde da putujem,na more recimo a prosle godine sam sa njim isao bez ikakvih problema u CG,osim sto je trosio ulje naravno :),od pre par meseci nesto krene da trucka da se cuje nesto kod table(digitalnu tablu ima) i to kad se trese nesto kod table(ne znam tacno odakle se to cuje ali tu iz predela table dopire) krenu svetla da se gase ,tabla se gasi radio ne radi..) i odjednom stane kad krenem opet da upalim vergla ali nece da upali.Odem kod majstora on proveri sve zivooo dolazi struja alternator radi ,bacaju se varnice na svecice sve radi a on nece da upali,tablu sam menjao pa opet isto,ceo dan je majstor gledao kola i hvata se za glavu covek ne zna....Kad majstoe ne zna ko zna da uradi....ako neko zna nekog je..no dobrog elektricara da preporuci u Novom Sadu neka kaze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poazdrav svima,imam jedno pitanje u vezi ulja koje da stavljam u Tipa,91 god. 1.1 motor....Trenutno stavljam lukooil ulje 10-40 polusinteticko...a hteo bih da stavljam seleniu 20-50,mozda mi to smanji potrosnju ulja....A neko mi je rekao da je menjao razna ulja i stavljao seleniu u svog tipa i ista je potrosnja bila.Moj trosi 2,5 deci na 100 km. pa se nadam da ce mu selenia malo smanjiti potrosnju....Da li vi mislite da treba da ostanem na lukoil ulju ili da stavim seleniu? Hvala unapred :)

Ja sipam seleniu gold 10-40 u mog tipa 1.6 i manje troši ulja bar kod mene a nekih 8evra je litar

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sipam seleniu gold 10/40 takodje.trosi ulje ,naravno.primetim narocito kad predjem 5k kilometara sa tim uljem.ali u uputstvu za tipa pise da je normalno da bude :

Tipo 1372-1581 .... 50g/100 km.

Tipo 1697 Diesel - 1756 i.e ....90g/100 km.

tako da moguce je da trosi 0.5l na 1000km ili preko 2l od zamene do zamene.tako kaze knjiga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje mi je par milimetra ispod minimuma na meracu, posto imam plin, procitao sma po forumima da na plin vise trosi ulja nego na benzin, pogotovu fiatovi motori hoce da trose ulje i kazu da postoji neka fabricki dozvoljena potrosnja ulja na benzincima.

Posto mi je prethodni vlasnik reko da sipa seleniu a ja vec imam seleniu (za automobile na gas) 15w - 40 od prethodnog automobila (ostala jedna konzerva neotvorena), da lismem da dosipam jer ne znam koju je seleniu sipao prethodni vlasnik, (renutno nisam nesto pri parama da menjam komplet ulje a ovo sto je u motoru vec sipano majstor mi reko da ne treba da se menja jer je "masno" (naravno bilo je to dok je jos nivo ulja bio iznad crte). malo mi slabije vuce auto, auspuhu mi dimi beli dim i ne smrdi na pregorelo ulje, isto i na iberlaufu mi izlazi beli dim i ne smrdi na ulje nego se oseca na plin.

Tempra 1.6

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve je to normalno beli dim i ostalo to je zato sto je napolju ladno

ali ne bih ti savetovao da mesas ulja nego kupi jos jednu neotvorenu kanticu selenije za gas i onda zameni komplet ulje ne treba ti vise od 4 litre... tako da ti je to puno jeftinije nego da radis generalnu na prolece...

kupi jos jednu kanticu i teraj....

pod konzervom podrazumevas konzervu od 2 L

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zeznuo sam se nije selenia neo VS gas 15w - 40 1 litar konzerva, uf dobro sam vio sad inace svasta bi bilo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas ti gajbu od mene dugujem ti, ne brini nisam od onih koji ostaju duzni, prvom prilikom za bg eto mene kod tebe u zemun na pivo (naravno ja moram sok jer mora da vozim posle za palanku i to ne mnogo jer cu morati ko ker posle svaku banderu ... da obelezavam :laughing: ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...