Jump to content
FAS Goran
Singer021

Fiat Stilo 1.9 JTD - kompjuter

Recommended Posts

Da li neko moze po broju sasije da mi kaze koji model centralnog kompjutera pase na mog Stila?

Broj sasije je ZFA19200000359374

Hvala

Naime, problem je u tome sto mi od zamene kompjutera neradi klima. Kompjuter je menjan jer papucica gasa uopste nije reagovala na pritisak noge. Sumnjam da mi je stavljen pogresan komp pa samo da proverim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel nije mogao da se reparira kompjuter?

Mozda je i mogao, ali ga je majstor ipak zamenio. Mozda da zvuci losije da bi oteo vise para, ko zna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrteo sam malo po eper-u ali nisam uspeo da nadjem glavni kompjuter.

Moze neka pomoc od iskusnih kolega?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vako stoje stvari, gore gde pise chasis No ukucas poslednjih 6 cifara broja sasije i kliknes na search dugme, to je cela mudrost. Posle toga program ti izbaci sve detalje o kolima. Meni je sve pogodio, bolji je od horoskopa :)

Trebalo bi da je to pod br jedan - mada sto vise gledam ovo, sve vise nemam pojma :wallbash:

Edited by Kejd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste ono pod brojem 5 centralna elektronika. Majstor je napravio problem ukoliko nije upario motorni racunar i centralnu elektroniku. U principu,kada se menja na otpadima prodaju zajedno motorni racunar,centralnu elektroniku i kljuceve. Razlog je prost jer je motorni racunar zaduzen za pokretanje kompresora klime. Posto komandu da ste ukljucili klimu motornom racunaru daje centralna elektronika ukoliko neko od njih je iz vozila bez klime eto problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Ovo mi zvuci kao to. Majstor je menjao onaj racunar pod haubom sa leve strane, ali mi je ostao isti kljuc. Jel moze neko pojasnjenje kako da proverim da li su motorni racunar i centralna elektronika uparena? Sta je to sto je menjano - centralna elektronika ili motorni racunar?

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto je menjano je motorni racunar. Proveri brojeve na starom i ugradjenom. Postoji Boschov broj sa deset cifara 0 281 010 ... Da li su upareni ti ne mozes da vidis, nego pravac neko dobar sa examinerom pa neka ocita konfiguraciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Jbg-a, stari mi nije vracen. Zato sam i zeleo da mi neko ko zna sa eperom kaze koji je fabricki kod mene pa da probam da uporedim. Znaci menjano je ono pod brojem jedan a ne pod brojem 5? Jel znas nekog dobrog u Novom Sadu sa examinerom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto je menjano je motorni racunar. Proveri brojeve na starom i ugradjenom. Postoji Boschov broj sa deset cifara 0 281 010 ... Da li su upareni ti ne mozes da vidis, nego pravac neko dobar sa examinerom pa neka ocita konfiguraciju.

Jbg, stari mi nije vracen. Zato sam i zeleo da mi neko ko zna sa eperom kaze koji je fabricki kod mene pa da probam da uporedim. Znaci menjano je ono pod brojem jedan a ne pod brojem 5? Jel znas nekog dobrog u Novom Sadu sa examinerom?

ako odes kod stojanova samo dekija trazi,rasetu ti ne preporucujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze li neko da mi objasni gdje se tacno nalazi body ecu?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Traži ovako nešto:

ecu.jpg

Nisi napisao kod kog Stila, koje godište?

Isto tako, džabe ti je i kada ga nađeš, jer ne možeš ništa raditi sa njim. Niti imaš poseban alat, niti imaš znanje. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

stilo 2002 1.9jtd 85kw :) samo me zanima gdje se nalazi...zar to (na slici) nije motorni ecu? ili je to isto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije isto, na slici je motorni ecu.

Ti ustvari pitaš gde da ubodeš dijagnostiku...to te zanima?

Ako je to, onda otvori ova vratanca i to je sve:

stilo2.jpg

Prvo će se otvoriti do pola, a onda povuci dole još malo da se otvore skroz. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ni meni nije jasno sto je to body ecu...majstor kod koga odrzavam auto( radi samo italijane) je rekao da je mozda crkao body ECU (pitao ga misli li na motorni ecu kaze ne taj) jer sam imam problem sa loose connection + 666 gresaka + paljenje hladnjaka na -2 :)...primijetio sam da ovu gresku izbacuje uglavnom kad se auto ohladi, rijetko kad je zagrijan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mjesec dana nisam imao problema niti gresaka do juce...opet ista stvar..

evo i video :)

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav za sve clanove foruma ...

Ovako prosle sedmice mi se desio problem stilo poceo sam palit ventilator motora , auto bilo parkirano ugaseno ... na ECU ploci kad se otvori ima crni tranzistor probio na sredini .... interesuje me gdje se moze nac EKU i da lije tesko to promjenit .... hvala unaprijed

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...