Jump to content
FAS Goran
tox

Pritisak u rezervoaru?

Recommended Posts

Kada odvrcem cep od rezervoara cuje se sistanje i par sekundi vazduh uzlazi napolje.

Da li je to normalno ili je neki odusak zacepljen?

U pitanju je fiat brava 1.8 16v

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je normalno,

ne valja ako je kontra, tj ako po otvaranju uvlaci vazduh unutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko sto rece covek,tako treba.Ne valja da uvlaci vazduh i takodje ne valja ni kad je neutralan pritisak.Rezervoar mora da bude pod nekim pritiskom.To obezbedjuje ravnomernije snabdevanje motora gorivom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto mi rezervoar uvek pun, pa kad predjem oko 400-500km (negde oko pola) odem do pumpe/švercera i kad otvorim rezervoar, on uvuče tri kubika vazduha. Pisao je neko to skoro, ali pisao da njemu izleti vazduh van. Komentari su bili da je to dobro i da ne bi valjalo da je obrnuto. E pa, kod mene je obrnuto. Doduše , u zadnje vreme, ja malo-malo pa otvorim rezervoar samo da uvuče vazduh pa tako teram još 100 i kusur km, pa opet isto.

Interesuje me zašto se to dešava, da lije čep loš? da lida ga malo nečim probušim, jer kapiram da mu pravi vakuum pa se pumpa muči da dovuče gorivo do motora.

Hvala

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je nesto sto sam ucio na fakultetu. Zove se podpritisak. I moze biti veoma opasno. Ako vam kazem da su radnici istakali zeleznicku cisternu i zaboravili da otvore na drugom kraju poklopac za protok vazduha a kao rezultat toga se cela cisterna sa sasijom iskrivila kao limenka. I to odjednom! Tako da su inzinjeri iz FIATA definitivno ostavili negde otvor za izjednacavanje pritiska da ne bi doslo do vakuma!!!Tako da ce ti verovatno neko iskusniji reci gde je to. Mozda je doslo do zapusenja jer nam je kvalitet goriva inzvaredan!Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni sisti od prvog dana. Postoji sigurno neki ventil, ali moguce da ima toleranciju da gorivo ne bi vetrilo. Definitivno je podpritisak, ali ne bas jak da bi napravio neku stetu.

Da je stvarno jak ne bi nikad uspeo da skines cep.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lelee i meni uvlaci vazduh kad otvorim rezervoar :wallbash:sipam pun, vozim skoro do rezerve i opet simpam pun, od kako sam kupio auto sipam po tom "sistemu" i (sa nesigurnoscu tvrdim) uvlaci vazduh od prvog dana...

pu ebem mu lebac! :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

idem da ga trazim, ionako od zvezde i njene igre nema nista :)

u medjuvremenu sam zvao ovog majstora sto mi odrzava auto, i on mi rece da je nije nista strasno i da ne moze da izazove neki veci belaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na eperu se može videti slika rezervoara. Meni isto uvlači vazduh ako ga snizim do rezerve. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bez panike. Sve je u redu, kod mnogih novih kola je potpuno isto. Odusak verovatno ima neki ventil koji regulise pritisak, nije obicno crevo kao kod juga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno je da u rez. bude mali pritisak i kad otvorite da se cuje vazduh kako sisti,nista se ne bojte, tako pise u fabrickom uputstvu

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari,neka mi neko objasni zasto mi se stvara vakum u rezervoaru dok vozim. naime,nije bitno da livozim na plin,ili pokusavam da vozim na benzin,posle recimo 5-10 minuta rada kada otvorim cep cuje se da uvuce vazduh i to bas fino. nova benzinska pumpa.novi filter goriva,dizne isprane i proverene,struja ok,MAP senzor nov,lambda nova ali na benzin moze da radi samo kada ga drukam na pedalu. pitam da liovaj vakum ima uticaja na moj problem sa benzinom. na plin potpisuje trecom :smoke:

Bravo 1.6

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaki rezervoar mora ima odusak da se ne bi stvarao vakuum,verovatno se kod tebe zapusio

Share this post


Link to post
Share on other sites

i sada samo po sebi namece se pitanje,na fiatu bravo 1.6 16v gde je odusak da bih proverio,i da li taj vakum utice na rad motora

Share this post


Link to post
Share on other sites

utice na rad motora nalazi se sa gornje strane rezervoara

moze da utice na pad pritiska u na pumpi a samim tim i na rad motora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da skidam rezervoar da bih ga ocistio? ma bolje da vozim sa dva kruga odsrafljenim cepom,interesovalo me je da li utice na rad motora,znaci utice,hvalaaaaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene na stilu se desavalo da pravi vakum u rezervoaru  na cepu rezevoara ima ventil sa oprugu gurne se ventil i podbaci nesto iznad ventila  da bi ostao otvoren  i vise nema vakuma :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako da ocistim odusak benzina, obicno se nalazi pored cijevi kod amortizera ali kod mene nema. Gdje se tacno nalazi? Problem je kad sipam gorivo i odvnem cep izbije veliki pritisak, sad vozim otvorenog cepa.

Ako neko zna odg bio bi mu zahvalan

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opusti se i stavi taj čep normalno. ;)

Sad nakon spajanja pročitaj ostale postove (odgovore) na ovoj temi. Na svakom autu sam imao taj podpritisak koji se stvori i sve je to ok, nemaš razloga da se nešto posebno brineš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...