Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Mnooogo dobro izgleda!!!!  :unworthy:

Gledajuci ovu sliku gde je slikan od napred, nesto mi hvali, kao da bi trebalo nekako tockovi da idu napolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tockova tice sve je knapp. kad se skroz gewinde spuste tockovi prolaze u milimetar i ne grebu. tako da nema nista sire niti distancera.



Pragove i spojler nisam ofarbao jos pa cu vidjeti kad sta i kako sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta cemo sa mojim puntom ? Mislim da mogu distanceri ?

Tesko da mogu distanceri, I tebi su felge i gume knapp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na autu su zamjenjene dizne postavljene iz golfa 4 1,6 16v, na air/fuel saticu je sada znatno bolji omjer zrak/gorivo, pogotovo u 4 i 5 brzini prenosa. Nisam jos nista oko mape radio. Zamjenjena je nova sajla za odabir brzina sada ide kao mlijeko iz brzine u brzinu. Na 98 oktanskom benzinu kraj 4 brzine je 170km/h ostala jos cijela peta. nisam imao vremena da je isprobam, jer je stalno bilo sustizanje kretena koji voze 100 u lijevoj traci auto puta. auto vise nisam vozio vani samo loko po gradu tako da nisam nista vise probavao.

Rad na turbini je u blagom zastoju radi obaveza koje sam imao, ali sakuplja se po malo sve sto treba.

evo jos koja fotka: 

img20130601164830.jpg

img20130601164758.jpg



Nisu neke fotke ali stvaarno nestignem nista bolje...

Edited by edinko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ganjam OEM stil tako da mi to nije na listi potreba. Jedino moze da vas "strefi" jedno iznenadjenje vezano za felge ako budu mogle da se strpaju bez vecih promjena na autu. Jedna info 9J zadnje, a 7,5J prednje sa gumama 195/45 r16 i onda prednje gewinde iskljucivo do poda, ali ako se budu slagale felge sa onim kako zelim da izgleda punto. 

Prvo da sredim jos neke mehanicke nedostatke  sitne. pa cemo vidjeti za ostalo.

Ubacen je Boost satic samo jos da turbo strpam pod haubu :)
 

Bezbjednost je na prvom mjestu!!!

Evo jedan video trenutnog izduva.


 

Sta ces za cep ? mozel sa stare karambolke ? sad ti valja farbat i pragove :D nece valjat ako budu ostali ovako 

Cepovi su sredjeni zadnji sam nasao u boji je auta a prednji sam uzeo sa drugog auta i sive je boje, kad se budu pragovi ili nesto drugo farbalo onda cu da i njega ofarbam.

Edited by edinko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Došle su. Gume zadnje michelin sport nisu na fotkama skoro nove, samo prednje.moram kupiti. 195 40 r16.

Edited by edinko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drug punto ti je premocan , vrijedan spomena stvarno ,koliko sam uspio povezat ti ces iz 1.2 turbaka izvuc 150ak ks ,kako je toliko moguce ? i sta mislis kolko ce to drzat ,a u saobracajnoj ce ti bit strasnih 60 ks :p ili ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U saobraćajnoj ne bi moralo ništa da se menja, jer je blok motora ostaje isti i broj na motoru se ne menja, a bilo je par Puntića na Engleskom Fiat forumu koji su izvukli 150ks sa 1.2 8v... Ja baš podžavam ovaj projekat i baš čekam da vidim kako će sve to da ispadne, uglavnom je lepo krenulo, svaka čast :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simg20130602224824.jpg
img20130602224954.jpg



S tim da nazad idu gume nove umjesto ovih 215 40 16 stvarno su prevelike



Drug punto ti je premocan , vrijedan spomena stvarno ,koliko sam uspio povezat ti ces iz 1.2 turbaka izvuc 150ak ks ,kako je toliko moguce ? i sta mislis kolko ce to drzat ,a u saobracajnoj ce ti bit strasnih 60 ks :p ili ?

 

 

Hvala, da priprema se turbo setup i svaki dan se radi na tome samo imam vagon obaveza. trebalo bi bez problema da drzi bar 60000 kilometara. pa sto je jos tri godine, onda mozda neki drugi motor ili ko zna...

 

 

U saobraćajnoj ne bi moralo ništa da se menja, jer je blok motora ostaje isti i broj na motoru se ne menja, a bilo je par Puntića na Engleskom Fiat forumu koji su izvukli 150ks sa 1.2 8v... Ja baš podžavam ovaj projekat i baš čekam da vidim kako će sve to da ispadne, uglavnom je lepo krenulo, svaka čast :thumbup:

Hvala ne znam meni je svejedno samo da napravim turbo da bude malo zivlji nego sada 130ks mi je dovoljno



Moraju se samo jos gewinde prilagoditi napriijed da bude jos nizi i to je to.

Edited by edinko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel kači o rub zadnja? Ofarbao bih im ja srce u neku boju koja može lepo da se upari sa ovom zlatnom, pa čak može i zlatna, a rub da se polira :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kaci zadnja jer je guma presiroka za punta, ali imam shemu da uzmem jos dvije 7,5x16 kao sto su prednje pa da to sve bude tip top. imam distancere od 0,5cm do 1cm tako da se mogu igrati nazad i naprijed koliko mi treba.

Edited by edinko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Branici su predobri ,samo dok jos dodju plastike bice perfekt ,a jel se meni cini ili je promasena nijansa boje ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma boja je ko uskrsnje jaje. To me uopste ne zanima auto ke tu da se nešto radi. DS ne bude dosad no. Ako se bude farbalo onda ide sve. Ali uto sumnjam. Prije da BiH kupio mladji i prepakovao sve sto mi treba ovako ništa nediram.

Felge od 9j su zamjenjene za 7.5j večeras tako da su sve iste sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...