Jump to content
FAS Goran
milos66

Punto / Lancia Y - oseća se benzin u kabini

Recommended Posts

ja se nadam da imam mali problem.... po nekada mi se oseca benzin u kabini mog punta e sada posto ga ja skoro imam a imao sam dizela ovo mi je prvi italijan i to benzinac pa nemam iskustva da lije to normalno ili ipak nesto nije u redu... citao sam nesto u vezi toga recimo da potrosnja goriva je ista... i taj miris jako kratko traje, i proganja me vec nekih 5-6 dana i jako me nervira :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaviri pod haubu pogledaj dizne da neka ne pusta na gumici i creva proveri dovod i odvod kako pod haobom tako i pod autom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je u pitanju jedno cudno crevo koje ide sa vrha pumpe nazad u rezervar,negde sa strane. :unsure: Posto je crevo usraflljeno pomocu pljuce i salveta,moze da se desi da negde pusta prilikom pljuskanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

proverio sva creva nista se ne oseca, to ga se i ja plasim da nije pumpa nadam se da u koliko jeste nije skupa investicija.... :( mada evo danas sam sipao novu turu benzina i za divno cudo ni jednom se nije osetio,sto me je odusevilo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema filter a sam cep je ventil za regulaciju pritiska u tanku. :rolleyes: Fiat nema filtere goriva na benzincima od 98.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mislim na filter goriva iz rezervoara sto ide, vec na neki od aktivnog uglja cega li sto je iza prednjeg desnog amortizera ima u manualu al me mrzi sad da gledam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pustio sam grejanje juce i oseca se kao da mi iz auspuha direktno bije u kabinu ocu da riknem. Kada je auto u pokretu nije toliko strasno ali kad stanem onda bas pocinje da se oseca. Ima li neko ideju sta moze da bude?

Punto 1.2 16v

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma digneš zadnje sedište i odvrneš tri šarafa i digneš poklopac,a ono benzina ko u priči...

Kod mene u ulici nijedan komarac nije prilazio dok mi je avto bio parkiran pred kućom...

E dobra stara vremena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam slican problem,osecao se benzin u kabini.Podignem poklopac pod zadnjim sedistem a benzin curi li curi.Rec je o puntu sx 1 benzinac iz 97.Kako da resim problem i koliko to kosta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjeftinije kod nekog plasticara, da to odozgo gde curi zalije lepo plastikom.

Verovatno je ista varijanta kao kod Klasika/Z10.

Na ovaj nacin je 2 vlasnika resilo problem, a da ih ja znam licno.

Druga varijanta i malo nepopularnija je da se promeni pumpa, naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjeftinije kod nekog plasticara, da to odozgo gde curi zalije lepo plastikom.

Verovatno je ista varijanta kao kod Klasika/Z10.

Na ovaj nacin je 2 vlasnika resilo problem, a da ih ja znam licno.

Druga varijanta i malo nepopularnija je da se promeni pumpa, naravno.

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas osetim u kolima kako se oseca benzin.. :thumbdown: Zadnja dva dana na pumpu kad stanem da sipam.. otvorim cep i cujem kako izbaci pod pritiskom isparenje??? :sick: Sta mu se desava ne znam? Inace uzmem dignem zadnje sediste otvorim da vidim plovak kad ono plovak pun benzina.. pa sam morao da brisem i skupljam benzin koji je bio svuda... Uzmem skinem poklopac od rezervoara i vozim ga jedno 10ak km i opet otvorim ispod sedista da vidim da li mi izbacuje benzin kad ono isto... Neko mi kaze da nema pritisak a neko mi kaze da nije dobro neka gumica legla??? Sta je tacno molim nekog ko je imao ovakav problem da mi kaze sta da radim?

Photo0105.jpg xx11.jpg xx12.jpg

Cim upalim auto zazuji malo i krece da pisti tiho i krece da preliva lagano.

Unapred zahvalan! B)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otidji kod nekog plasticara da ti to odozgo dobro zatopi plastikom i vozi misko... Drugo resenje koje nije popularno je zamena celog plovka-pumpe oko 300e...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cenis da odem kod plasticara i da mi zatvori skroz ovu prazninu? jel nece nesto da skodi? Moram da pitam jer ne znam sta moze da bude?

Ja lako odem kod plasticara i zatvorim ovo...

Photo0106.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sta sam uradio... neki lepak sam stavljao ali slaba vajda koliko vidim? tri puta sam je krpio... Photo0109.jpg Photo0110.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je puklo ono crevo sto vraca isparenja nazad u motor i isto se osecalo u kabini mesavina benzina i uljnih isparenja.to sam zakrpio i evo vec par nedelja nema nikakvog loseg mirisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazite cime rpite, i benzizn pa da ne bude posle ups.

Gusare gde nadje bre 300eur kad cela pumpa kosta 80 do 120 zavisno od proizvodjaca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nemke pogresan lepak ovaj ne je za plastiku...

@Ticma omaklo mi se previse sam racunao ruke :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti problem sa alfom 146 boxer, ugradjen gas imao a trosio benzin kao lud, a burazer mi je imao sada problem sa Y. Naime, kod alfe je problem bio jer nije pumpa bila dobro postavljena pa je benzin curio i isparavao ispod onog prstena plasticnog, skinuo sam pumpu, stavio diht masu po obodu i zasrafio ju. Problem je bio resen. Kad se burazeru to desilo sa Y, isto sam uradio i jos sam odozgo napravio plasticni poklopac i zavario ga. Od tada se nista ne oseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...