Jump to content
FAS Goran
MISHONNIUM

Lancia Lybra 1.9 JTD - kompletno rasturanje konzole

Recommended Posts

Danas sam, ne bih li ugradio Nokia hands free, rasturio i sastavio kompletnu centralnu konzolu. A neko ima pitanja u vezi toga samo pucajte, apsolvirao sam materiju. Uspesno sam ugradio hands free i sada uzivam dok telefoniram slobodnih ruku, bez bubica u usima i sa radiom koji se sam mutira kada fon zazvoni. E jedino tu imam mali problemcic. Ostaje mutiran neko vreme a potom se opet sam unmutira u toku razgovora. Voleo bih da znam zasto je tako, pa, ako neko ima ideju... Inace sam hands free je normalno radio na obicnim uredjajima. Drzao je mute do kraja razgovora, bez greske. Pretpostavljam da je ili do samog uredjaja u kolima ili sam ja omasio zicu :whistle: Isao sam po semi i spojio bas tamo gde pise, ali eto, nije idealno.

Sve rastureno

pLB39.jpg

pLG2r.jpg

Kada skidate kilometar sat, obavezno skinite dva srafa koja se nalaze ispod kontrole elevacije farova i kontrole osvetljenja sata. Ona dva mala odozgo naravno.

pLjB9.jpg

pLm5i.jpg

pLL1J.jpg

Lajsna na stubu se drzi samo na zabicama. Samo pazljivo, bez velike sile. Tuda sam provukao instalaciju mikrofona. Odusevile su me ove bele zabice za dodavanje kablova.

pLyz0.jpg

Evo ga, Nokia kontrolni taster legao bas fino izmedju sedista. Taman mi ruka pada na njega dok opusteno krstarim.

pLNwS.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam mute zicu trebao spojiti na Mute for external TMC (traffic message channel) kontakt? Probacu to, mozda proradi kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crni MISHONNIUM-e, ti imaš živce ko konopce! Ja bih dobio napad kamena u mozgu da vidim svoju instrument tablu ovako rastavljenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista strasno to nije druze moj, nista strasno. Sada kad sam je upoznao, rasturim je i sastavim za 15 min. Bez problema, sa sve kilometar satom :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ovo tek sad videh :w00t:

Svaka cast na dobro odradjenom poslu :thumbup:

Inace imao sam prilike da rasturam :smoke: ponesto i na Marei i na Lybri,mislim iskljucivo na enterijer(zamena crknutih sijalica i ciscenje konektora) i mogu reci da sve ide nekim svojim redom :clap: ,bez problema,delovi su logicno :yes uklopljeni srafovima i zabicama, i mogu,ako je covek pazljiv da se rasklope i sklope bez ikakvih ostecenja i problema :thumbup:

Naravno da je bolje ako imate ispred sebe servisno uputstvo,pa da to sve rasklopljeno vidite u njemu :coffee: ,pre nego sto krenete u akciju :geek: .

I uglavnom izgleda komplikovanije na slikama nego uzivo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu MISHONNIUM-e svaka cast na smelosti :)

Zanima me, posto vidim rasturas materiju, da li znas odakle ide kabel koji se kaci na zutu plastikicu, konektor ili most kako je ko vec zove(utacinje se u ICS,svejedno je da li ima navig.ili ne posto to moraju imati oba tipa)? Kod mene su pokusali nesto da budze pa sad vidim da ima samo plastika bez zica grrrr.....

Nadam se da kontas pisca :)

Grazie :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Nov sam ovde iz Krusevca sam

Interesuje me imali neko sliku ili neko uputsvo

kako se iz Lancia Lybre vadi navigacija?

Pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu MISHONNIUM-e svaka cast na smelosti :)

Zanima me, posto vidim rasturas materiju, da li znas odakle ide kabel koji se kaci na zutu plastikicu, konektor ili most kako je ko vec zove(utacinje se u ICS,svejedno je da li ima navig.ili ne posto to moraju imati oba tipa)? Kod mene su pokusali nesto da budze pa sad vidim da ima samo plastika bez zica grrrr.....

Nadam se da kontas pisca :)

Grazie :unworthy:

Tek sada sam video tvoje pitanje. Ja mislim da je ta zica u zutom konektoru mute za neki specijalni uredjaj pomocu kojega dobijaju informacije o stanju u saobracaju u zemljama gde taj servis radi (Mute for external TMC (traffic message channel)).

Inace ta zica (ko je ima) gruva neki napon, zato opezno sa spajanjem bilo kakvog uredjaja na nju. Moze doci do pojave belog dima. Unimer u ruke i merenje pre bilo kakvog spajanja. Mislim, to je generalno pravilo, ne spajati nista bez merenja.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas krenuo da rastavljam, skinuo sam ladice, klima uredjaj, pepeljaru i zapeo. Ne znam kako dalje. Ako moze malo vise detalja, tj. pojasnjenja kako dalje, bio bih zahvalan.

Ne znam kako se vadi ventilacijski dio. Da li ima neki saraf ili nesto, skida li se prvo gornja lajsna ili nesto drugo?

Edited by cupko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cupko ispod luftera imas sraf po sredini, a kad izvadis njega oda dolazis do srafova koji drze onu lajsnu oko radio uredjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala, malo sam se napatio dok sam iscupao ventilacijske otvore.. ali sam uspio..

poslije je sve bilo lako...Ics napolju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je sve alat potreban za demontiranje centralne konzole, pretinca kod suvozaca, poklopca osiguraca i tunela izmedju sedista ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je sve alat potreban za demontiranje centralne konzole, pretinca kod suvozaca, poklopca osiguraca i tunela izmedju sedista ?

dve ruke, dosta zivaca ako ti je prvi put...i jedan...

http://static.kupindoslike.com/srafciger-sora-or-germany-torex-t40-novo_slika_O_11782329.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' znas mozda koja je tacna velicina, posto sam probao sam T40x100 i preveliki je ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...