Jump to content
FAS Goran
Branko

Fiat Stilo - slobodni konektori (za šta služe?) / nepoznat priključak (džek)

Recommended Posts

Istrazujuci malo po kolima u gepeku tj iza tapacirunga u zadnjem desnom blatobranu pronadjoh dva konektora crni i braon. Moze li pomoc sta je to i za sta sluzi? Ah da Stilo JTD.

nMoZr.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su najverovatnije konektori za rikverc senzore i njihovu centralnu jedinicu, da ne kažem kompjuter :)

A ispod levog tapacirunga (ako su stavili) možeš da nađeš konektor za subwoofer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi je i boki rekao, uzivo! :thumbsup: A da li se ti senzori i njihov kompjuter mogu kod nas pronaci i da li je isplativo, tj da nije neko sisanje? :whistle: Iza levog nisam pronasao nista, verovatno nema izvode za woofer! :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao svima! Imam Stilo 1.6 16V 2002 i na zadnjoj strani ispod branika mi se nalazi konektor (oznacen brojem 11 na semi) koji nije nigde ukljucen. Moze li neko da mi kaze cemu ovaj konektor sluzi? Imao sam manji sudar pa me brine da nije ovaj konektor ranije bio negde prikljucen ali se prilikom sudara iskljucio ili sl.

Untitled.jpg

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li sliku prikazao zbog izgleda konektora,ili je to u stvari taj koji nije nakačen kod tebe?Ovaj na slici ovaj na slici konkretno je od plovka koliko vidim :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

plovka i pumpe za gorivo tako da bi primetio da je on u pitanju :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

-Ne, nije u pitanju plovak. Merac goriva u rezervoaru dobro radi.

-Da, to je bas taj pod brojem 11.

Ne znam za sta to moze biti... jedino ako to nije konektor za parkig senzore..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao svima!

Juce sam naletio na jedan konektor koji nije bio prikljucen nigde. Jeli zna neko da mi kaze za koji senzor ide ovaj konektor?

Auto je Stilo JTD 2003.

cxc10.jpg

Pozdrav!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti nije sa filtera za naftu. Možda je nekog nerviralo wather in fuel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije... Nema slobodnih konektora na filter za naftu. Mislim da ovaj treba da ide negde oko EGR ventila ali, ne mogu da nadem nijedan senzor za koji fali konektor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na dnu filtera treba da se nasrafi senzor za vodu i verovatno ga je neko slomio (pri zameni filtera) i skinuo senzor ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam. Kupio sam novi filter za gorivo ali i taj ima samo plasticni cep na dnu gde se ispusta voda.

Na taj plasticni cep bi trebalo da bude taj senzor?

Tacno kako se zove taj senzor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ozivim malo temu :)! Jel moze neko da mi kaze gde se nalazi dzek za parking senzore? Nemam parking senzore na autu ali me zanima jel ostavljen prikljucak pa ako neko zna nek mi pomogne :). Imam neke dzekove pozadi u gepeku sa desne strane iza tapacira ali video sam jos neki dzek malo veci ispod zadnjeg branika sa desne strane. Hmm postavio bi ih ako su ostavljeni dzekovi :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj veci ispod branika ti je za prikljucivanje konektora sa 4 parking senzora sa lajsne  kada budes ugradio.Verovatno ti jos nesto fali jer da su aktivirani priljavljivao bi ti gresku cim iskljucis taj veci konektor!Posto je kod tebe slobodan a ne prijavljuje sigurno nesto fali,pogledaj u tapaciru u gepeku sa leve strane ispod stop svetla,tu se nalaze osiguraci ili releji ,ne secam se najbolje,a malo je i nepristupacno.

 

evo i slike ,nisam ni znao da je toliko prasnjavo... Na slici ima slobodan konektor,koji je mislim za kuku,osiguraci ne znam od cega su ,moram da proverim u uputstvu ali posto imam parking senzore ovako bi i kod tebe trebalo da bude kada budes radio..Gore vise ima jos jedan slobodan konektor ali nije obuhvacen na slici.,verovatno od pojacala,wufera....

 

image.jpg

Edited by vladac81

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima neso u gepeku sa leve strane izgleda mi kao da su releji mada nisam zagledao mislio sam da je to nesto bzvz. Proveravam cim stignem kuci,radim do 4 :/! Mozda samo treba da se aktiviraju preko kompa kad se prikace!? :D lupio sam al dobro. Hvala na odgovoru kolega!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako koristis multiecuscan,u opcijama OTHER imas opciju Parking control Valeo,pa pogledaj!

 

Po meni prvo bi trebao da probas sa osiguracima ,pogledaj sliku pa dodaj koji nedostaje(ili pogledaj u uputstvu tacno koji je za parking senzore),s obzirom da ti nisu prikljuceni parking senzori(mislim fizicki) morace da prijavi gresku na instrument tabli...Kada prikljucis senzore automatski nestaje ili izvadis osigurac u tvom slucaju

Mozda se cak i radi preko proxy-ja...Kod mene je to fabricki stiglo tako pa ne znam kko da ti pomognem,mozda moze da se nedje na netu kako se aktiviraju..

 

 

Ps  to nesto u gepeku je to sto sam ti slikao:)


Malo ispravka,to u gepeku je za grejanje sedista,za vozacevo i suvozacevo sediste i neku antenu(radio external amplifier)

 

Osigurac za parking senzore je f49 napred u kabini!Taj je i za connect nav,panoramu,itd

Edited by vladac81

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad bi otiso sa posla samo zbog toga :)! Sto se tice osiguraca u kabini meni je sve ono popunjeno nema praznog mesta! Ako imam vec sve to razvuceno onda bi ih prikacio pa da bude kao fabricki :D. Hvala jos jednom. Nadam se da je to za senzore sto ja imam! Javljam kad pogledam.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam u uputstvu semu za osigurace (ove nazad ),pa sam malo zbunjen! U donjem redu sa slike 2 od 10 apera su za grejanje sedista,i to funkcionise.(f57 i f67)

U gornjem redu osigurac od 25A(f54) je :spoljno radio pojacalo,do njega osigurac od 30A(f64) ali u uputstvu pise da je to mesto slobodno,do njega osigurac od 10A(f63) :easy go jedinica(nemam pojma sta je to) do njega ponovo 30A(f69) a u uputstvu pise slobodno mesto.

 

Neka ideja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Easy Go ili CID (Customer Identification Device) ti je bio sistem za prepoznavanje, kao kod ovih savremenih vozila. Omogucavao je vlasniku da samo noseci CID sa sobom, udje i startuje motora bez koriscenja kljuca. Prepoznavanje se vrsilo u trenutku povlacenja kvake na vratima ili prekidaca na prtljazniku.

 

Pokusacu da ti pretresem te osigurace u E-Learn.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...