Jump to content
FAS Goran
Branko

Fiat Stilo - slobodni konektori (za šta služe?) / nepoznat priključak (džek)

Recommended Posts

Jedno pitanje čemu sluze ovi konektori kod nogu suvozača ispod oplate konzole ,ispod prednjih sedišta i ova kutija ispod zadnje klupe... možda padne još neka nadogradnja pošto ću naj verovatnije odustati od tempomata.

CAM00166.jpg  CAM00940.jpg  CAM00981.jpg  CAM00982.jpg

 

Edited by Ivan
Prebaceno, sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čemu služi ovaj osigurač od 30A u zelenom kućištu a zakačen je na bočnoj strani kutije akumulatora,strani do motora a ispod kablova na + klemi,iz njega idu 2 crvene žice preseka 6mm.
 
CAM01058.jpg

CAM01072.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čao ljudi,

 

Mučim muku sa Stilo 1.6 2002god. Imam u svim računarima (ecu, body, dash...) c-can line error U1601. Pored toga muče me razne stvari i pokušavam već neko vreme da otkrijem šta se sve dešava.

 

Na nekom stranom forumu sam čitao da U1601 (CAN ERROR) hoće da se javlja zbog D4 konektora. Ja sam skinuo celu tablu koja se nalazi pored akumulatora, očistio konektore, samu tablu..., ali greška je i dalje prisutna.

 

Dok sam to čačkao naleteo sam na jedan konektor sa četiri žice koji je umotan u kesu i izolir traku.

 

Da li neko zna o kom konektoru je reč, čemu služi i zašto bi ga neko tako umotao?

 

IMG_0079.jpg  IMG_0080.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je prvenstveno za Ivana, posto je doktor za Stila, a onda i za druge clanove (da se ne uvredite :D)

 

Sta je ovo ovoliko i cemu sluzi?

 

CAM00563.jpg

 

Nalazi se iza panela sa komandama za nivelaciju farova, osvetljenja table itd...

 

Ne lici bas na neki konektor, ne vidim nikakve pinove. Slikao sam na brzinu. Pokazivao sam i Buci, kaze sto nisam pogledao sta je sa druge strane. Jbg, nisam se setio.

Ako mi ne znamo ima verovatno ko zna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takozvani slepi konektor ili dzek, kraj instalacije...... Sa druge strane ulaze zice i to je to, za mozda neku drugu verziju tipa karavan ili 3 vrata bi islo dalje a kod tebe nema, zato je i nabodena ta crvena plastika da je zatvoren.... Tako npr kod mene mozda negde ima zatvoren dzek a kod tebe to ide za instalacijiu zadnjih vrata... Itd

Ovo su samo primeri, moze biti i za nesto od opreme dodatne ali to obicno ostavljaju kao normalan dzek. Ja sam skoro na dnu pored akumulatora nasao jedan takav "dzek".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se sto otvaram ovu temu, znam da ima slicna, ali je nisam nasao, a zurim, pa me zanima od cega su ovi dzekovi, nalaze se iza fabrickog woofera.

 

b5da3886c3f312c0c6378855a1f41b9d.jpg  7a9ad0c6575a7965e06c92feecf3aec7.jpg

Edited by Ivan
Prebaceno i sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi za sta je ovaj dzek danas vidim da mi je raskacen niti vidim da ima dge da se ubode,nista mi nije jasno....

Kod akumulatora

IMG_20160319_103900.thumb.jpg.76ffbebbcf

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo ljudi . zanima me sta bi moglo biti ispod table sa osiguracima kod akumulatora u mom stilu jedan dzek nije povezan a ni nema gde da se poveze. Zna li iko za sta je taj dzek . crne boje je sa ljubicastim kopcanjem. Jedan isti takav je povezan odmah do njega. Stilo 1.6 16v

 

 

Edited by neshaoct
spojeno by Ivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno fotkaj kutiju i postavi ovde, jedna slika 1000 reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam video da na ovoj temi ima vec to pitanje to je taj dzekbsto je ranije neko napisao da je umotan u kesu. Znaci to je za cruise control ( tempomat) jos uvek nisam slikao slikacu lad uhvatim slobodnog vremena . e sad jel ima neka tema o naknadnoj ugradnji tempomata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar mislis da na ovakvom forumu ne postoji ;) . Sve do detalja, na 26 strana, sa gomilom iskustava, slika pa polako prelistaj:

@Lazar357

Tesko da ce neko u vezi Stila postaviti pitanje koje vec nije detaljno obradjeno. Forum postoji od 2009., ima nas vlasnika Stila i pre toga...

Iz tog razloga, kako bi i sami sebi najbrze pomogli ne cekajuci druge da odgovore, da ne bi multiplicirali sadrzaj foruma (a mi prebacivali i brisali) - zamolio bih da se koristi pretraga foruma (Search, u gornjem desnu uglu prozora).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja tebe skroz razuem zato ste me i prebacili na ovu temu . nov sam i ne znam . zato ste vi tu da mi objasnite gde i sta treba. ja znam da sigurno sve vec ima. ali ako nesto ne razumem iz postova bilo bi lepo da mi npr neko objasni za nesto . mozda ne treba svakom za isto nesto sto hoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju, tu smo da se pomognemo ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i moj prvi post :)  dali neko zna kakve su ovo zice i za sta su namenjene .koliko ja vidim to nema gde da se spoji , a izvuko sam i neki crveni kanap koj je vezan negde za kablove u dubini ne mogu da vidim gde.ovo mora da je neki majstor cackao nesto ..     20160421_125307.jpg    u pitanju je stilo 1.9 jtd 5 vrata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crveni kanap je za otvaranje poklopca rezervoara, u slucaju da crkne motoric ili nesto slicno, probaj zakljucaj auto pa povuci kanap i videces da ce da se otkljuca poklopac, a instalaciju treba ispratiti ili po elearn-u uporediti boje zica, moze biti priprema za zvucnik od parking senzora, moze biti i bas od motorica poklopca rezervoara......

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Falcon

Nepotrebno otvorena nova tema je spojena sa postojecom.

Takodje sam mislio da se pokusa po boji linija, ali iz kog razloga je ovoliko prasine i stroke ispod tapacira, oko amortizera? Cak se i narandzasti konektor airbag- jedva razaznaje po boji.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se za novu temu ,, tek sam uzeo stila pa jos rasturam sve polako ..e sad prasina je verovatno usla od dole kod gume(slika 2) ,,pa kroz one resetkice( slika 1 )  .a niko godinama to nije ni otvorio sigurno a ne cistio ,a sad sam nasao jos 2 slobodna dzeka ,bolje da ja ne trazim vise :lol:

 

20160422_160822.jpg    20160422_162131.jpg  20160422_162318.jpg

Edited by Falcon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...