Jump to content
FAS Goran
Branko

Fiat Stilo - slobodni konektori (za šta služe?) / nepoznat priključak (džek)

Recommended Posts

Preko fona mi deluje da jesu, jedan je od body-a do centrale a drugi od centrale do senzora u braniku, aj danas cu moje da iscupam i da ti slikam, da smo blize skinuo bi moju centralu i probali kod tebe, jedino je problem kako senzore da probamo, posto.mora branik da se skida

Nemogu da nadjem sada temu gde sam ti kacio moju centralu, tu se bas vidi da u nju ulazi braon i crni dzek, sad se ubi trazeci gde sam ja to kacio tj u kojoj temi

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali u braniku bi trebalo da ima 4 komada za 4 senzora, ili su sva 4 senzora vezana na jedan dzek pa se ubadaju u taj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je imao jedan dzek sa desne strane i za njega mi je receno da je od parking senzora a imao sam jos jedan blize levom tocku i taj je bio za kuku. Barem mi je tako rekao jedan decko sto drzi fiatov otpad. Pretpostavljam da se razume cim ih je rasklopio a i sklopio toliko. Mada ko zna. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jankele evo to je to izgleda, cini mi se da je braon siri malo

 

cxcb460019.jpg  cxcb460020.jpg
 

Znaci kupis centralu i lajsnu sa 4 senzora i proveri da li imas zvucnik u desnom nosacu police, i to je to imas senzore, samo ih prijavis dijagnostikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema a cemu, ako treba neka vrsta pomoci ti vici.

P.s. slatke muke.

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj danas cu moje da iscupam i da ti slikam, da smo blize skinuo bi moju centralu i probali kod tebe, jedino je problem kako senzore da probamo, posto.mora branik da se skida

Koji je ovaj Kuvalja LAFCINA I KRALJ :unworthy: , raskupusa covek pola svog Abarth-a zbog foruma. Mala digresija, zbog mene je cupao svoju navigaciju i mikrofon da ih probamo kod mene i obrnuto, jer me je nesto zezao mikrofon, a instalacija OK. Cak se ponudio da rasturimo njegovu navigaciju i iz nje izvadimo GSM modul, koji bi probali kod mene  :clap:  - sto naravno meni nije padalo na pamet da mu ne bi napravio neku stetu (ali sam zato raskupusao svoju :) ).

SVAKA CAST jos jednom na volji da pomognes, to je pravi forumaski duh za koji se trudimo da ovde vlada. A na tebe, bar malim delom, treba da se ugledaju oni koji se pojave samo kada imaju problem, kada treba da postave oglas ili ih mrzi da procitaju vec sazvakanu temu. Izvinjavam se za off.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe za tolikim pohvalama, pocrvenecu :)

Pa mi smo ovde drugari i treba pomoci drugaru, tacnije kao neka porodica, i mislim da je po tome ovaj forum mnogo drugaciji od ostalih, i meni su ljudi ovde pomagali, bas skoro novi clan @mladenke je meni nesebicno pomogao pa evo i javno da mu se zahvalim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kad bude navala za centralama i senzorima na otpadima, ima da dignu cene odma, a do sada su bacali :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo kažem Dr Kuvalja.

Još prošle godine sam ukazao ma njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros otvorim haubu  da malo pregledam motor, antifriz, tecnost za pranje stakala, ajd reko kad sam tu da bacim pogled na stanje ulja u motoru, i slucajno primetim jedan dzek koji visi, nigde prikopcan a nemam pojma cemu sluzi
 
Zna li ko svrhu tog dzeka ?

cxcb460030.jpg  cxcb460031.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno dzek za sensor prisistva vode u filter goriva.

Obicno kad se slomi sensor , iskopca se I svima lepo samo sto nemas obavestenje o eventualnoj void u filter.

 

Pipni na dnu filtera da li imas  senzor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, taj je :)

Reče mi baš majstor da pucaju kao ludi ti senzori što i nije čudo kako im je meka i tanka plastika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad sam radio mali servis  naravno menjam sam i filter goriva, verovatno su onda i zeznuli taj senzor i ostavili tako dzek da visi.

Moja pretpostavka.

 

Na dnu filtera ima samo neki kao cep crni na odvrtanje

 

 

Jel ima posebno da se kupi taj senzor prisustva vode u filteru goriva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ali mislim da je za stila oko 3000-3500 taj senzor. Oni cesto odlaze bas zbog tog plasticnog navoja i mora da se vodi racuna kada se menja filter, jel dovoljno je malo na silu da krenes da ga zavrces i plastika popusti i krene da curi gorivo na njemu.


Nista mu nece biti ni tako, ako ti ne prijavljuje nista komp mozes i tako da vozis da sad ne bacas lovu pa na sledecem menjanju filtera kupi senzor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne prijavljuje nikakvu gresku za sada, pa teracu al cim skupim kesha kupujem i to pa da sam miran.

 

Zahvaljujem se svima  na odgovorima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto ja sam danas nasao jedan konektor sa 2 pina nalazi se kod hladnjaka slepljen za zice koje idu za napajanje ventilatora hladnjaka ako se ne varam.

Za sta bi trebao biti taj konektor?

 

180120151159.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...