Jump to content
FAS Goran
lukatim

Bravo / Marea / Multipla 1.9 JTD - gasi se u vožnji

Recommended Posts

sve odradjeno sve ok zamenim i novu pumpu u rezervoaru i predjem200 km i on se opat ugasi upalim i evo posle par dana gasi se na svakih 100 metara i opet se cuje klobotanje u rezervoaru ,i dalje pokazuje reg. pritiska izludice me pozzz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih proverio instalaciju, moze da se desi da ima prekid neki vrlo lako

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, gagi69 said:
sve odradjeno sve ok zamenim i novu pumpu u rezervoaru i predjem200 km i on se opat ugasi upalim i evo posle par dana gasi se na svakih 100 metara i opet se cuje klobotanje u rezervoaru ,i dalje pokazuje reg. pritiska izludice me pozzz...

Isti slučaj imao drugar na Stilu. Dijagnostika je samo pokazivala slab pritisak goriva. Imali smo sreću da su nam svi zamenski delovi bili na raspolaganju, svakih 2 dana smo menjali po nešto a problem je opstajao uz klokotanje. Popušim cigaru i on uz maaalo duže alnasovanje upali.

Onda nam drugarov bivši kolega iz Delte otvori oči.

Nosač filtera goriva ima u sebi nepovratnu klapnu koja je zaglavljivala.

Banalno al zna da *ebe.

 

Послато са LG-G5

 

 

 

DSC_0074.jpg

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/13/2019 at 7:07 PM, vicent said:

Isti slučaj imao drugar na Stilu. Dijagnostika je samo pokazivala slab pritisak goriva. Imali smo sreću da su nam svi zamenski delovi bili na raspolaganju, svakih 2 dana smo menjali po nešto a problem je opstajao uz klokotanje. Popušim cigaru i on uz maaalo duže alnasovanje upali.

Onda nam drugarov bivši kolega iz Delte otvori oči.

Nosač filtera goriva ima u sebi nepovratnu klapnu koja je zaglavljivala.

Banalno al zna da *ebe.

 

Послато са LG-G5

 

 

 

DSC_0074.jpg

zamenio i nosac filtera goriva i opet se gasi ali cini mi se kad imam pola rezervoara goriva da se rjedje gasi jbm.liga

Just now, gagi69 said:

zamenio i nosac filtera goriva i opet se gasi ali cini mi se kad imam pola rezervoara goriva da se rjedje gasi jbm.liga

i dalje kad se ugasi cuje se klobotanje goriva u rezervoaru.poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad si menjao pumpu u rezervoaru, jesi li menjao samo nju ili kompletan uložak ?

Послато са LG-G5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili pumpa povremeno gubi struju ili negde nakon nje "curi" , ne gura u liniju goriva. Kako drugačije objasniti klokotanje, oticanje goriva, nakon prestanka rada motora .

Послато са LG-G5

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala jos jednom na paznji.ne znam kako ali sad i kad ga ja ugasim pa cak i na leru kad radi izadjem van i cujem to burlanje u rezeevoaru !!!!

cinimi se da se danas dok sam verglao upalila zuta lampica po prvi put skroz desno dal je rezervoar ili neka posuda sa kapljicama ne znam nije se dosad pojavljivalo al se odmah ugasila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam dal moze iti do struje ako jedan dan predjem recimo 100km i neugasi se nijednom drugi da se ugasi pet puta na svakih kilometar da kazem.poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda će delovati glupo ali te ne košta ništa da probaš.
Otvori malo čep rezervoara da ne stvara vakuum, u slučaju da je prelivno crevo zapušeno.
Kod jednog drugara smo rešili problem bušenjem rupice od 2mm na čepu rezervoara.
Deluje šusterski al rešava slučaj.


Послато са LG-G5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da bude do struje to sto se tako nepravilno gasi, moze da se gasi svaki cas a moze i jednom mesecno. Mi smo npr imali problem na kombiju da se nejad ugasi u voznji, dijagnostika prijavljivala svasta pa cak i magistralu dizni a ispostavilo se da je ulozak brave za paljenje bio los. Kod takvih problema kao sto je tvoj uvek bude neka glupost u pitanju koja ne moze nikome da padne na pamet :D Obavezno uradi i ovo sto je kolega Vincent predlozio, to se neretko desava ljudima

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgleda da negde ima zapusenje ili fals vazduh kad odvrnem crevo na filteru goriva mehurica sila idemo dalje ako vam nesto pada na pamet javljajte poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je vazduh, neko crevo ili spoj negde propusta

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav 

Naime u pitanju je fiat marengo 1.9 jtd 81kw automobil se iznenada ugasi  u voznji a desavalo se i na leru dok radi i kada se ugasi u rezervoaru se cuje klokotanje goriva isto kao da vraca gorivo i ne moze da upali sve dok se cuje taj zvuk i cim prestane auto upali kao da nista se i nije desilo i tako stalno a najcesce se to desava prilikom vecih obrtaja 

Majstori su mijenjali sve zivo:

-pumpu u rezervoaru

-filter nafte i nosac filtera nafte

-senzor radilice 

-senzor pumpe visokog pritiska

I jos mnogo toga ali problem nije rijesen i dalje sve isto 

Pa ako je neko imao slican slucaj mozda zna odgovor

Unaprijed hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari , fiat multipla 1.9 JTD motor , auto se samo ugasio u voznji upalio je lampicu za motor i izbacilo mi gresku na displeju engine control faulty. Nekad kad se upali ugasi lampicu i ne izbacuje gresku a nekad se gasi u voznji , sinoc se dva puta ugasio i izbacio gresku i nesto je smrdelo napolju tipa kao kad se upale kocnice ili tako nesto. Jel imao neko slican problem sta moze da bude?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@NatasaDM

 

slabo ko može da ti pomogne bez dijagnostike,može 1000 stvari da bude..nabavi onu malu dijagnostiku što se kači na telefon da ti bude pri ruci u ovakvim situacijama

https://www.kupujemprodajem.com/automobili-delovi-i-alati/alati-i-oprema-za-autoservise/bt-auto-dijagnostika-smart2-1-advanced-elm327-bluetooth-obd2/oglas/82637852

 

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

@NatasaDM

 

Da, bez dijagnostike niko ne moze reci pouzdano sta je problem.

Ja vec godinama imam u autu elm327 kupljen za siću od kineza.

Ja evo recimo tipujem na senzor radilice mada ne mora da znaci da je to u pitanju

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo tu malu dijagnostiku sa alija i stoji mi bezveze, ne pokazuje mi baš ništa... Inače se slažem da može biti dosta stvari....mene zadnje što je tako zezalo na multipli bio je senzor papuče gasa....Ali najbolje je otići na dijagnostiku pa sve ostalo.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...