Jump to content
FAS Goran
lukatim

Bravo / Marea / Multipla 1.9 JTD - gasi se u vožnji

Recommended Posts

Ako ti je upalio lampicu onda je ostala greska zapamcena u memoriji racunara i dijagnostika ce je ocitati sta je u pitanju.

I da si ubacio nov senzor radilice ne bi bilo iskljuceno da ce riknuti za kratko vreme a tek sa polovnim je lutrija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da upalila se,ali nakon sto sam sacekao i duze zaverglao,upalio onda se i ona iskljucila,nadam se da ce dijagnostika ocitati,ali prosli put nije nista....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pumpa goriva druze, meni isti problem bio prije godinu dana, vozis, odjednom pada gas, auto "zakaslje" i ugasi se, osjeti se gorivo, zamijenio pumpu goriva i sve ok

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nekih mesec dana auto mi se gasio u vožnji, bez pravila - hladan, zagrejan, pri gasu, u leru... Majstor odmah utvdi da je problem pumpa visokog pritiska, stavim drugu pumpu (naravno polovnu) i do juče je sve bilo OK! Počeo je motor da se gasi, ali zanimljivo je da se gasi samo kad "kočim motorom" ?!

Na tabli samo izbaci onu crvenu lampicu koja je i pre mesec dana iskakala - brizgaljka ili kako se već zove taj simbol!

E, sad , moje pitanje je - da li je moguće da je pumpa opet riknula ili mi je neki drugi kvar "sredio" i prethodnu i ovu pumpu?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pocne da gubi gas i posle kratkog perioda se ugasi,sacekam par sekundi upalim bez problema i nastavim voznju dalje,to mi se desilo pri raznim brzinama,nebitno je da li vozim 50 ili 120.Da li neko zna sta to moze da bude?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kada je taj senzor otisao i kada se ugasi nije mogao da se upali 20minuta...tebi je mozda neki drugi senzor...jesi vodio na dijagnostiku


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je isto pao prvo senzor radilice napamet ali mi simptomi lice i na filter goriva ili na dovod uopste..

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio sam na dijagnostici,izbacilo je da je regulator pritiska goriva.Neki nabedjeni majstor je radio tako da ne znam ni da li da verujem u to,a nov regulator je oko 15000 dinara,a nasao sam i neke polovne po 40 e,pa ne znam sta da radim,a primetio sam da je usisna grana puna masnoce i sve one cevi oko nje.

Glavni problem je sto se to ne desava cesto, pa me strah i ako zamenim taj regulator da se ne desi opet. Ljudi sta da radim?

 

e da, jos nesto sam zaboravio da kazem,to je sve pocelo da se desava kada sam rezervoar napunio kod coveka koji prodaje na crno, ne znam da li to ima neke veze.
Nikakve lampice mi ne pali

Share this post


Link to post
Share on other sites

mali  savet  sa  moje  strane  sto se tice  polovnih  regulatora prstiska goriva  u 90 posto slucajeva  jako  brzo  cete staviti  drugi  il nov  moj je  izdrzao   do nemacke  i nazad ;)   hteo sam da ustedim  al na kraju  platicu duplo ruke + novi deo 

 

 

e da, jos nesto sam zaboravio da kazem,to je sve pocelo da se desava kada sam rezervoar napunio kod coveka koji prodaje na crno,ne znam da li to ima neke veze.

 

dzaba ti menjanja  regulatora  ako ne  ocistis komplet dovod  goriva ako  ima  nekog trunja  a uvek ima  zapusice ti se i nov 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc vozio normalno auto,parkiram nakon nekih 40min. pokusam da upalim nema sanse samo vergla nakon drugog puta i duzeg verglanja upali.Danas takodje normalno vozim,palim mozda malo slabije vuce,parkiram se dodjem nakon odredjenog vremena i opet vergla vergla nista,sacekam nekih 10min. i upali.Za sada mi u voznji ne gasi se.Sta bih mogao biti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odradi dijagnostiku, sve parametre, korekciju dizni, pumpe itd.., ako do toga nije, onda probaj senzor radilice kad vec neces prvo njega. Da je do goriva ponasao bi se uvak isto, a i Cr dizel bi crkao do sada skroz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam mogu reći identičan problem na bravo jtd 2001 godina auto se iz čista mira ugasi u voznji ja stanem vratim ključ i on upali

bio je problem u regulatoru pritiska zaprljao se goriva loša ali ja sipam svugdje gorivo i kupujem na crno tako da nije slučajno

i još da gore bude stavljam filter od golfa 2 pase

 

u regulatoru je bilo sitnih dlačica od filtera to sa lagano pincetom izvuko i na kompresoru ispuho i normalno zamijenio filter goriva

i auto nikakvih problema vozio oko 9-10 mjeseci i opet isti problem ja isto uradim i vozim vec neka 4 mjeseca sve ok

 

razgovaro sam sa bosistom on kaze da kad je losi filter pa gorivo prljavo dodje do regulatora i na pravi taj problem

i rekao je da ni slucajno ne sijecem sitku na regulatoru jer ona sve sto filter propusti ona zaustavi i kad zeza ocisti  i nastavi dalje ako nju osiječem da sve ide u pumpu i na dizne

Edited by Mesa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je komplikovano promeniti taj regulator pritiska goriva u kucnoj radinosti ? Po izgledu,  bi rekao da bi trebalo biti jednostavno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.Imao sam problem i ja sa upaljenom lampicom za dizne i prijatno iznenadjenje kad mi se Marea ugasila nasred Gazele,Slabo vukla i samo se ugasi.Problem je bio sa regulatorom visokog pritiska.NE KUPOVATI POLOVAN !!! Resenje je u Omladinskih brigada kod jednog predstavnika (da ne imenujem) i tamo kupiti kesicu sa dva dihtunga i dve gumice za regulator pritiska i samo reci da je za neki cdi motor komsijin pa ce oni da potraze i naci.Cena je 1100 din. I nikako ne reci da je za Fiata ,to ih vredja iako je deo Bosch.Zamena jos 1000 din kod Kukice u V.M.L. i gotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto i ja da se pozalim na moju mareu.Od sinoc signalizira lampicu sa diznom a od jutros je pocela da se gasi pri kocenju,naglom oduzimanju gasa (ali ne svaki put),mozda je za nijansu slabija nego pre i ima nemiran rad (ne stalno).Ali sve ovo nema ama bas nikakvih pravila!Dogegao sam se nekako kuci,parkirao je ispred kuce,presvukao se i upalio da je uteram u garazu i gle cuda vise ne blinka lampica dizne WTF?Ko bre koga ovde zeza???

Palio sam je jedno 10-tak puta i samo jednom je pokazala lampicu dizne i jednom je imala nemiran rad ali posle blagog turiranja motor je nastavio da radi normalno.Ako je zaprljan taj regulator pritiska na bosh pumpi,da li to moze da se ocisti ili je neminovna kupovina novog dela?Pretpostavljam da se on nalazi na suprotnoj strani od one strane gde je onaj zupcanik gde se zupci? I meni najvaznije pitanje,ako ja to menjam da li tu ima neko stelovanje i podesavanje posle zamene ili samo da ga vratim i zasrafim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam ocistio regulator pritiska na kojem je bilo nesto nalik celofanu , do duse ne toliko veliko parcence, ali ipak dovoljno da pravi probleme.

Vise se ne gasi u voznji i sve radi kako treba.Nadam se da ovo nije kratkog veka i da necu morati da menjam i senzor radilice.

Eto ja cisto da napisem moje iskustvo.....mozda nekome zatreba!

Edited by Shumadinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marea.Ugasi se u viznji nebitno vruc ili hladan kako kad.Upali se lampica brizgaljke.Nema sanse upaliti dok ne skinem klemnu ,vratim klemnu uz malo verglanje upalim vozi par dana i opet.Menjao sam reg.pritiska pet komada doduse polovni i menjao senzor radilice nov bosov i uvek isto.pomagajte

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gagi69

 

Pretpostavljam da je JTD u pitanju. Treba na dijagnostici da ti očitaju šta se dešava sa vrednostima pritiska goriva od dobavne pumpe i pritiska u common railu.

Takođe treba videti šta očitavaju i ostali senzori, MAP, MAF, mada zbog njih ne bi trebao da se gasi... Ne znam koliko je prešao motor, ali nije nemoguće i da je u pitanju sama pumpa visokog pritiska. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...