Jump to content
FAS Goran
lukatim

Bravo / Marea / Multipla 1.9 JTD - gasi se u vožnji

Recommended Posts

Desava se sledece,

u jednom od predhodnih postova sam naveo da sam imao problem sa pumpom za gorivo, zamenio sam je i bilo je sve ok.

Poslednja 2 dana mi se auto konstantno gasi u voznji, nebitno kada tj. da li na pocetku voznje ili posle nekoliko kilometara, prosto se samo upali check engine lampica i auto se samo ugasi. Cini mi se da sam primetio da se gasi kada nije previse opterecen, tj gasi se kada idem nizbrdo ili kada ne dajem jak gas (vozim konstantno na oko 1700 obrtaja).

Sta bi to moglo da bude?

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo stvari moze biti vezano za takvu pojavu. Snabdevanje gorivom, razna senzorika motora. Posto ti se pali check lampica iskusnom dijagnosticaru nece biti problem da ustanovi problem. Moj savet kao i uvek prvo dijagnostika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dijagnostika kaze sledece:

1.pumpa visokog pritiska

2.regulator visokog pritiska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Regulator te zeza. Za pocetak mozes da probas ciscenje u ultrazvucnoj kadi i dobro izduvavanje. Ako ne pomogne zamena novim (9-11 hiljada)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze preporuka nekog pouzdanog servisa za te stvari?

(moze i ma pm ako ce zvucati kao reklama)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako pocele su muke vec 5 dana, pa da krenem od pocetka da opisujem sta se izdesavalo.

Presao put od nekih cca 100 km, sve normalno parkirao i ugasio;

Dosao za 2 sata i auto nma sanse da upali, vergla i neposustaje ali znaci nikkve naznake da ce da upali.

Dodju mi neki satro majstori i jedva ustanove da neradi pumpa niskog pritiska u rezervoaru ( otisao onaj prekidac u slucaju prevtanja auta da zaustavi dotok goriva u motor)

Skinu ga i spoje direktno te dve zice, auto upali iz prve.

Da napomenem da im je 2 dana ato stojalo dok nisiu to skontali, inace zaustavio sam se u jednoj provinciji pa me nepitajte za majstore i diagnostiku :)

I krenem ja sav sretan nazad kuci, da dodjem i do prvog pravog majstora da provjeri to sve, ali nakon nepunog kilometra auto se ugasi i upail onu crvenu lampicu dizne :/

Upalim auto malo teze i nastavim, ali to e pocelo desavati bez pravila ili 2 puta na sto metara ili jednom u 5 km

Jedino sto sam skontao da kada se ugasi ne mogu ga upaliti dok ne iskljucim kontakt, i dok se ne cuje neki relej kako kucne u djelu oko kasete auta

Dodjem do sledeceg majstora koji ima cak i neku bosh diagnostiku, koji ga skopca i ispise mu hrpu greska sto su ov prethodni napravili, posle brisaja greska koja ostane je sldeca

1. upucuje da jedan grijac nije uredu, sto asm i sam skontao jer u zadnje vrijem blinka ona lmpica grijaca

2. Regulator pritiska dizela

3. ERG - koji je inace i blokiran

Zamjenimo regulator pritiska, probamo auto i sve islo ok, dodjem do kuce cca 100 km ostavim auto i za par sati krenem niz neko brdo i opet se pocne gasiti, i svaki put se upla lampa dizne.

Odem u ovlasteni fiatov servis, oni skopcaju na rg fiat diagnostiku i opet izabcje iste greske

Zamjenuli su filtere, ocistili senzore zraka, pritiska i ne znam ni ja cega jos nisu, provjerili kontakte sad sve ok

Skopcamo diagnostiku vozim 15.20 km sve ok, krenem kuci sam opet se auto ugasi, ali jako rijetko, najcesce se gasi dok je hladan i dok idem niz brdo

Izvnjavam se zbog ovolikog posta, ali sam na ivici samoubistva a vlasnik sam fiata tek 3 mjeseca :)

Sta mi je za raditi?? surta pet idem kod masjtora ostavicu ima auto pa da vidim sta ce biti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi nekako da proveriš dotok goriva do pumpe visokog pritiska, može biti da ti pumpa u rezervoaru riknjava, mada bi to bilo logičnije kad je zagrejana a ne hladna. Ili ti je zapušen negde čitav taj sistem, što mi deluje logičnije. Ako se od grešaka nije pojavljivalo ništa drugo onda kvar treba tražiti od rezervoara do pumpe visokog pritiska. Ja nisam mehaničar, govorim ti iz mog nekog skromnog iskustva, nadam se da će ti pomoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba mi savet auto pri naglom oduzimanju gasa,se gasi i kad stanem izvadim kljuc i posle par sekundi ponovo upali.To mi se i ranije desavalo,majstor je promenio neki senzor radilice prosle godine i 7-8 meseci je bilo u redu a sad se opet poceo gasiti.Stavili smo ponovo pre mesec dan novi senzor radilice i od se ugasio 3-4 puta.A ko neko zna neso vise o ovakvom slucaju molim da mi odgovori

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi nekako da proveriš dotok goriva do pumpe visokog pritiska, može biti da ti pumpa u rezervoaru riknjava, mada bi to bilo logičnije kad je zagrejana a ne hladna. Ili ti je zapušen negde čitav taj sistem, što mi deluje logičnije. Ako se od grešaka nije pojavljivalo ništa drugo onda kvar treba tražiti od rezervoara do pumpe visokog pritiska. Ja nisam mehaničar, govorim ti iz mog nekog skromnog iskustva, nadam se da će ti pomoći.

u pravu si probah da ti neko ocisti cutav sistem ubrizgavanja i nkea ti neko provjeri pumpu visokog pritiska

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba mi savet auto pri naglom oduzimanju gasa,se gasi i kad stanem izvadim kljuc i posle par sekundi ponovo upali.To mi se i ranije desavalo,majstor je promenio neki senzor radilice prosle godine i 7-8 meseci je bilo u redu a sad se opet poceo gasiti.Stavili smo ponovo pre mesec dan novi senzor radilice i od se ugasio 3-4 puta.A ko neko zna neso vise o ovakvom slucaju molim da mi odgovori

Možda regulator pritiska nafte. Zašto za takve kvarove tražite prvo pomoć na forumu a tek onda kod majstora? Majstor ima odrešene ruke da dijagnostikom i drugim metodologijama dođe do kvara a mi na forumu možemo samo da nagađamo na osnovu sličnosti simptoma. Ako majstor ne zna da reši takav kvar traži drugog sve dok ne nađeš majtora koji zna svoj posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzor polozaja radilice je cest problem na JTD motorima. Moj Punto se gasio u voznji kad se zagrije motor i samo bi verglao, nece da upali nekih 10ak min dok se ne ohladi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava se sledece... U toku voznje,ugasi se sam od sebe,i stanem skinem kontakt,i posle 15 sekundi upalim i sve super... pa onda prodjem 200m pa isto tako... Eto juce sam se malo provozao po ulicicama i nije se ugasio...

Evo slike sa dijagnostike:

1. cero_1.jpg

2. cero_2.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovo je bio kod mene problem...

Fotografija0450.jpg Fotografija0451.jpg Fotografija0452.jpg

To treba da bude zajedno sa tim, al posto je puklo i gasio se... Kaze majstor da ima neka mala kuglica unutra i to da je upalo u taj sistem gde je ovo bilo prikacemo, moglo bi biti svasta :thumbsup:

Ovo zadovoljstvo 80e... :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se i ja "pohvalim" i moja Marea JTD se pocela gasiti u toku voznje,desava se iznenada,samo se ugasi a kontakt ostaje ukljucen.Nakon 15 minuta,se moze upaliti i nastaviti sa voznjom,sta bih mogao biti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji i taj naziv ali ne rmp nego rpm senzor.

A moze jos da bude i crankshaft sensor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenio senzor broja obrtaja radilica,nadao se da je problem resen 3 sedmice,normalna voznja bez problema,evo danas ugasi mi se na sred puta,osetio sam u dva navrata da mi auto gubi gas tj. ne prima,nakon toga ugasi se i upalima mi se ona lampica kao "brizgaljka" sacekam 10minuta,malo je zaverglao nakon toga upali bez problema,inace ovaj senzor je bio polovan da li je mogao tako brzo otici ili je nesto drugo,ko ima koristan savet bio bih zahvalan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...