Jump to content
FAS Goran
Dusman

Fiat Punto Sporting tuning

Recommended Posts

E pa da se pohvalimo malo smo se ponovili stigao novi DVD sa pratecim monitorom

IMG_1605.jpg IMG_1609.jpg

A stigle i nove tablice

110520111389.jpg

110520111390.jpg 110520111391.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

fin ti ovaj puntisha spolja... al' de me prosvetli za ove dvd fore i fazone... sta ce ti to u kolima? el imas malu decu pa zbog njih ili...?

pitam zato sto mi se upste ne svidja kako je to "zakaceno" ispred suvozaca, kao na civiluk da si ga okacio, onako u prolazu... sto se malo ne angazujes, pa ga negde "upakujes" da to bude malo lepse na oko? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super puntisa, samo mi se ne svidja onaj spojler nazad ali dobro! :thumbsup:

Slazem se sa xepojem! Ako ti monitor stvarno stoji onde ispred suvozaca nekako se ne uklapa po meni! Takodje ne daj boze da dodje do iskakanje airbaga... :whistle:

Pozdrav i sve najbolje! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na lepim komentarima.

@Xeroj

Jos sam mlad za decu ali nikad se ne zna :whistle:

A za DVD mi ne pada na pamet ni jedno resenje gde moze da stoji, ispred suvozaca je zakacen kao prelazno resenje, ako imate neki dobar predlog kazite.

p.s.Stajao je jedno vreme iznad cd plejera ali mi je smetao u voznji pogotovu pri skretanju u desno tako da to mesto odpada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo osvezim temu poslusao sam vase savete i promenio mesto DVD-u

ovako je sve pocelo, isecena stara maska i raskupusana srednja konzola zbog provlacenja kablova.

010620111426.jpg 030620111429.jpg 030620111430.jpg

I evo kako je sve to ispalo, ali naravno jos nije gotovo moram jos malo da doradim masku i da nabavim jos jedan monitor za drugi naslon.

200620111440.jpg 200620111441.jpg

A evo kako to sve izgleda nocu.

100620111435.jpg 100620111436.jpg

100620111437.jpg 100620111438.jpg

Jos jednom da se zahvalim Podvarku na ideji i pomoci pri izradi maske, neumorno je odgovarao na moja pitanja i sve mi lepo objasnjavao. :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ :thumbsup:

Sad malo poravnaj tu masku i opali neki fini git pa onda glancanje hiljadarkom i ako budes vesto sve odradio, mozda neces morati da navlacis foliju i sakrivas riseve ko ja :D ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos samo malo zavrsne obrade i ima da bude odlicno! Svaka cast! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doradicu je najverovatnije sledece nedelje, ali ipak cu presvuci folijom i masku i jos neke detalje u autu, a do kraja ove nedelje nadam se da ce leci i diskovi na zadnjim tockovima, ponovo da iskopiram Podvarka :whistle: :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh žalosno što si ga oštetio, ali eto dešava se. Koliko je to izašlo da se popravi? Takođe me interesuje gde ti je sad ventilacija sa srednje konzole? :)

Ove pozicije koje si stavio bih i ja da nabavim. Ubacio sam bele neke led, ali su prilično slabe i nisu mi isključile lampicu na board computeru koja se upalila kad mi je jedna pozicija riknula.

Da li možeš da mi preporučiš neke sijalice za poziciju bele a jače malo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko vozi on i gresi da mi je auto stojao u garazi nebi ni doslo do udesa, sreca da nisam isao mnogo brzo bilo bi dosta stete ovako sam dobro prosao a ni popravka nije bila mnogo skupa.

010620111426.jpg

Deo ventilacije koji je uokviren plavom bojom je isecen a deo uokviren crvenom je izvadjen (drze ga 2 srafa) i taj deo sam ostavio mozda ce nekada zatrebati :whistle:

Sto se pozicija tice ubacene su obicne bele led pozicije ako se dobro secam placene su oko 120 din. a lampica na tabli koja pokazuje da je neka sijalica riknula meni svetli od kada sam kupio auto tako da ja na nju vise i ne obracam paznju, a evo i kako izgledaju pozicije koje su kod mene na autu

200620111444.jpg 200620111447.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru. Moje su slične, kupio na buvljaku neke ruske ali slabe su. A viđao sam ovakve ali sa po 5 led lampica na vrhu odvojenih, od kojih je ona u sredini malo veća čini mi se. Probaću da ih nađem pa ću da ih uzmem, nije to skupo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i takve ;) , ali ih nisam montirao na auto tako da ne znam kako sijaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedne fotomontaze Fiat traktora i mog Punta, zao mi je sto ne znam bolje da odradim sliku.

Fiatagri_180_90_Fiat_punto.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce su ugradjeni diskovi umesto dobosa

280620111451.jpg

a danas sam se malo igrao karbon folijom

290620111452.jpg 290620111454.jpg

Sutra cu ako mi vreme dozvoli zalepiti karbon i umesto ove mat crne na vratima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dobar je i ovakav kakav je...meni se sviđa!!! :thumbsup:

Nego, kakvi su utisci sa zadnjim diskovima u odnosu na doboše?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dellas

pa ja kad bi mu skinuo spojler obrvice i retrovizore bio bi obican punto i ne bi upadao u oci ;)

@Maki

S'obzirom da sam ih juce namontirao utisci su odlicni auto mi sada bolje koci nego sa dobosima (provereno na valjcima), rucna bolje hvata, a i lepo izgleda kroz felnu :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveravali smo i to prvo hvataju prednji pa zadnji (i na valjcima a i u voznji) sve je isto samo sto auto bolje staje a na valjcima zadnji tockovi pokazuju malo vecu silu kocenja sa diskovima nego sa dobosima, nije kao kod tebe a i glavcine su legle na most kao da su tu vec bile bez imalo problema cak su i sisice za ispustanje vazduha okrenute, a na gore klesta su lukas kao i tvoja :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dellas

pa ja kad bi mu skinuo spojler obrvice i retrovizore bio bi obican punto i ne bi upadao u oci ;)

Ukusi su razliciti naravno, ali o njima treba diskutovati. Po meni bi bio jedan jebacki sredjen punto, a ovako mi je gedora... obrvice su i ok ali retrovizori i spojler mu bas ne stoje, opet kazem po meni...tvoj je auto i ti ga radis po svome naravno. Drago mi je sto radis i na tuningu,a ne samo stylingu ovo sa diskovima je prava stvar :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dusm4n: ta malo veca sila nije toliko primetna na malim brzinama al kad das gas itekako se oseti. Isprobaj ga ti (ako vec nisi) prvo na nekom pravcu, zaleti se i nabi kocnicu pa vidi sta se desava ... a takodje i u krivini. Sam auto je fabricki projektovan s takvim odnosom prednjeg i zadnjeg kocenja i bilo koje menjanje odnosa moze dosta da utice na stabilnost, pogotovo u pomenutim uslovima. U svakom slucaju probaj i vidi sta se desava i da li je sve okej :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@podvarak

Poslusao sam te i isprobao naglo kocenje, na pravcu sam nabadao kocnicu sa 120km/h i sve je identicno kao sa dobosima samo je zaustavni put malo kraci a u krivini (dosta siroka krivina) sa nekih 80km/h nije izbacao dupe tako da je sve kako treba :whistle:

Stubovi oblozeni karbon folijom

300620111455.jpg

Zamenjena rucica menjaca

070720111462.jpg 070720111463.jpg 070720111464.jpg

Juce otvorani farovi i napravljen angel eyes, malo kopiram bmw

060720111459.jpg

a evo i kako je sve to na kraju ispalo

070720111465.jpg 070720111466.jpg

070720111467.jpg 070720111468.jpg

Nocu je jos bolje ali na slici se ne vide prstenovi vec samo belo svetlo

060720111460.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...