Jump to content
FAS Goran
canibal86

Fiat Punto 1.2 8v - ugradnja plina

Recommended Posts

Pazi,skroz mi je glupo da se posle toga guma baca,ali tako sam cuo. Kao taj sprej je poput pur pene i kad se to cudo zalepi na gumu ne moze da ga skine ni sv. Petar. Kao sto rece Ticma verovatno zavisi i od same vrste pa neka ljudi obrate paznju na to. Ja sam iskreno odustao od spreja bas zbog te price. Kod mene u kraju su bile neke boce za 150din. Sta je to ko ce ga znati,ali sam hteo to da uzmem cisto zbog murkana. Ima i neki komplet,u njemu su valjda dve boce i on je ako se dobro secam oko 1000din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sa plinom vozim punta2 8v nekih 3 meseca i prilično sam zadovoljan. Po krkljancu oko 9 litara a na otvorenom kad pazim i manje od 6 a u bijeljini je LPG 0.44 eura... sreca i veselje... Ja sam sticajem okolnosti prvo ubacio LPG pa onda sredjivao auto... Novi filter vazduha i svećice baš znače a za par dana stavljam Beru kablove.

Moj savet za Alexandra... Ako iole više voziš mani se štednje, idi u neku mikrokreditnu ili banku i digni kredit na godinu ili pola tih nekoliko stotina evra što nedostaje. Razlika u ceni goriva će ti plaćati ratu i još ima da ti ostane kusur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Druze hvala sto si se ukljucio,mislim da ce tako i da bude posto ovo gorivo po malo postaje luksuz srce me boli kad sipam i vidim koliko je skupo a koliko malo ga dobijem za razliku od plina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne razmišljaj o ugradnji sekvent plina. Ako nemaš pare, pozajmi, isplatiće se sam od sebe. Benzin je LUKSUZ sa ovim našim platama, a Punto 1.2 8V je najlakši auto za rad ako je majstor iole normalan, i obavezno traži da ti stavi utikač za plin na mesto gde se puni benzin, da se ne buši branik bezveze, možda bude skuplje 10e ali estetski je mnooogo lepše (jer se ne vidi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

niko ne rece koji uredjaj ima, koji se uredjaj pokazao kao najbolji, koji kao best buy, a koji ne stavljati uopste :) I koje su cene od do za svaki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je moja tema ja cu malo da je osvezim,ugradio sam plin Stag 4 i tomaseto isparivac izaslo me 350e.Za sad sam zadovoljan samo sto moram na kalibraciju ponovo cini mi se da je potrosnja veca nego sto bi trebalo da bude,one dve kruvulje na dijagnostici plinska i benzinska se ne poklabaju bas cak sta vise dosta je udaljena jedna od druge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradnja plina je za svako auto dobrodošla pa i za punta 1.2,... Predhodno auto mi je bio audi 100 u koji sam lično ugradio plin i vozo se 4 godine ko paša. Svakako razmišljam da i u punta ugradim jer bi tek tada potrošnja para bila znatno umanjena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pumto 1.2 sa 8v prosecno trosi 7.5 do 8l benzina pri voznji od 100km/h na oko 3000 obrtaja, sa 120km/h trosi preko 9l benzina, dok plin trosi oko 20% vise, tu moze da ide i ovbican lovato tng uredjaj od oko 200 evrica, ne mora sekvent, mada je bolji

Share this post


Link to post
Share on other sites

pumto 1.2 sa 8v prosecno trosi 7.5 do 8l benzina pri voznji od 100km/h na oko 3000 obrtaja, sa 120km/h trosi preko 9l benzina, dok plin trosi oko 20% vise...

jes, ako ne znas da prebacis u petu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da podignem temu iz mrtvih.Posto jos uvek nisam prodao auto,verovatno cu ga zadrzati na duze staze,pa se razmisljam o ugradnji plina.Sa potrosnjom benzina sam zadovoljan ali posto cu zbog sve vecih obaveza prelaziti vise kilometara mislio sam da ugradim plin.Jel imate da preporucite neki dobar servis,da je kvalitetna ugradnja,a da me pritom ne osisa sa cenom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ac babic...tj vlada,covek vise nego korektan,pedantan,garancija 5 god...to je neka moja preporuka...

I pristojan sa cenom veoma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je sistem najbolje pase puntu?Citam da vecina ima AC,ja sam u prethodnim vozilima imao LOVATO,a LOVATO ugradjuju i AMSS kod nas u Somboru....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj glas ide za AC Stag. Neću da smaram sa razlozima jer je sve to prežvakano.
Međutim, predlažem da uz računar bude isparivač/mešač Tomasetto Alaska i Valtek dizne, jer se pokazalo kao dobra kombinacija a jeftina za servisiranje.
Eto...

trt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala,e to me i zanimalo....tako će i da bude!

Jedino ću da tražim da mi punjenje namontira kod čepa za benzin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta je bolje, kupiti Punta sa fabrički ugrađenim plinom, makar imao i novu bocu, ili kupiti benzinca i sam ugraditi, jer je taj benzinac ipak po pravilu manje prešao u proseku, a i uređaj će biti nov, nisam poredio cene sa i bez TNG-a, ali pretpostavljam da su jeftiniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabrički takav sa plinom ima drugačije klipove i još ponešto prilagođeno za pogon na gas.
Obični benzinci dobro trpe gas.
Ja bih izabrao fabrički
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaj i jedno i drugo i treće (naknadno ugrađen). Vidi šta je očuvanije i povoljnije i uzmi u obzir da li tu gde živiš ima ko dobar da ti održava sistem koji uzmeš.

 

Lično iskustvo: hteo sam da uzmem Stila 1.4 i da ja uradim plin ali sam kupio sa već ugrađenim jer je bio savršeno očuvan, mala kilometraža, ista cena kao i benzinci, i serviser za taj sistem je jedan od boljih u mom gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...